Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan 'superfris' na drie afstanden en twee medailles op WK

Hassan 'superfris' na drie afstanden en twee medailles op WK

BOEDAPEST (ANP) - Sifan Hassan miste de snelheid om de Keniaanse Faith Kipyegon te kunnen verslaan in de eindsprint van de 5000 meter op de WK atletiek in Boedapest, maar de 30-jarige Nederlandse topatlete was tevreden met het zilver. "Faith was dit jaar veel sneller", erkende Hassan na de finale. "Zij heeft deze zomer wereldrecords gelopen. Ik kom vanuit de marathontraining en heb niet zoveel snelheid gedaan. Ik heb er in de wedstrijd alles aan gedaan, maar wist in de laatste 20 meter dat ik niet van haar zou winnen."

Hassan keek met trots terug op haar WK in Boedapest, waar ze evenals op de Olympische Spelen van Tokio drie afstanden liep: de 1500, 5000 en 10.000 meter. De oogst was brons op de 1500 en zilver op de 5000. De onfortuinlijke val in de finale van de 10.000 meter op de openingsdag deed niets af aan haar positieve gevoel. "In Tokio had ik drie medailles (twee keer goud en brons), maar ik was helemaal op na het toernooi. Ik had na elke afstand minder energie. Nu heb ik weer die drie afstanden gelopen en ik voel me superfris. Veel beter dan na Tokio en dat verrast me wel. Ik voelde me voor de finale van de 5000 ook sterker dan voor de finale van de 1500 meter."

Boedapest was zodoende een leerzame ervaring. "Ik heb mezelf weer beter leren kennen en ben er weer meer achter gekomen hoe ik verder ga. Dat ik deze drie afstanden heb kunnen doen en me nog zo goed voel, geeft me ook vertrouwen."

Hassan wilde absoluut nog niet kwijt wat ze van plan is te gaan lopen op de Olympische Spelen van Parijs. Menigeen denkt dat ze twee baanafstanden gaat combineren met de marathon, maar ze wilde er niet op zinspelen. "Misschien ga ik wel de 800 meter en de marathon combineren", grapte ze. "Ik heb al wereldtitels, olympische titels en de marathon van Londen gewonnen, alles wat ik nu win is extra. Ik doe het niet meer voor de medailles, ik wil historie schrijven."

Meer uit Sport

Skeletonster Bos slechts elfde bij eerste run op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.

19 minuten geleden
Kritische Verstappen krijgt uitnodiging van Formule E

SAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."

43 minuten geleden
Schilder levert beste wereldjaarprestatie kogelstoten

APELDOORN (ANP) - Jessica Schilder heeft bij indoorwedstrijden in het Omnisport van Apeldoorn de beste prestatie van dit jaar geleverd bij het kogelstoten. De wereldkampioene kwam in haar vierde van zes pogingen tot een afstand van 20,49 meter. Ze passeerde de Canadese Sarah Mitton op de wereldranglijst van dit jaar, die een afstand van 20,22 meter heeft staan.

54 minuten geleden
Kok kan niet wachten tot 'haar' 500 meter in Milaan begint

MILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.

1 uur geleden
Velzeboer sliep na goud nauwelijks en bekeek race tien keer terug

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."

2 uur geleden
Schaatser Diniz hoopt in Milaan onder 34 seconden te rijden

MILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.

2 uur geleden
Verstappen besluit derde testdag met 61 rondes en derde tijd

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.

2 uur geleden