Havenmeester Kuijpers: ‘Over het algemeen vind je weinig tot geen zwerfafval in de haven’
Vanuit zijn werkplek kijkt Marijn Kuijpers uit over de haven van Sint Annaland. “De mooiste werkplek van heel Zeeland”, noemt hij het. “En ook een schone. Over het algemeen vind je weinig tot geen zwerfafval in de haven.” Hoe dat komt? Marijn heeft er een antwoord op. “Als je mensen verbiedt iets te doen, moet je wel alle voorwaarden creëren om ze daaraan te kunnen laten voldoen.”
Daarom beschikt de haven van Sint Annaland over alles wat je maar nodig hebt om je afval op de juiste plek weg te kunnen gooien. “De waterkwaliteit van de Oosterschelde is perfect. Daar zijn we zuinig op. Daarom geldt sowieso overal op de binnenwateren van Nederland een verbod op het gebruik van het onderwatertoilet op de boot. Daarom hebben wij hier een groot sanitairgebouw. Daarnaast kunnen mensen die hier aanmeren, gebruik maken van de containers. Alles dient gescheiden aangeleverd te worden. Ook hebben we een barbecue-plaats gerealiseerd. Mensen worden geacht zelf alles netjes achter te laten. Er staan voldoende vuilnisbakken bij de haven, die ook met grote regelmaat worden geleegd. Alles kan gratis gebruikt worden. Op deze manier maken we het makkelijk alles weg te gooien. Zo houden we de haven netjes.”
Fluitje van een cent
In de zomer is de Sint-Annalandse jeugd regelmatig te vinden bij de haven. “Dat kan ik heel goed begrijpen. In feite is het niet de bedoeling. Maar met verbieden bereik je niks. Onderling hebben we goede afspraken gemaakt waar ze zich heel goed aan houden. Zo mogen ze niet in de geulen zwemmen en hebben ze een zwemplek aangewezen gekregen, waar ze zich ook aan houden. En als ze dat niet doen, of hun troep niet opruimen, dan worden ze aangesproken. Niet alleen door mij. Ook door de andere leden van de watersportvereniging. Het merendeel van onze leden onderschrijft deze visie. Dat zie je ook terug in het feit dat we allemaal, als we iets van zwerfafval tegenkomen, oppakken en weggooien. Als we het met zijn allen doen, is het een fluitje van een cent.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.
1 uur geledenTHOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.
20 uur geleden[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.
21 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.
23 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.
1 dag geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 7 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 15 in de Derde Klasse en speelronde 13 in de Vierde en Vijfde Klasse.
1 dag geledenTHOLEN - De politie heeft dinsdag vijftien mensen aangehouden die via sociale media hebben geprobeerd anderen aan te sporen terroristische misdrijven te plegen. Onder hen is een 19-jarige jongeman uit Tholen, bevestigt het Openbaar Ministerie. Hij wordt ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid.
2 dagen geleden