Hassan 'superfris' na drie afstanden en twee medailles op WK
BOEDAPEST (ANP) - Sifan Hassan miste de snelheid om de Keniaanse Faith Kipyegon te kunnen verslaan in de eindsprint van de 5000 meter op de WK atletiek in Boedapest, maar de 30-jarige Nederlandse topatlete was tevreden met het zilver. "Faith was dit jaar veel sneller", erkende Hassan na de finale. "Zij heeft deze zomer wereldrecords gelopen. Ik kom vanuit de marathontraining en heb niet zoveel snelheid gedaan. Ik heb er in de wedstrijd alles aan gedaan, maar wist in de laatste 20 meter dat ik niet van haar zou winnen."
Hassan keek met trots terug op haar WK in Boedapest, waar ze evenals op de Olympische Spelen van Tokio drie afstanden liep: de 1500, 5000 en 10.000 meter. De oogst was brons op de 1500 en zilver op de 5000. De onfortuinlijke val in de finale van de 10.000 meter op de openingsdag deed niets af aan haar positieve gevoel. "In Tokio had ik drie medailles (twee keer goud en brons), maar ik was helemaal op na het toernooi. Ik had na elke afstand minder energie. Nu heb ik weer die drie afstanden gelopen en ik voel me superfris. Veel beter dan na Tokio en dat verrast me wel. Ik voelde me voor de finale van de 5000 ook sterker dan voor de finale van de 1500 meter."
Boedapest was zodoende een leerzame ervaring. "Ik heb mezelf weer beter leren kennen en ben er weer meer achter gekomen hoe ik verder ga. Dat ik deze drie afstanden heb kunnen doen en me nog zo goed voel, geeft me ook vertrouwen."
Hassan wilde absoluut nog niet kwijt wat ze van plan is te gaan lopen op de Olympische Spelen van Parijs. Menigeen denkt dat ze twee baanafstanden gaat combineren met de marathon, maar ze wilde er niet op zinspelen. "Misschien ga ik wel de 800 meter en de marathon combineren", grapte ze. "Ik heb al wereldtitels, olympische titels en de marathon van Londen gewonnen, alles wat ik nu win is extra. Ik doe het niet meer voor de medailles, ik wil historie schrijven."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
6 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
7 uur geleden