Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Havenbedrijf Rotterdam en vliegveld werken aan schonere luchtvaart

Havenbedrijf Rotterdam en vliegveld werken aan schonere luchtvaart

ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam en Rotterdam The Hague Airport gaan samenwerken voor het gebruik van duurzamere vliegtuigbrandstoffen op vliegvelden. Met de samenwerking willen het havenbedrijf en de luchthaven dat Rotterdam een kennisgebied wordt voor het verduurzamen van de luchtvaart in Europa. De opgedane kennis en ervaring moeten bruikbaar worden voor grotere luchthavens als Schiphol.

Het havenbedrijf en de luchthaven willen onder meer infrastructuur bouwen om waterstof te transporteren van de haven naar de luchthaven. Dat maakt het mogelijk om vliegtuigen op waterstof te laten vliegen. De eerste proeven met waterstof zijn volgens het havenbedrijf al gepland.

Het havenbedrijf en de luchthaven werken ook aan het gebruik van duurzamere vliegtuigbrandstoffen die bijgemengd kunnen worden met gewone brandstof. Het Havenbedrijf Rotterdam meldde vorig jaar juni een landelijk waterstofnetwerk aan te gaan leggen. Dat moet grote industriële regio's in Nederland en andere landen in Noordwest-Europa met elkaar verbinden. Uiteindelijk wordt het netwerk 1200 kilometer lang en zal grotendeels bestaan uit bestaande aardgasleidingen.

Meer uit Financieel

Milan Nedeljkovic volgt Oliver Zipse op als topman BMW

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW krijgt een nieuwe bestuursvoorzitter. Milan Nedeljkovic, de huidige productiechef, neemt in mei volgend jaar de hoogste functie over van topman Oliver Zipse (61). Zijn contract loopt dan af. Nedeljkovic krijgt de ingewikkelde taak om BMW verder door het elektrificatieproces van het concern te loodsen.

9 minuten geleden
Luchtvaartsector verwacht recordaantal passagiers in 2026

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Internationale luchtvaartmaatschappijen verwachten in 2026 in totaal 5,2 miljard passagiers te vervoeren. Dat is een nieuw record, meldt de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA. Ook verwachten wereldwijde luchtvaartmaatschappijen volgend jaar een recordwinst van 41 miljard dollar (ruim 35 miljard euro).

57 minuten geleden
Brussel opent onderzoek naar AI-overzichten van Google

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar Google en mogelijke schendingen van concurrentieregels bij overviews die worden gemaakt met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). Dit zijn door AI gemaakte samenvattingen die bovenaan zoekresultaten verschijnen.

1 uur geleden
Wolters Kluwer en RELX stijgen op Damrak na koopadviezen

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX behoorden dinsdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De twee dataleveranciers werden door Deutsche Bank op de kooplijst gezet. Beleggers bleven verder voorzichtig in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint later op de dag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en zal naar verwachting woensdag de rente in de Verenigde Staten opnieuw verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

3 uur geleden
Werkgevers willen minder forse loonsverhogingen

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties pleiten voor minder forse loonsverhogingen in nieuwe cao's dan in de afgelopen jaren. Bedrijven dreigen door de oplopende loonkosten te weinig geld over te houden voor investeringen en innovatie, stellen de AWVN, VNO-NCW en MKB-Nederland. In plaats van "forse generieke" cao-afspraken willen ze overeenkomsten waarbij meer aandacht is voor variabele beloningen. Die kunnen oplopen als de prestaties goed zijn, maar in mindere tijden zit de werkgever niet met hoge kosten.

3 uur geleden
China executeert voormalige topbankier om corruptie

TIANJIN (ANP/AFP/DPA) - China heeft dinsdag een voormalige topbankier geëxecuteerd vanwege een grote corruptiezaak. Ex-topmanager Bai Tianhui was schuldig bevonden aan het aannemen van omgerekend 134 miljoen euro aan smeergeld. Volgens Chinese staatsmedia is zijn executie het gevolg van die hoge sommen aan smeergeld.

3 uur geleden
Ford en Renault werken samen aan goedkopere e-auto's voor Europa

PARIJS (ANP) - Ford en Renault hebben aangekondigd samen te werken aan betaalbaardere elektrische auto's voor de Europese markt. Het Amerikaanse autoconcern maakt voor de ontwikkeling van twee Ford-modellen gebruik van de kennis, technologie en een fabriek van zijn Franse branchegenoot. De auto's komen naar verwachting in 2028 op de Europese markt.

4 uur geleden