Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan 'superfris' na drie afstanden en twee medailles op WK

Hassan 'superfris' na drie afstanden en twee medailles op WK

BOEDAPEST (ANP) - Sifan Hassan miste de snelheid om de Keniaanse Faith Kipyegon te kunnen verslaan in de eindsprint van de 5000 meter op de WK atletiek in Boedapest, maar de 30-jarige Nederlandse topatlete was tevreden met het zilver. "Faith was dit jaar veel sneller", erkende Hassan na de finale. "Zij heeft deze zomer wereldrecords gelopen. Ik kom vanuit de marathontraining en heb niet zoveel snelheid gedaan. Ik heb er in de wedstrijd alles aan gedaan, maar wist in de laatste 20 meter dat ik niet van haar zou winnen."

Hassan keek met trots terug op haar WK in Boedapest, waar ze evenals op de Olympische Spelen van Tokio drie afstanden liep: de 1500, 5000 en 10.000 meter. De oogst was brons op de 1500 en zilver op de 5000. De onfortuinlijke val in de finale van de 10.000 meter op de openingsdag deed niets af aan haar positieve gevoel. "In Tokio had ik drie medailles (twee keer goud en brons), maar ik was helemaal op na het toernooi. Ik had na elke afstand minder energie. Nu heb ik weer die drie afstanden gelopen en ik voel me superfris. Veel beter dan na Tokio en dat verrast me wel. Ik voelde me voor de finale van de 5000 ook sterker dan voor de finale van de 1500 meter."

Boedapest was zodoende een leerzame ervaring. "Ik heb mezelf weer beter leren kennen en ben er weer meer achter gekomen hoe ik verder ga. Dat ik deze drie afstanden heb kunnen doen en me nog zo goed voel, geeft me ook vertrouwen."

Hassan wilde absoluut nog niet kwijt wat ze van plan is te gaan lopen op de Olympische Spelen van Parijs. Menigeen denkt dat ze twee baanafstanden gaat combineren met de marathon, maar ze wilde er niet op zinspelen. "Misschien ga ik wel de 800 meter en de marathon combineren", grapte ze. "Ik heb al wereldtitels, olympische titels en de marathon van Londen gewonnen, alles wat ik nu win is extra. Ik doe het niet meer voor de medailles, ik wil historie schrijven."

Meer uit Sport

UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

58 minuten geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

2 uur geleden
Duplantis vestigt op WK wereldrecord polsstokhoogspringen

TOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.

3 uur geleden
Hordeloopster Visser grijpt in WK-finale weer naast medaille

TOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.

3 uur geleden
Laros (20) overtuigend naar finale 1500 meter op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).

4 uur geleden
Visser snelt in Tokio naar derde WK-finale 100 meter horden

TOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.

4 uur geleden
Volleyballers naar achtste finales WK na zege op Roemenië

QUEZON CITY (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben zich geplaatst voor de achtste finales van het WK op de Filipijnen. Het team van bondscoach Joel Banks won in Quezon City de tweede groepswedstrijd in drie sets van Roemenië: 25-23 26-24 26-24.

5 uur geleden