Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Havenmeester Kuijpers: ‘Over het algemeen vind je weinig tot geen zwerfafval in de haven’

Havenmeester Kuijpers: ‘Over het algemeen vind je weinig tot geen zwerfafval in de haven’

Vanuit zijn werkplek kijkt Marijn Kuijpers uit over de haven van Sint Annaland. “De mooiste werkplek van heel Zeeland”, noemt hij het. “En ook een schone. Over het algemeen vind je weinig tot geen zwerfafval in de haven.” Hoe dat komt? Marijn heeft er een antwoord op. “Als je mensen verbiedt iets te doen, moet je wel alle voorwaarden creëren om ze daaraan te kunnen laten voldoen.” 

Daarom beschikt de haven van Sint Annaland over alles wat je maar nodig hebt om je afval op de juiste plek weg te kunnen gooien. “De waterkwaliteit van de Oosterschelde is perfect. Daar zijn we zuinig op. Daarom geldt sowieso overal op de binnenwateren van Nederland een verbod op het gebruik van het onderwatertoilet op de boot. Daarom hebben wij hier een groot sanitairgebouw. Daarnaast kunnen mensen die hier aanmeren, gebruik maken van de containers. Alles dient gescheiden aangeleverd te worden. Ook hebben we een barbecue-plaats gerealiseerd. Mensen worden geacht zelf alles netjes achter te laten. Er staan voldoende vuilnisbakken bij de haven, die ook met grote regelmaat worden geleegd. Alles kan gratis gebruikt worden. Op deze manier maken we het makkelijk alles weg te gooien. Zo houden we de haven netjes.”

Fluitje van een cent

In de zomer is de Sint-Annalandse jeugd regelmatig te vinden bij de haven. “Dat kan ik heel goed begrijpen. In feite is het niet de bedoeling. Maar met verbieden bereik je niks. Onderling hebben we goede afspraken gemaakt waar ze zich heel goed aan houden. Zo mogen ze niet in de geulen zwemmen en hebben ze een zwemplek aangewezen gekregen, waar ze zich ook aan houden. En als ze dat niet doen, of hun troep niet opruimen, dan worden ze aangesproken. Niet alleen door mij. Ook door de andere leden van de watersportvereniging. Het merendeel van onze leden onderschrijft deze visie. Dat zie je ook terug in het feit dat we allemaal, als we iets van zwerfafval tegenkomen, oppakken en weggooien. Als we het met zijn allen doen, is het een fluitje van een cent.” 

Meer uit Tholen

Jaarlijkse rondrit met oude tractoren trekt zaterdag weer door eiland Tholen

THOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.

4 uur geleden
De Week van de Tandprotheticus: ontdek het vak achter uw glimlach

[Advertorial] - BERGEN OP ZOOM/PUTTE - Wereldwijd wordt tijdens de Week van de Tandprotheticus aandacht gevraagd voor een bijzonder beroep dat voor veel mensen van grote betekenis is, maar waarvan niet iedereen precies weet wat het inhoudt. Een mooi moment om stil te staan bij het vak van tandprotheticus. Want wat doet een tandprotheticus eigenlijk? Wanneer kunt u er terecht? En hoe wordt een kunstgebit tegenwoordig gemaakt?

8 uur geleden
Koninklijke Fanfare Accelerando viert 145-jarig jubileum met een reünie

SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong  wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.

1 dag geleden
Nieuwe Thoolse Floraroute brengt natuur en historie samen in Tholen

THOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.

1 dag geleden
High tea mondt uit in lintje voor Ella de Rooij (53): ‘Een grote waardering’

POORTVLIET - Ella de Rooij-van de Vreede (53) uit Poortvliet is tijdens de lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij zet zich al jarenlang in als mantelzorger en vrijwilliger bij De Schutse, maar is ook organisator van de Truckersrit Tholen. De onderscheiding kwam volledig onverwacht voor haar.

2 dagen geleden
‘Hier kan ik gewoon mijn ding doen’: WHS-jeugd trots op eigen club

SINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.

2 dagen geleden
Vrienden van Siem klaar voor tweede Roparun: ‘We hebben de smaak te pakken’

SINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af  om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.

3 dagen geleden