Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan met gehavend lichaam naar finale 1500 meter op WK

Hassan met gehavend lichaam naar finale 1500 meter op WK

BOEDAPEST (ANP) - Sifan Hassan heeft met een gehavend lichaam gewoon de finale gehaald van de 1500 meter op de WK atletiek. De 30-jarige Nederlandse topatlete eindigde in haar heat van de halve finales als derde in 3.55,48 en plaatste zich daarmee rechtstreeks voor de eindstrijd. Ze liet de Keniaanse topfavoriete Faith Kipyegon (3.55,14) en de Ethiopische Diribe Welteji (3.55,18) voorgaan.

Hassan beleefde zaterdag een drama op de 10.000 meter, het onderdeel waarop ze regerend olympisch kampioene is en in 2019 de wereldtitel veroverde. Ze lag aan de leiding met nog enkele meters te gaan, maar onder druk van de achter haar oprukkende Gudaf Tsegay verstapte ze zich en door de verzuring in haar benen ging ze languit. Ze verspeelde daarmee een bijna zekere gouden medaille.

De geboren Ethiopische was even boos en verdrietig, maar vermande zich snel en accepteerde dat tegenslagen erbij horen in de sport. Het weerhield haar er niet van om met schrammen op elleboog en knie en wat kneuzingen aan de start te komen van de halve finales van 1500 meter. Met verband om de arm en pleister op de knie liep ze soepel naar de derde plaats.

De finale is dinsdagavond. Hassan is zoals altijd kanshebber op een medaille. Op de Spelen van Tokio behaalde ze brons, in 2019 werd ze in Doha wereldkampioen op de middenafstand.

Meer uit Sport

NBA-vedette James doet niet mee aan Spelen in LA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.

2 uur geleden
Norris klaar voor 'laatste push' in titelstrijd Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.

5 uur geleden
Argentijnse rechter ontslagen na ongeldig proces dood Maradona

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.

6 uur geleden
Kooij krijgt bij nieuwe ploeg hulp van ploegleider Renshaw

PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.

10 uur geleden
Schaatsers Groenewoud en Bosker terug op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.

12 uur geleden
Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

1 dag geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

1 dag geleden