Haven Tholen krijgt vanaf vanaf vandaag nieuwe steigers
THOLEN - Vandaag zijn de voorbereidende werkzaamheden voor het renoveren van de steigers in de handelshaven van Tholen van start gegaan. Planning is dat de werkzaamheden in december zijn afgerond.
Uit de inspecties is gebleken dat de onderhoudstoestand van de houten steigers in slechte staat is. De werkzaamheden stonden eerst gepland in het voorjaar van 2021. De werkzaamheden zijn uitgesteld toen bleek dat de lange levertijden van materialen (mede door corona) ervoor zorgden dat de werkzaamheden tot in het toeristenseizoen door zouden lopen.
Voorbereidende werkzaamheden
De eerste drie tot vier weken bestaan de werkzaamheden vooral uit voorbereiding, zoals het inrichten van de werkplaats, transporteren van materialen en het verwijderen van steigers en trappen.
Nieuwe steigers
Aan de zuidwestkant van de haven wordt de huidige steiger toegankelijker gemaakt door een extra loopbrug. Hierdoor wordt het voor mensen met een beperking beter bereikbaar. Daarnaast wordt de steiger, waar de boten van de scouting Heenetrecht liggen verlaagd, zodat de leden veiliger in hun boten kunnen stappen. Ook worden er extra palen geplaatst om de bootjes beter te kunnen aanmeren. Verder worden er verschillende voorzieningen aangebracht zoals bolders en drenkelingenladders. Vanwege de werkzaamheden is het nodig dat enkele schepen tijdelijk ergens anders liggen.
Meer uit Tholen
SINT ANNALAND - De politie heeft vrijdagmiddag een grote dumping van drugslabonderdelen aangetroffen rond een onverharde landweg aan de Molendijk. De brandweer heeft ter plekke metingen uitgevoerd om vast te stellen om wat voor materialen het ging.
18 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 9: GroenLinks Tholen.
18 uur geledenTHOLEN - Leerlingen van zes basisscholen in de gemeente Tholen gaan op vrijdag 20 maart pannenkoeken bakken voor senioren. Onder het motto 'Jong bakt voor oud' bakken zij pannenkoeken voor opa's, oma's en andere ouderen uit de buurt.
21 uur geledenTHOLEN - Inwoners met betaalachterstanden wachten vaak te lang voordat ze hulp vragen. Om hen eerder te kunnen ondersteunen, is de gemeente Tholen dit jaar lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Volkskredieten (NVVK). Zo kunnen inwoners op tijd hulp krijgen voordat ze dieper in de problemen raken.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 8: PvdA Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 7: Forum voor Democratie Tholen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De nieuwe woonwijk Vroonstede II in Sint-Annaland krijgt straatnamen die verwijzen naar historische scheepstypen, zoals de Schoener, de Aak en de Blazer. De namen zijn een knipoog naar de maritieme geschiedenis in Zeeland.
1 dag geleden