Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haven Amsterdam krijgt mogelijk grote waterstoffabriek

Haven Amsterdam krijgt mogelijk grote waterstoffabriek

AMSTERDAM (ANP) - In het havengebied van Amsterdam verrijst over een paar jaar mogelijk de grootste groene waterstoffabriek van Europa. Initiatiefnemer HyCC wil in samenwerking met het havenbedrijf een fabriek met een capaciteit van 500 megawatt realiseren, waarmee een "grote stap" wordt gezet in de ontwikkeling van de waterstofeconomie in het Noordzeekanaalgebied. Een eerste haalbaarheidsstudie is afgerond. Het project wordt de komende maanden verder uitgewerkt, waarbij onder andere een geschikte locatie wordt gezocht.

Groene waterstof wordt gezien als een alternatief voor fossiele brandstoffen zoals aardgas. Behalve met het verlagen van de uitstoot kan waterstof ook helpen bij het tegengaan van de afhankelijkheid van Russische fossiele brandstoffen.

Shell kondigde eerder plannen aan voor een waterstoffabriek van 200 megawatt op Tweede Maasvlakte in Rotterdam. Onlangs werd nog bekend dat het kabinet 750 miljoen euro beschikbaar stelt voor de ontwikkeling van een transportnetwerk voor duurzaam geproduceerde waterstof. Nederland hoopt een spilfunctie te gaan vervullen op de internationale markt voor groene waterstof.

HyCC werkt ook al samen met Port of Amsterdam en Tata Steel aan de realisatie van een waterstoffabriek van 100 megawatt op de Tata Steel-locatie in IJmuiden.

Meer uit Financieel

Koers om minder te bezorgen voor Amazon pakt goed uit voor UPS

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS heeft zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogd. Dit wijst erop dat de keuze om minder in te zetten op het bezorgen van Amazon-pakketjes, goed uitpakt voor de koeriersdienst.

4 minuten geleden
Toyota en Honda staken productie fabrieken Japan na aardbeving

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota en Honda hebben de productie in fabrieken in het zuiden van Japan tijdelijk stilgelegd na de zware aardbeving daar. Volgens persbureau Kyodo heeft Toyota de productie opgeschort in drie autofabrieken in de prefectuur Fukuoka.

6 minuten geleden
Goederenvervoer over de Rijn in de knel door droogte

KAUB (ANP/BLOOMBERG) - Door de aanhoudende hittegolven in Europa dreigt de waterstand van de Rijn te dalen tot een historisch dieptepunt. Daardoor ontstaan knelpunten voor het vervoer van steenkool en brandstoffen naar het binnenland en lopen de transportkosten op.

19 minuten geleden
Unilever verwacht geen banenverlies door verkoop voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht geen groot banenverlies in Nederland na de verkoop van de voedingsmiddelendivisie aan het Amerikaanse McCormick. Financieel directeur Srinivas Phatak van het Britse concern benadrukt dat de aanwezigheid van het fusiebedrijf in ons land sterk blijft door de komst van het 'internationale' hoofdkantoor, naast het 'wereldwijde' hoofdkantoor in de VS. Daarnaast blijft het wereldwijde onderzoekscentrum van de voedingsmiddelentak in Wageningen.

1 uur geleden
QatarEnergy verlengt leveringsstop van gas aan Europa

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy blijft voorlopig minder vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan Europa leveren. Door de oorlog in het Midden-Oosten kan het bedrijf zijn afspraken niet nakomen en daarom beroept het zich opnieuw op overmacht, ook wel force majeure genoemd.

1 uur geleden
Nieuwe Europese miljoenenlening voor netbeheerder Enexis

DEN BOSCH (ANP) - Netbeheerder Enexis ontvangt een lening van 500 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Het geld is bedoeld voor de uitbreiding, verzwaring en vernieuwing van het stroomnet in de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg.

1 uur geleden
Italiƫ kiest opnieuw voor accijnsverlaging diesel

ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse regering heeft opnieuw ingestemd met een tijdelijke accijnsverlaging op diesel als reactie op de stijgende brandstofprijzen. Maandagavond werd een decreet aangenomen dat de prijs van diesel tot 6 augustus verlaagt met 17 eurocent per liter. De maatregel geldt niet voor benzine.

2 uur geleden