Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Havenplateau wordt klaar gemaakt voor de toekomst

Havenplateau wordt klaar gemaakt voor de toekomst

THOLEN - Dit voorjaar wordt het havenplateau in Tholen onder handen genomen. WSV de Kogge, de gemeente Tholen, de Heemkundekring Stad en Lande, het Cultuurplein Tholen en Bond Heemschut sloegen de handen ineen om te komen tot een ontwerp voor de herinrichting van het rijksmonument. Dit is voor het toeristisch seizoen achter de rug.


"Dit Havenplateau met haar kenmerkende kinderkopjes is grotendeels bijna 200 jaar oud. Daarvoor was het samen met de huidige haven een onderdeel van de zoute veste, toen de oorspronkelijke haven nog binnendijks lag, het gedeelte dat nu Kaai heet. De huidige kinderkopjes van verschillende afmetingen en steensoorten vertellen de geschiedenis van dit onverwoestbare bestratingsmateriaal. Veelal kwamen deze keien uit België of Noord Frankrijk, maar ook wel uit Duitsland. De ene keer verhandeld op basis van afmeting, een andere keer op gewicht", zo laten de partijen weten.

"Maar inmiddels zijn we in de 21e eeuw beland en heeft de haven meer een recreatieve en toeristische functie dan een handels- of industriefunctie. Iedere tijd heeft zo zijn eigen eisen." Met de aanpassingen waarbij de kinderkopjes behouden blijven maakt men het havenplateau klaar voor de toekomst zonder dat het gebied zijn ziel verliest.

De partijen willen het erfgoed voor de komende generaties behouden maar wel toegankelijk maken voor scootmobielen, rolstoelgebruikers en mensen die slecht ter been zijn.

Meer uit Tholen

Tweede prijs Textiel Race voor Groen van Prinstererschool in Scherpenisse

SCHERPENISSE - Vier weken lang gingen elf basisscholen in de Bevelanden en Tholen de strijd aan tegen gebruikt textiel. Op deze manier hebben ze 15.316 kilo gebruikt textiel terug in de kringloop gebracht, waardoor het opnieuw gebruikt of gerecycled kan worden. De winnaar is Basisschool De Eendracht uit Hansweert. In de gemeente Tholen won de Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse de tweede prijs.

54 minuten geleden
Ahmad Resh wint publieksprijs met zijn graphic novel Bartje en maakt tv-debuut

SCHERPENISSE - Schrijver en scenarist Ahmad Resh uit Scherpenisse heeft onlangs de Storyworld Publieksprijs gewonnen. Zijn graphic novel Bartje kreeg van het publiek de meeste stemmen. Binnenkort maakt Resh ook zijn televisiedebuut.

3 uur geleden
Treinreizen met korting als alternatief tijdens volledige afsluiting Vlaketunnel

ZEELAND - Automobilisten die normaal door de Vlaketunnel rijden, kunnen tijdens de afsluiting in april met flinke korting de trein nemen. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de tunnel, waardoor deze van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 05.00 uur in beide richtingen dichtgaat voor al het verkeer.

6 uur geleden
Koninklijke onderscheidingen voor Anco Fase, Petrina Geluk en Aad Prins

THOLEN - Anco Fase, Petrina Geluk-den Engelsman en Aad Prins hebben woensdagavond tijdens hun afscheid als raadsleden een Koninklijke onderscheiding ontvangen. Ze zijn alle drie benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

10 uur geleden
KNVB trekt boete voor Tholense Boys tóch in na gestaakte derby met WHS

THOLEN - De KNVB heeft de opgelegde boete van 227 euro aan Tholense Boys ingetrokken, zo laat de club weten in een verklaring. De boete volgde op ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS, die begin maart gestaakt werd nadat een speler van WHS een supporter van Tholense Boys sloeg. Volgens WHS zou de supporter hem racistisch hebben bejegend. 

1 dag geleden
Voorverkoop abonnementen van start bij De Spetter, volgende week volgt Haestinge

THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Zwembad De Spetter in Tholen is vandaag begonnen met de voorverkoop van abonnementen voor het nieuwe zwemseizoen. Volgende week gaat ook de voorverkoop van start bij Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. Beide gemeentelijke zwembaden openen op 5 mei hun deuren.

1 dag geleden
Buurt had geen vermoeden van drugslab Klaverveld: ‘Nooit iets opvallends gezien’ [UPDATE]

OUD-VOSSEMEER - Een politiehelikopter die cirkelde boven het industrieterrein, tientallen agenten en brandweerlieden die metingen kwamen verrichten. Het Klaverveld leek woensdagmiddag eerder op een scène uit de serie Breaking Bad dan op de normaal zo rustige straat. Bij een inval in een loods heeft de politie een in werking zijnde productielocatie voor synthetische drugs aangetroffen. Tijdens de inval zijn vier verdachten aangehouden. Het team Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) heeft uitgebreid onderzoek gedaan in de loods.

1 dag geleden