Haven vanStavenisse in nieuw jasje
STAVENISSE - Steeds meer mensen weten hun weg te vinden naar de Haven van Stavenisse. Er is de afgelopen tijd hard gewerkt door het SWS-bestuur (Sportvissers& Watersportvereniging Stavenisse) samen met de Gemeente Tholen om de haven aantrekkelijker te maken. En met succes en tot grote vreugde van Wilbert van de Berge, voorzitter van SWS: "De haven behoort gewoon tot het dorp. Waar is er nog een dorp waar de haven nagenoeg in het midden ligt?”
De haven van Stavenisse, wie kent hem niet? Ook al kom je weinig tot nooit in Stavenisse zelf, de meeste mensen van het eiland weten precies waar de haven ligt. De haven is in 1685 aangelegd en is één van de weinige havens in de gemeente Tholen die zich nog in de oorspronkelijke staat bevindt. Wat de haven ook zeer bijzonder maakt is het feit dat deze over twee bergings- en reddingschepen beschikt die ook nog eens professioneel bemand zijn.
Handen ineen
De haven heeft 180 ligplaatsen en biedt een 12-tal plaatsen aan passanten. Bij het uitvaren van de haven krijg je een 180 graden spectrum op de Oosterschelde. De laatste jaren ging de bezettingsgraad van de haven al flink omhoog en steeds meer passanten weten inmiddels de weg te vinden naar de gezellige haven. SWS en de gemeente zagen graag de bezettingsgraad verder stijgen en sloegen daarom de handen ineen. Wilbert van de Berge, voorzitter van SWS: ”We hopen nu dat de bezettingsgraad volgend jaar weer een aantal procent hoger ligt”.
Moderniseren
De laatste tijd is er hard gewerkt om de haven verder te moderniseren. Er kwam uitbreiding van camerabewaking en het Wifi netwerk werd uitgebreid. De trailerhelling en de parking liggen er weer piekfijn bij en ook zijn verschillende installaties gereinigd of vernieuwd. Verder werd er gecontroleerd op brandveiligheid en er zijn nieuwe brandkasten geplaatst. Maar ook de planken op de steigers en de loopbruggen werden hersteld waar nodig en kregen een nieuwe verflaag. Om de toegankelijkheid en de kwaliteit van de ligplaatsen te verbeteren werd de haven uitgebaggerd en het bessenwier in de havengeul werd gemaaid en verwijderd.
Samenwerking
De samenwerking met de gemeente ervaart SWS als zeer prettig. “Het is voor de gemeente ook van belang dat de bezettingsgraad omhoog gaat om zo de kosten te kunnen drukken. De samenwerking verloopt fantastisch, er zijn korte lijnen, het verloopt gewoon heel prettig”, legt Wilbert uit. De komende tijd zal SWS samen met de gemeente nog in overleg gaan om de steigers opnieuw te herinrichten zodat ook grotere boten kunnen aanmeren, wat uiteindelijk tot een groter aantal passanten zal leiden. Wilbert is blij met de steun van de gemeente. “De haven behoort tot het dorp. Waar is er nog een dorp waar de haven nagenoeg in het midden ligt”.
Nieuwe website
SWS nam de promotie de laatste tijd dan ook flink onder handen. Op 4 augustus 2020 kwam er nieuwe website, www.havenstavenisse.nl. Op de website is alles te vinden over de haven en haar geschiedenis. Ook is de website uitgebreid met een nieuwsblog waarbij SWS leden en niet leden op de hoogte houdt rondom het laatste havennieuws. Op 21 augustus 2021 houdt de SWS haar eerste Havendag.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Op de spoedeisende hulp (SEH) is het vaak hollen of stilstaan. Voor het ziekenhuis en zijn medewerkers is het handig om vooraf goed in te kunnen schatten wanneer de piekmomenten zijn en wanneer het rustiger wordt. Het Expertisecentrum Zorgalgoritmen heeft hiervoor een druktevoorspeller ontwikkeld. Dit hulpmiddel wordt vanaf deze week als eerste ingezet op de SEH's van het Bravis ziekenhuis in Bergen op Zoom en Roosendaal.
18 uur geledenZEELAND - De verhoging van de btw op logies van 9 naar 21 procent kan volgend jaar leiden tot een drastische daling van het toeristisch bezoek aan Zeeland. "We maken ons grote zorgen", zegt gedeputeerde Dick van der Velde.
23 uur geledenTHOLEN - De gemiddelde Tholenaar had in 2024 een positief beeld van de leefbaarheid in de gemeente. Inwoners geven hun eigen kern gemiddeld een 7,4, zo blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen en woningcorporatie Stadlander.
1 dag geledenTHOLEN - Het actieve seizoen van de Aziatische hoornaar loopt ten einde en dat betekent ook dat de gemeente vanaf 15 november geen nesten meer verwijderd. De insecten bereiden zich voor op de winter, waarin de werksters en het volk afsterven. Wel blijft het volgens de gemeente belangrijk om nesten te melden via de BuitenBeter-app. Zo kunnen ze een inschatting maken van het aantal te verwachten nesten in 2026.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Voorstraat in Sint-Annaland gaat vanaf maandag tien weken dicht voor werkzaamheden aan de stoepen. Hierdoor is de straat helemaal afgesloten voor verkeer. De woningen, ondernemingen en winkels blijven bereikbaar voor fietsers en voetgangers. Het overige verkeer wordt omgeleid via de Weststraat.
2 dagen geledenSCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - Naast Tholen brengt Sinterklaas zaterdag ook een bezoek aan andere plaatsen. Zo arriveert hij net als voorgaande jaren met de pakjesboot in de haven van Sint-Annaland. Na zijn aankomst maakt hij nog een rondgang door het dorp, waarna het feest bij De Wellevaete verdergaat. Ook in Scherpenisse is er reden voor feest, want daar komt de Sint aan op de Hoge Markt.
2 dagen geledenTHOLEN - Leden van de Thoolse ChristenUnie hebben unaniem ingestemd met de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. Fractievoorzitter Jaap Hage en wethouder Corniel van Leeuwen voeren het team opnieuw aan. Tegelijkertijd is er ook een nieuw bestuur gekozen.
2 dagen geleden