Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Havendagen Tholen komen er (eindelijk) aan!

Havendagen Tholen komen er (eindelijk) aan!

THOLEN - Stichting Tholen Sterk mag er eindelijk vanuit gaan dat het evenement, wat eigenlijk in 2020 gehouden had moeten worden, mag doorgaan. Inmiddels zijn alle corona maatregelen opgeheven en is de weg naar evenementen eindelijk weer open. De laatste havendagen vonden plaats in 2018.

Het thema 75 jaar vrijheid blijft gehanteerd en wonderwel ook 99% van het geplande programma. Voorzitter William van Leeuwen is trots en dankbaar dat nog steeds iedereen wil en kan meewerken. Daarnaast zijn we het grootse bevrijdingsevenement binnen de provincie Zeeland en ver daarbuiten. Vrijheid wordt, zover dit al niet was, steeds belangrijker. We mogen blij en trots zijn dat we in Nederland vrij mogen en kunnen leven.

Op zaterdag 11 juni tussen 10.00 en 17.00 uur staat er een enorm vol programma op de agenda. Om een aantal te noemen: Kampement op de Oesterputten:Het militare kampement op de Oesterputten zal bestaat uit méér dan 70 legervoertuigen, re-enactors en legertenten. Unieke belevenissen ervaar je door het zien van een Amerikaanse M24 tank en een veldhospitaal welke een Britse medische post zal uitbeelden. Of geniet van het concert van Orkest Koninklijke Marechaussee en de diverse musea welke een expositie houden in diverse pagodetenten.


Historische schepen: 
Mijnenveger Hr. Ms. Mahu (behoort tot het varend erfgoed van de Koninklijke Marine), RijksVaartuig RV29 (exploitatie is in handen van het Geniemuseum Vught) en het directieschip RWS1 zijn naast diverse historische sleepboten te bewonderen in de handelshaven. Daarnaast een “rondvaart” van circa 20 minuten met storytelling (het verhaal van schepen in oorlogstijd) op één van de Thoolse schepen en een overheerlijk visplein waar u kunt genieten van een overvloed aan vishapjes.


Demonstraties defensie: Op de Markt zullen diverse demo’s van Nationale Reserve, Douane, een exercitiepeloton en een doedelzakband te zien zijn terwijl o.a. de Koninklijke luchtmacht zorgt voor een Memorial Flight en elders Koninklijke Marechaussee en een crashtender te bezoeken zijn.
Jaren ’40:Stap terug in de tijd en bezoek de jaren ’40 huiskamer, luister naar de muziek van Bill Baker’s Big Band en bekijk enkele unieke voertuigen uit die tijd.


Tal van andere programma onderdelen: Politie Mobiel Media Lab, een Airsoftvereniging, brandweerplein, helmduik demonstraties, straattheater, koopjes en gezelligheid met circa 150 kramen, nostalgische kermis met o.a. een reuzenrad, amfibie voertuigen en een optreden en Imca Marina.
Artiestenavonden:Er zijn twee artiesten avonden op vrijdag en zaterdag met tal van bekende artiesten.Alle leeftijden kunnen een ticket kopen. Grote namen zoals Captain Jack, Thomas Berge, Belle Perez, T-Spoon en Danny de Munk zullen optreden. Tickets zijn te koop via de website: www.tholensterk.nl


Parkeren: Een groot deel van Tholen zal zaterdag 11 juni van 07.00 t/m 19.00 uur afgesloten zijn voor het verkeer. Advies aan bezoekers is om de P-borden en de instructies van de verkeersregelaars te volgen om stressvrij en veilig te kunnen parkeren. Vanaf de Stevinweg zal een gratis pendelbus aanwezig zijn.


Informatie: Bezoek het grootste evenement van de gemeente Tholen voor een uniek dagje uit! Een hele dag vol activiteiten voor jong en oud. Meer informatie en het volledige programma via www.tholensterk.nl of via Facebook: www.facebook.com/tholensterk

Meer uit Tholen

Joost en Olga zoeken nieuw thuis voor Oranjekamer na sluiting Wegwijs Lokaal

SINT-MAARTENSDIJK - Door de sluiting van het Smerdiekse winkeltje Wegwijs Lokaal moeten ook de deuren van de Oranjekamer voorlopig dicht blijven. Totdat vrijwilligers Joost en Olga Molegraaf een nieuwe locatie in Sint-Maartensdijk hebben gevonden, is het minimuseum niet toegankelijk. "Het is lastig, maar wij gaan ervan uit dat de Oranjekamer blijft bestaan."

16 uur geleden
Wegwijs Lokaal sluit de deuren: Roland (54) zet punt achter Smerdiekse winkel

SINT-MAARTENSDIJK - Na jaren van het verbinden van toeristen en inwoners met lokale producten, sluit Roland van Tilborg (54) zijn Wegwijs Lokaal in Sint-Maartensdijk. De ruimte aan de Kaaistraat wordt per 1 januari overgedragen. "Ik neem met gemengde gevoelens afscheid van de winkel."

18 uur geleden
Dit zijn de winnende duo’s bij het veteranentoernooi van De Ruucstoppelen

SINT PHILIPSLAND - Begin november is voor de 13e keer het Veteranen Dubbel Toernooi bij TV De Ruucstoppelen georganiseerd. Ondanks de kleinschaligheid van het derde toernooi dit jaar, werd het dankzij de 61 deelnemende spelers een zeer geslaagd en gezellig evenement.

20 uur geleden
Rooms-Katholieke kerk Tholen bestaat 125 jaar: ‘Iedereen is welkom, gelovig of niet’

THOLEN - In het hart van Tholen, aan de Markt, staat al 125 jaar de huidige Rooms-Katholieke Kerk Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaart. Voor velen is het een vertrouwd gezicht in het stadsbeeld: de kerk met haar hoge ramen, warme interieur en open deuren. Dit jaar viert de parochie een bijzonder jubileum, want precies 125 jaar geleden, op 19 november 1900, werd de kerk plechtig ingezegend. Pastoor Hans de Kort is al geruime tijd aan de kerk verbonden en gaat de meeste diensten voor.

1 dag geleden
Zachte november voorbij: Winterse lucht brengt hagel en natte sneeuw [WEERBERICHT]

THOLEN - Na een uitzonderlijk zachte start van november wordt het dit weekend een stuk kouder. De temperatuur daalt overdag naar 5 tot 10 graden en tijdens heldere nachten kan het zelfs gaan vriezen. Dat meldt meteoroloog Rico Schröder in zijn maandverwachting.

1 dag geleden
O, kom er eens kijken! Bekijk hier alle foto’s van de Sinterklaasintocht Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Sinterklaas is weer in het land. Na zijn aankomst op Texel zette de pakjesboot zaterdag koers naar Tholen. Rond 15.00 uur begon daar de intocht door de stad, ruim een uur eerder dan gebruikelijk. Dit had alles te maken met de gewijzigde route: de Sint liep dit jaar niet naar de Markt, maar naar de sporthal van de Meulvliet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van Rien Burgers.

1 dag geleden
Op de werkvloer bij Corné: ‘Menselijk contact is de kracht van Stadlander’ [OP DE WERKVLOER]

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Corné van Herel, Klanthuis Medewerker bij Stadlander.

2 dagen geleden