Hartaandoening dwingt 24-jarige voetballer Brighton om te stoppen
BRIGHTON (ANP) - De Zambiaanse voetballer Enock Mwepu van de Engelse club Brighton & Hove Albion heeft op 24-jarige leeftijd zijn carrière moeten beëindigen vanwege een erfelijke hartaandoening. De middenvelder speelde dit seizoen zes wedstrijden in de Premier League, waarvan de laatste twee als basiskracht. Brighton & Hove Albion nam de Zambiaan vorig jaar over van Red Bull Salzburg.
Mwepu zegt in een verklaring dat het als jongetje uit een Zambiaans dorp zijn droom was om ooit op het hoogste niveau te voetballen. "Die droom heb ik waargemaakt door de Premier League te bereiken. Maar sommige dromen komen ook ten einde", aldus de middenvelder. "Bedroefd moet ik aankondigen dat ik op medisch advies mijn schoenen moet opbergen." Volgens Brighton loopt Mwepu met zijn hartaandoening een groot risico als hij doorgaat met voetballen.
De laatste wedstrijd van Mwepu, ploeggenoot van oud-Ajacied Joël Veltman, was op 4 september tegen Leicester City (5-2). Toen hij afgelopen maand voor interlands met de nationale ploeg naar Afrika vloog, werd hij ziek. De voetballer moest worden opgenomen in een ziekenhuis. Bij terugkeer in Brighton kwam bij medisch onderzoek de erfelijke hartaandoening aan het licht. Die aandoening was volgens Brighton eerder niet opgemerkt bij regulier hartonderzoek.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
9 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
10 uur geleden