Hattrick Füllkrug helpt Dortmund aan winst op Bochum
DORTMUND (ANP) - De Duitse international Niclas Füllkrug heeft met drie doelpunten Borussia Dortmund aan een overwinning geholpen op VfL Bochum. Het werd 3-1 voor de ploeg die vierde staat in de Bundesliga met 13 punten achterstand op leider Bayer Leverkusen.
Dortmund, met de Nederlanders Donyell Malen en Ian Maatsen in de basis, kwam al na 6 minuten op voorsprong. Füllkrug benutte een strafschop, na een overtreding van Bochum-doelman Manuel Riemann op de doorgebroken Malen. Maatsen onderscheidde zich met een schot tegen de kruising.
Een eigen doelpunt kort voor rust van Nico Schlotterbeck maakte de voorsprong weer ongedaan. Hij gleed de bal uit een voorzet van Patrick Osterhage in het eigen doel: 1-1.
Kort nadat Malen was gewisseld maakte Füllkrug in de 72e minuut zijn tweede, met het hoofd op aangeven Marcel Sabitzer. Dortmund kreeg in de slotfase nog een strafschop na een overtreding van Cristian Gamboa op Jamie Bynoe-Gittens. Het bood Füllkrug de kans zijn hattrick te voltooien.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
8 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden