Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Havendagen Tholen komen er (eindelijk) aan!

Havendagen Tholen komen er (eindelijk) aan!

THOLEN - Stichting Tholen Sterk mag er eindelijk vanuit gaan dat het evenement, wat eigenlijk in 2020 gehouden had moeten worden, mag doorgaan. Inmiddels zijn alle corona maatregelen opgeheven en is de weg naar evenementen eindelijk weer open. De laatste havendagen vonden plaats in 2018.

Het thema 75 jaar vrijheid blijft gehanteerd en wonderwel ook 99% van het geplande programma. Voorzitter William van Leeuwen is trots en dankbaar dat nog steeds iedereen wil en kan meewerken. Daarnaast zijn we het grootse bevrijdingsevenement binnen de provincie Zeeland en ver daarbuiten. Vrijheid wordt, zover dit al niet was, steeds belangrijker. We mogen blij en trots zijn dat we in Nederland vrij mogen en kunnen leven.

Op zaterdag 11 juni tussen 10.00 en 17.00 uur staat er een enorm vol programma op de agenda. Om een aantal te noemen: Kampement op de Oesterputten:Het militare kampement op de Oesterputten zal bestaat uit méér dan 70 legervoertuigen, re-enactors en legertenten. Unieke belevenissen ervaar je door het zien van een Amerikaanse M24 tank en een veldhospitaal welke een Britse medische post zal uitbeelden. Of geniet van het concert van Orkest Koninklijke Marechaussee en de diverse musea welke een expositie houden in diverse pagodetenten.


Historische schepen: 
Mijnenveger Hr. Ms. Mahu (behoort tot het varend erfgoed van de Koninklijke Marine), RijksVaartuig RV29 (exploitatie is in handen van het Geniemuseum Vught) en het directieschip RWS1 zijn naast diverse historische sleepboten te bewonderen in de handelshaven. Daarnaast een “rondvaart” van circa 20 minuten met storytelling (het verhaal van schepen in oorlogstijd) op één van de Thoolse schepen en een overheerlijk visplein waar u kunt genieten van een overvloed aan vishapjes.


Demonstraties defensie: Op de Markt zullen diverse demo’s van Nationale Reserve, Douane, een exercitiepeloton en een doedelzakband te zien zijn terwijl o.a. de Koninklijke luchtmacht zorgt voor een Memorial Flight en elders Koninklijke Marechaussee en een crashtender te bezoeken zijn.
Jaren ’40:Stap terug in de tijd en bezoek de jaren ’40 huiskamer, luister naar de muziek van Bill Baker’s Big Band en bekijk enkele unieke voertuigen uit die tijd.


Tal van andere programma onderdelen: Politie Mobiel Media Lab, een Airsoftvereniging, brandweerplein, helmduik demonstraties, straattheater, koopjes en gezelligheid met circa 150 kramen, nostalgische kermis met o.a. een reuzenrad, amfibie voertuigen en een optreden en Imca Marina.
Artiestenavonden:Er zijn twee artiesten avonden op vrijdag en zaterdag met tal van bekende artiesten.Alle leeftijden kunnen een ticket kopen. Grote namen zoals Captain Jack, Thomas Berge, Belle Perez, T-Spoon en Danny de Munk zullen optreden. Tickets zijn te koop via de website: www.tholensterk.nl


Parkeren: Een groot deel van Tholen zal zaterdag 11 juni van 07.00 t/m 19.00 uur afgesloten zijn voor het verkeer. Advies aan bezoekers is om de P-borden en de instructies van de verkeersregelaars te volgen om stressvrij en veilig te kunnen parkeren. Vanaf de Stevinweg zal een gratis pendelbus aanwezig zijn.


Informatie: Bezoek het grootste evenement van de gemeente Tholen voor een uniek dagje uit! Een hele dag vol activiteiten voor jong en oud. Meer informatie en het volledige programma via www.tholensterk.nl of via Facebook: www.facebook.com/tholensterk

Meer uit Tholen

Zeeuwse inbreker (28) kreeg 21 jaar cel in Italië voor dodelijke brand [RECHTSPRAAK]

THOLEN - Een 28-jarige man uit Middelburg heeft vorige week in hoger beroep een lagere straf gekregen voor meerdere woninginbraken in Zeeland, waaronder in Tholen. Het gerechtshof heeft zijn celstraf verlaagd naar de tijd die hij in Nederland al heeft vastgezeten. De reden daarvoor is dat de man in Italië is veroordeeld tot 21 jaar cel voor een dodelijke brand in Milaan in september 2024. Daarbij kwamen drie mensen om het leven.

5 uur geleden
Ciska Mertens laat de barokluit herleven tijdens stadhuisconcert in Tholen

THOLEN - Luitiste Ciska Mertens geeft zaterdag 1 augustus om 15.30 uur een recital op de barokluit in het oude stadhuis van Tholen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten besteedt zij in de Vierschaar aandacht aan een repertoire uit de 18e eeuw.

9 uur geleden
Vier dagen kermisplezier in Sint-Maartensdijk: Dit kun je verwachten

SINT-MAARTENSDIJK - Kermisliefhebbers kunnen vanaf deze woensdag weer terecht in Sint-Maartensdijk. Op de Haven is vier dagen lang van alles te beleven met verschillende attracties en kramen.

1 dag geleden
Nieuwe mobiele toiletten duiken op bij duikplekken en strandjes op Tholen

THOLEN - Wie deze zomer een bezoek brengt aan een strandje of duikplek op Tholen, kan op negen plekken gebruikmaken van nieuwe mobiele toiletten. De toiletten hebben een opvallend uiterlijk en via een QR-code kunnen bezoekers meer ontdekken over de omgeving.

1 dag geleden
Meer dan sport alleen: Athletes in Action brengt jongeren samen in Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Nu de zomervakantie officieel is aangebroken, is het voor veel jongeren de vraag wat ze met al die extra vrije tijd moeten. Waar de een geen moeite heeft om zichzelf te vermaken, missen anderen de structuur en vrienden van school. Al meer dan 25 jaar is Athletes in Action (AiA) in de eerste week van de zomervakantie een betekenisvolle invulling van al die extra vrije tijd. Naast sport- en spel biedt het project jongeren de ruimte om met elkaar het gesprek aan te gaan over het christelijk geloof. Met op de afsluitende dag een kleine honderd jongeren op de Oesterputten mag de organisatie terugkijken op wederom een geslaagde editie.

2 dagen geleden
Brandweer rukt ‘s nachts uit voor twee buitenbranden in Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De brandweer van Sint Philipsland is in de nacht van zaterdag op zondag uitgerukt voor twee buitenbranden vlak na elkaar. De oorzaak van de branden is niet bekend.

2 dagen geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘De Markt met de rooms-katholieke kerk’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

3 dagen geleden