Havenbedrijf Rotterdam en vliegveld werken aan schonere luchtvaart
ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam en Rotterdam The Hague Airport gaan samenwerken voor het gebruik van duurzamere vliegtuigbrandstoffen op vliegvelden. Met de samenwerking willen het havenbedrijf en de luchthaven dat Rotterdam een kennisgebied wordt voor het verduurzamen van de luchtvaart in Europa. De opgedane kennis en ervaring moeten bruikbaar worden voor grotere luchthavens als Schiphol.
Het havenbedrijf en de luchthaven willen onder meer infrastructuur bouwen om waterstof te transporteren van de haven naar de luchthaven. Dat maakt het mogelijk om vliegtuigen op waterstof te laten vliegen. De eerste proeven met waterstof zijn volgens het havenbedrijf al gepland.
Het havenbedrijf en de luchthaven werken ook aan het gebruik van duurzamere vliegtuigbrandstoffen die bijgemengd kunnen worden met gewone brandstof. Het Havenbedrijf Rotterdam meldde vorig jaar juni een landelijk waterstofnetwerk aan te gaan leggen. Dat moet grote industriƫle regio's in Nederland en andere landen in Noordwest-Europa met elkaar verbinden. Uiteindelijk wordt het netwerk 1200 kilometer lang en zal grotendeels bestaan uit bestaande aardgasleidingen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Na een sterke start van het jaar is de woningmarkt aan het afkoelen door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht hierdoor dat de huizenprijzen dit jaar met maar 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent. De groei van de inkomens en het beperkte woningaanbod stutten de prijzen wel, staat in een rapport van de bank.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS stelt zijn beursgang uit. Het bedrijf startte eind vorige maand het traject voor een notering op de beurzen in Parijs en Frankfurt. Maar KNDS meldt woensdag van plan te zijn het proces later pas te zullen hervatten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de toespraak van de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve in Portugal. Het was de eerste keer dat Kevin Warsh als Fed-voorzitter buiten de Verenigde Staten in het openbaar sprak.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Streamingdienst Videoland heeft de sportrechten en programmering van Viaplay Nederland verworven. Dat heeft DPG Media, de eigenaar van Videoland, woensdag gemeld. De overname is onder voorbehoud van goedkeuring van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en de Ondernemingsraad (OR). Met de uitbreiding van de portefeuille van Videoland is een bedrag van 142 miljoen euro gemoeid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen de vrijhandelsovereenkomst met Mexico en Canada niet verlengen. In plaats daarvan willen de VS het akkoord jaarlijks evalueren. Dat heeft de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer woensdag gezegd, na een bijeenkomst met de Canadese handelsminister Dominic LeBlanc en de Mexicaanse economieminister Marcelo Ebrard.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Delen van de eerste F126-fregatten die scheepsbouwer Damen voor de Duitse overheid zou bouwen, waren al klaar om in elkaar gezet te worden. Dat meldt het Nederlandse bedrijf woensdag, nadat Duitsland de bouw van de zes fregatten vorige week schrapte. Hetzelfde geldt volgens Damen voor systemen en componenten van leveranciers.
6 uur geledenSINTRA (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, benadrukte woensdag opnieuw dat de Federal Reserve gaat zorgen voor prijsstabiliteit in de Verenigde Staten. Volgens hem zijn de inflatierisico's in de afgelopen weken afgenomen. Hij sprak op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in Sintra, Portugal. De nieuwe voorzitter sprak daar voor het eerst buiten de VS in het openbaar.
7 uur geleden