Hattrick Füllkrug helpt Dortmund aan winst op Bochum
DORTMUND (ANP) - De Duitse international Niclas Füllkrug heeft met drie doelpunten Borussia Dortmund aan een overwinning geholpen op VfL Bochum. Het werd 3-1 voor de ploeg die vierde staat in de Bundesliga met 13 punten achterstand op leider Bayer Leverkusen.
Dortmund, met de Nederlanders Donyell Malen en Ian Maatsen in de basis, kwam al na 6 minuten op voorsprong. Füllkrug benutte een strafschop, na een overtreding van Bochum-doelman Manuel Riemann op de doorgebroken Malen. Maatsen onderscheidde zich met een schot tegen de kruising.
Een eigen doelpunt kort voor rust van Nico Schlotterbeck maakte de voorsprong weer ongedaan. Hij gleed de bal uit een voorzet van Patrick Osterhage in het eigen doel: 1-1.
Kort nadat Malen was gewisseld maakte Füllkrug in de 72e minuut zijn tweede, met het hoofd op aangeven Marcel Sabitzer. Dortmund kreeg in de slotfase nog een strafschop na een overtreding van Cristian Gamboa op Jamie Bynoe-Gittens. Het bood Füllkrug de kans zijn hattrick te voltooien.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
9 uur geleden