Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Havendagen Tholen komen er (eindelijk) aan!

Havendagen Tholen komen er (eindelijk) aan!

THOLEN - Stichting Tholen Sterk mag er eindelijk vanuit gaan dat het evenement, wat eigenlijk in 2020 gehouden had moeten worden, mag doorgaan. Inmiddels zijn alle corona maatregelen opgeheven en is de weg naar evenementen eindelijk weer open. De laatste havendagen vonden plaats in 2018.

Het thema 75 jaar vrijheid blijft gehanteerd en wonderwel ook 99% van het geplande programma. Voorzitter William van Leeuwen is trots en dankbaar dat nog steeds iedereen wil en kan meewerken. Daarnaast zijn we het grootse bevrijdingsevenement binnen de provincie Zeeland en ver daarbuiten. Vrijheid wordt, zover dit al niet was, steeds belangrijker. We mogen blij en trots zijn dat we in Nederland vrij mogen en kunnen leven.

Op zaterdag 11 juni tussen 10.00 en 17.00 uur staat er een enorm vol programma op de agenda. Om een aantal te noemen: Kampement op de Oesterputten:Het militare kampement op de Oesterputten zal bestaat uit méér dan 70 legervoertuigen, re-enactors en legertenten. Unieke belevenissen ervaar je door het zien van een Amerikaanse M24 tank en een veldhospitaal welke een Britse medische post zal uitbeelden. Of geniet van het concert van Orkest Koninklijke Marechaussee en de diverse musea welke een expositie houden in diverse pagodetenten.


Historische schepen: 
Mijnenveger Hr. Ms. Mahu (behoort tot het varend erfgoed van de Koninklijke Marine), RijksVaartuig RV29 (exploitatie is in handen van het Geniemuseum Vught) en het directieschip RWS1 zijn naast diverse historische sleepboten te bewonderen in de handelshaven. Daarnaast een “rondvaart” van circa 20 minuten met storytelling (het verhaal van schepen in oorlogstijd) op één van de Thoolse schepen en een overheerlijk visplein waar u kunt genieten van een overvloed aan vishapjes.


Demonstraties defensie: Op de Markt zullen diverse demo’s van Nationale Reserve, Douane, een exercitiepeloton en een doedelzakband te zien zijn terwijl o.a. de Koninklijke luchtmacht zorgt voor een Memorial Flight en elders Koninklijke Marechaussee en een crashtender te bezoeken zijn.
Jaren ’40:Stap terug in de tijd en bezoek de jaren ’40 huiskamer, luister naar de muziek van Bill Baker’s Big Band en bekijk enkele unieke voertuigen uit die tijd.


Tal van andere programma onderdelen: Politie Mobiel Media Lab, een Airsoftvereniging, brandweerplein, helmduik demonstraties, straattheater, koopjes en gezelligheid met circa 150 kramen, nostalgische kermis met o.a. een reuzenrad, amfibie voertuigen en een optreden en Imca Marina.
Artiestenavonden:Er zijn twee artiesten avonden op vrijdag en zaterdag met tal van bekende artiesten.Alle leeftijden kunnen een ticket kopen. Grote namen zoals Captain Jack, Thomas Berge, Belle Perez, T-Spoon en Danny de Munk zullen optreden. Tickets zijn te koop via de website: www.tholensterk.nl


Parkeren: Een groot deel van Tholen zal zaterdag 11 juni van 07.00 t/m 19.00 uur afgesloten zijn voor het verkeer. Advies aan bezoekers is om de P-borden en de instructies van de verkeersregelaars te volgen om stressvrij en veilig te kunnen parkeren. Vanaf de Stevinweg zal een gratis pendelbus aanwezig zijn.


Informatie: Bezoek het grootste evenement van de gemeente Tholen voor een uniek dagje uit! Een hele dag vol activiteiten voor jong en oud. Meer informatie en het volledige programma via www.tholensterk.nl of via Facebook: www.facebook.com/tholensterk

Meer uit Tholen

Aan de keukentafel met Daniëlle en Stefanie: ‘We wilden het juist menselijker maken’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.

8 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het oude stoomgemaal bij de Schelphoek’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

11 uur geleden
Ineke Schippers naar voren geschoven als lijsttrekker Algemeen Belang Tholen

THOLEN - Ineke Schippers is de nieuwe lijsttrekker van Algemeen Belang Tholen voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Fractievoorzitter Han van 't Hof neemt een stapje terug naar plek twee op de kieslijst.

1 dag geleden
UWV: ‘Steeds meer Zeeuwse senioren werken door na hun pensioen’

ZEELAND - De vergrijzing zet de arbeidsmarkt in Zeeland steeds sterker onder druk. Inmiddels is één op de acht werknemers zestig jaar of ouder. Een groot deel van hen bereikt binnen nu en zeven jaar de pensioenleeftijd. Toch ziet het UWV dat steeds meer mensen blijven doorwerken ná hun AOW-leeftijd.

1 dag geleden
Ruim 8,5 miljoen huishoudens ontvangen het Informatieboekje: ‘Bereid je voor op een noodsituatie’

WEST-BRABANT / ZEELAND - Een grote stroomstoring, digitale aanval of een overstroming door heel veel regen. In een noodsituatie werken dingen ineens niet meer zoals we gewend zijn. Er is geen stroom, er komt geen water uit de kraan of internet werkt niet. Om mensen daarop voor te bereiden, stuurt de overheid ruim 8,5 miljoen huishoudens het Informatieboekje 'Bereid je voor op een noodsituatie' toe. Met praktische tips en voorbeelden helpt het informatieboekje om het bij een noodsituatie 72 uur thuis vol te houden. Huishoudens krijgen het informatieboekje tussen 25 november en 10 januari 2026 thuisbezorgd.

2 dagen geleden
Gemeente Tholen wil voorkeursrecht op landbouwgrond rond Welgelegen

THOLEN - Nu bedrijventerrein Welgelegen bijna volledig is gevuld en de vraag naar ruimte blijft stijgen, wil de gemeente Tholen een voorkeursrecht op landbouwgrond rondom het terrein. Daarmee wil het college voorkomen dat strategisch gelegen grond in handen komt van andere partijen. Eigenaren die hun grond willen verkopen, moeten die dan eerst aan de gemeente aanbieden.

2 dagen geleden
Intocht Sinterklaas op 22 november: Alle tijden en locaties in de Thoolse dorpen

THOLEN - Sinterklaas is sinds afgelopen weekend weer in ons land. Na een bezoek aan Texel werden ook Scherpenisse, Sint-Annaland en Tholen-stad bezocht. Komende zaterdag trekt de goedheiligman met zijn Pieten verder om ook de andere kernen in onze gemeente te bezoeken.

3 dagen geleden