Hattrick Füllkrug helpt Dortmund aan winst op Bochum
DORTMUND (ANP) - De Duitse international Niclas Füllkrug heeft met drie doelpunten Borussia Dortmund aan een overwinning geholpen op VfL Bochum. Het werd 3-1 voor de ploeg die vierde staat in de Bundesliga met 13 punten achterstand op leider Bayer Leverkusen.
Dortmund, met de Nederlanders Donyell Malen en Ian Maatsen in de basis, kwam al na 6 minuten op voorsprong. Füllkrug benutte een strafschop, na een overtreding van Bochum-doelman Manuel Riemann op de doorgebroken Malen. Maatsen onderscheidde zich met een schot tegen de kruising.
Een eigen doelpunt kort voor rust van Nico Schlotterbeck maakte de voorsprong weer ongedaan. Hij gleed de bal uit een voorzet van Patrick Osterhage in het eigen doel: 1-1.
Kort nadat Malen was gewisseld maakte Füllkrug in de 72e minuut zijn tweede, met het hoofd op aangeven Marcel Sabitzer. Dortmund kreeg in de slotfase nog een strafschop na een overtreding van Cristian Gamboa op Jamie Bynoe-Gittens. Het bood Füllkrug de kans zijn hattrick te voltooien.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
22 uur geleden