Hattrick Füllkrug helpt Dortmund aan winst op Bochum
DORTMUND (ANP) - De Duitse international Niclas Füllkrug heeft met drie doelpunten Borussia Dortmund aan een overwinning geholpen op VfL Bochum. Het werd 3-1 voor de ploeg die vierde staat in de Bundesliga met 13 punten achterstand op leider Bayer Leverkusen.
Dortmund, met de Nederlanders Donyell Malen en Ian Maatsen in de basis, kwam al na 6 minuten op voorsprong. Füllkrug benutte een strafschop, na een overtreding van Bochum-doelman Manuel Riemann op de doorgebroken Malen. Maatsen onderscheidde zich met een schot tegen de kruising.
Een eigen doelpunt kort voor rust van Nico Schlotterbeck maakte de voorsprong weer ongedaan. Hij gleed de bal uit een voorzet van Patrick Osterhage in het eigen doel: 1-1.
Kort nadat Malen was gewisseld maakte Füllkrug in de 72e minuut zijn tweede, met het hoofd op aangeven Marcel Sabitzer. Dortmund kreeg in de slotfase nog een strafschop na een overtreding van Cristian Gamboa op Jamie Bynoe-Gittens. Het bood Füllkrug de kans zijn hattrick te voltooien.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. De Noorse aanvaller heeft een basisplaats omdat zijn ploeg veel spelers mist. Aanvoerder Davy Klaassen, Takehiro Tomiyasu, Kian Fitz-Jim en Youri Regeer ontbreken in de selectie van de club uit Amsterdam.
15 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de derde landstitel op rij alleen in theorie nog mislopen na een zwaarbevochten thuiszege op FC Utrecht: 4-3. De ploeg van trainer Peter Bosz boog aan de hand van uitblinker Ismael Saibari een vroege 2-0-achterstand om in een voorsprong, maar moest in de slotfase de gelijkmaker incasseren van invaller Jesper Karlsson. Couhaib Driouech maakte in de blessuretijd de winnende treffer voor de Eindhovenaren.
32 minuten geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
2 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
4 uur geleden