Haven vanStavenisse in nieuw jasje
STAVENISSE - Steeds meer mensen weten hun weg te vinden naar de Haven van Stavenisse. Er is de afgelopen tijd hard gewerkt door het SWS-bestuur (Sportvissers& Watersportvereniging Stavenisse) samen met de Gemeente Tholen om de haven aantrekkelijker te maken. En met succes en tot grote vreugde van Wilbert van de Berge, voorzitter van SWS: "De haven behoort gewoon tot het dorp. Waar is er nog een dorp waar de haven nagenoeg in het midden ligt?”
De haven van Stavenisse, wie kent hem niet? Ook al kom je weinig tot nooit in Stavenisse zelf, de meeste mensen van het eiland weten precies waar de haven ligt. De haven is in 1685 aangelegd en is één van de weinige havens in de gemeente Tholen die zich nog in de oorspronkelijke staat bevindt. Wat de haven ook zeer bijzonder maakt is het feit dat deze over twee bergings- en reddingschepen beschikt die ook nog eens professioneel bemand zijn.
Handen ineen
De haven heeft 180 ligplaatsen en biedt een 12-tal plaatsen aan passanten. Bij het uitvaren van de haven krijg je een 180 graden spectrum op de Oosterschelde. De laatste jaren ging de bezettingsgraad van de haven al flink omhoog en steeds meer passanten weten inmiddels de weg te vinden naar de gezellige haven. SWS en de gemeente zagen graag de bezettingsgraad verder stijgen en sloegen daarom de handen ineen. Wilbert van de Berge, voorzitter van SWS: ”We hopen nu dat de bezettingsgraad volgend jaar weer een aantal procent hoger ligt”.
Moderniseren
De laatste tijd is er hard gewerkt om de haven verder te moderniseren. Er kwam uitbreiding van camerabewaking en het Wifi netwerk werd uitgebreid. De trailerhelling en de parking liggen er weer piekfijn bij en ook zijn verschillende installaties gereinigd of vernieuwd. Verder werd er gecontroleerd op brandveiligheid en er zijn nieuwe brandkasten geplaatst. Maar ook de planken op de steigers en de loopbruggen werden hersteld waar nodig en kregen een nieuwe verflaag. Om de toegankelijkheid en de kwaliteit van de ligplaatsen te verbeteren werd de haven uitgebaggerd en het bessenwier in de havengeul werd gemaaid en verwijderd.
Samenwerking
De samenwerking met de gemeente ervaart SWS als zeer prettig. “Het is voor de gemeente ook van belang dat de bezettingsgraad omhoog gaat om zo de kosten te kunnen drukken. De samenwerking verloopt fantastisch, er zijn korte lijnen, het verloopt gewoon heel prettig”, legt Wilbert uit. De komende tijd zal SWS samen met de gemeente nog in overleg gaan om de steigers opnieuw te herinrichten zodat ook grotere boten kunnen aanmeren, wat uiteindelijk tot een groter aantal passanten zal leiden. Wilbert is blij met de steun van de gemeente. “De haven behoort tot het dorp. Waar is er nog een dorp waar de haven nagenoeg in het midden ligt”.
Nieuwe website
SWS nam de promotie de laatste tijd dan ook flink onder handen. Op 4 augustus 2020 kwam er nieuwe website, www.havenstavenisse.nl. Op de website is alles te vinden over de haven en haar geschiedenis. Ook is de website uitgebreid met een nieuwsblog waarbij SWS leden en niet leden op de hoogte houdt rondom het laatste havennieuws. Op 21 augustus 2021 houdt de SWS haar eerste Havendag.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Een bestuurder van een bestelbusje is op Kerstavond zwaargewond geraakt bij een crash op de Vierde Dijk bij Sint Maartensdijk. Het slachtoffer is met spoed naar het Erasmus MC gebracht.
9 uur geledenTHOLEN - Voor een groot aantal kernen en buitengebieden in de gemeente Tholen wijzigt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) vanaf 1 januari 2026 de inzameldag voor het ophalen van afval en grondstoffen. Het gaat om restafval, papier en karton, groente, fruit en tuinafval (GFT) en plastic, metalen en drankenkartons (PMD). Bekijk de nieuwe planning van de inzamelroutes in de ZRD app of op zrd.nl/wanneer.
10 uur geledenSINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.
17 uur geledenZEELAND - Vanaf 20 december 2025 kan iedereen in Nederland stemmen op het beste Kern met Pit buurtinitiatief van de provincie. Tot 15 januari 2026 is de stembus geopend op kernmetpit.nl
1 dag geledenZEELAND - Zeeland krijgt te maken met krapte op de arbeidsmarkt, nu en in de toekomst. Hoewel het aantal werklozen iets stijgt, is dat niet genoeg om de vele vacatures op te vullen. Vooral door de vergrijzing blijven er veel banen openstaan. Volgens het UWV-onderzoek Werkzoekenden 2025 willen werkzoekenden steeds makkelijker en directer contact met werkgevers.
1 dag geledenZEELAND - De politie in Noord-Brabant, Zeeland en Limburg hield afgelopen jaar 21 extra actiedagen om te controleren op smartphonegebruik in het verkeer. In totaal werden er in Zuid-Nederland dit jaar maar liefst 40.000 boetes opgelegd voor telefoongebruik tijdens het rijden. "Deze cijfers laten opnieuw zien dat afleiding in het verkeer een groot probleem is voor de verkeersveiligheid", aldus de politie.
2 dagen geledenOUD VOSSEMEER - Op woensdag 24 december vindt in de Willibrorduskerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer de jaarlijkse Kerstnacht Sing-In plaats. De bijeenkomst begint om 20.00 uur.
2 dagen geleden