Havenmeester Kuijpers: ‘Over het algemeen vind je weinig tot geen zwerfafval in de haven’
Vanuit zijn werkplek kijkt Marijn Kuijpers uit over de haven van Sint Annaland. “De mooiste werkplek van heel Zeeland”, noemt hij het. “En ook een schone. Over het algemeen vind je weinig tot geen zwerfafval in de haven.” Hoe dat komt? Marijn heeft er een antwoord op. “Als je mensen verbiedt iets te doen, moet je wel alle voorwaarden creëren om ze daaraan te kunnen laten voldoen.”
Daarom beschikt de haven van Sint Annaland over alles wat je maar nodig hebt om je afval op de juiste plek weg te kunnen gooien. “De waterkwaliteit van de Oosterschelde is perfect. Daar zijn we zuinig op. Daarom geldt sowieso overal op de binnenwateren van Nederland een verbod op het gebruik van het onderwatertoilet op de boot. Daarom hebben wij hier een groot sanitairgebouw. Daarnaast kunnen mensen die hier aanmeren, gebruik maken van de containers. Alles dient gescheiden aangeleverd te worden. Ook hebben we een barbecue-plaats gerealiseerd. Mensen worden geacht zelf alles netjes achter te laten. Er staan voldoende vuilnisbakken bij de haven, die ook met grote regelmaat worden geleegd. Alles kan gratis gebruikt worden. Op deze manier maken we het makkelijk alles weg te gooien. Zo houden we de haven netjes.”
Fluitje van een cent
In de zomer is de Sint-Annalandse jeugd regelmatig te vinden bij de haven. “Dat kan ik heel goed begrijpen. In feite is het niet de bedoeling. Maar met verbieden bereik je niks. Onderling hebben we goede afspraken gemaakt waar ze zich heel goed aan houden. Zo mogen ze niet in de geulen zwemmen en hebben ze een zwemplek aangewezen gekregen, waar ze zich ook aan houden. En als ze dat niet doen, of hun troep niet opruimen, dan worden ze aangesproken. Niet alleen door mij. Ook door de andere leden van de watersportvereniging. Het merendeel van onze leden onderschrijft deze visie. Dat zie je ook terug in het feit dat we allemaal, als we iets van zwerfafval tegenkomen, oppakken en weggooien. Als we het met zijn allen doen, is het een fluitje van een cent.”
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Speeltuin De Speelkrael in Scherpenisse is op donderdag 19 en vrijdag 20 februari gesloten vanwege werkzaamheden. De vlonder rond de boom wordt aangepast zodat deze rolstoeltoegankelijk wordt. Daarnaast komen er een duo-schommel, een marktkraam, een muziekbloem en een tipitent in de Krijgerskrael.
3 uur geledenSINT-ANNALAND - De rechtbank geeft de gemeente Tholen zes weken de tijd om alsnog te onderbouwen waarom de bouw van een hotel op het havenplateau verantwoord is. Dat blijkt uit een tussenuitspraak in een zaak waar de lokale watersportvereniging en het college van burgemeester en wethouders tegenover elkaar staan.
1 dag geledenTHOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.
1 dag geledenTHOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.
2 dagen geleden[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.
3 dagen geleden