Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan maakte van serie 5000 meter pittige training voor marathon

Hassan maakte van serie 5000 meter pittige training voor marathon

BOEDAPEST (ANP) - Sifan Hassan kwam er na de series van de 5000 meter bij de WK atletiek rond voor uit. Ze had van de race een pittige training gemaakt. "Over zes weken loop ik weer een marathon, dus ik moet doortrainen", zei de Nederlandse topatlete, die bijna alle rondjes op kop liep en na een eindsprint met de Keniaanse Faith Kipyegon won in een rappe 14.32,29.

"Er wilde in het begin niemand op kop lopen, en ik wilde graag harder. Dus ben ik het tempo gaan maken. Ik voelde me vanmorgen goed bij het opstaan en dat was een goed teken. Dus het leek me een goede training om negen rondjes lekker hard te gaan. Goed voor de marathontraining."

In de laatste meters wilde Kipyegon, die dinsdag de wereldtitel op de 1500 meter veroverde en Hassan achter liet met brons, er nog een sprintduel van maken. "Dat is een beetje een ego-dingetje van haar. Ze wilde me graag verslaan. Het maakte mij niks uit, maar als zij het zo belangrijk vindt om te sprinten, dan vind ik het ook belangrijk."

Val tijdens 10.000 meter

Hassan lijkt wel onverwoestbaar. Zaterdag kwam ze in de finale van de 10.000 meter nog ten val en liep ze schrammen en kneuzingen op, maar ze ging de volgende dag gewoon van start in de halve finales van de 1500 meter. Ze wil in Boedapest per se de drie afstanden lopen die ze als eerste atlete ooit ook op de Olympische Spelen van Tokio volbracht, met goud op de 5000, goud op de 10.000 en brons op de 1500 meter als gevolg.

Of ze zaterdag in de finale de titel kan pakken, weet ze niet. "Ik ben nog altijd niet 100 procent voor de baan, ik ben nog niet waar ik moet zijn. Maar ik voel me goed, dus ik ga het zeker proberen", aldus de atlete, die op 8 oktober in Chicago haar tweede marathon loopt. De eerste liep ze in april in Londen en won ze in een Nederlands record van 2.18.33.

Meer uit Sport

Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

15 uur geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

17 uur geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

17 uur geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

1 dag geleden
Infantino onderzoekt of FIFA aan 211 bonden meer geld kan geven

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.

1 dag geleden
Assefa na dramatische zege marathon Berlijn maanden uitgeschakeld

BERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.

1 dag geleden
Olympisch kampioene Marchant stopt als baanwielrenster

MANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.

1 dag geleden