Havenplateau wordt klaar gemaakt voor de toekomst
THOLEN - Dit voorjaar wordt het havenplateau in Tholen onder handen genomen. WSV de Kogge, de gemeente Tholen, de Heemkundekring Stad en Lande, het Cultuurplein Tholen en Bond Heemschut sloegen de handen ineen om te komen tot een ontwerp voor de herinrichting van het rijksmonument. Dit is voor het toeristisch seizoen achter de rug.
"Dit Havenplateau met haar kenmerkende kinderkopjes is grotendeels bijna 200 jaar oud. Daarvoor was het samen met de huidige haven een onderdeel van de zoute veste, toen de oorspronkelijke haven nog binnendijks lag, het gedeelte dat nu Kaai heet. De huidige kinderkopjes van verschillende afmetingen en steensoorten vertellen de geschiedenis van dit onverwoestbare bestratingsmateriaal. Veelal kwamen deze keien uit België of Noord Frankrijk, maar ook wel uit Duitsland. De ene keer verhandeld op basis van afmeting, een andere keer op gewicht", zo laten de partijen weten.
"Maar inmiddels zijn we in de 21e eeuw beland en heeft de haven meer een recreatieve en toeristische functie dan een handels- of industriefunctie. Iedere tijd heeft zo zijn eigen eisen." Met de aanpassingen waarbij de kinderkopjes behouden blijven maakt men het havenplateau klaar voor de toekomst zonder dat het gebied zijn ziel verliest.
De partijen willen het erfgoed voor de komende generaties behouden maar wel toegankelijk maken voor scootmobielen, rolstoelgebruikers en mensen die slecht ter been zijn.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op zaterdagmiddag 3 oktober verzorgt het Interkerkelijk Mannenkoor Tholen (IMT) een sfeervol zomerconcert in de Koorkerk in Tholen.
3 uur geledenOUD-VOSSEMEER - De Vosmeerse hobbymarkt keert na een jaar afwezigheid weer terug. In dorpshuis De Vossenkuil laten komende zaterdag een twintigtal creatievelingen met veel passie en plezier hun hobby zien aan bezoekers. De entree is gratis.
6 uur geledenTHOLEN - Het Thools Bierfestival brengt dit weekend weer regionale brouwerijen samen voor een nieuwe editie. In de tuin van de Gasthuiskapel laten vijf brouwers bezoekers kennismaken met zo'n vijftig verschillende speciaalbieren.
23 uur geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - ProRail voert van vrijdag 2 oktober tot maandag 5 oktober werkzaamheden uit aan de Zeeuwse Lijn. Op verschillende locaties in Zeeland wordt aan het spoor gewerkt. Daardoor rijden er tijdelijk geen treinen tussen Bergen op Zoom en Goes.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Hoe bereikbaar wordt het nieuwe Bravis ziekenhuis en waar kunnen bezoekers straks parkeren? Dat waren zaterdag veelgestelde vragen tijdens een informatiemarkt over de nieuwbouw. Volgens Bravis kwamen enkele honderden belangstellenden naar de polikliniek in Roosendaal. In Bergen op Zoom en omstreken klinkt intussen ook teleurstelling over het verdwijnen van het ziekenhuis uit de stad.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - In de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk wordt vrijdag 2 oktober voor de derde keer een samenzangavond gehouden. Tijdens de avond wordt geld ingezameld voor een goed doel.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - De vier woningen die momenteel leegstaan in de Prins Willem Alexanderstraat in Oud-Vossemeer worden door de gemeente gehuurd en klaargemaakt voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Dat blijkt uit de beantwoording van schriftelijke vragen van Liesje Heuseveldt-van der Zande (FvD) over de leegstand en de leefbaarheid in de straat.
2 dagen geleden