Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hartaandoening dwingt 24-jarige voetballer Brighton om te stoppen

Hartaandoening dwingt 24-jarige voetballer Brighton om te stoppen

BRIGHTON (ANP) - De Zambiaanse voetballer Enock Mwepu van de Engelse club Brighton & Hove Albion heeft op 24-jarige leeftijd zijn carrière moeten beëindigen vanwege een erfelijke hartaandoening. De middenvelder speelde dit seizoen zes wedstrijden in de Premier League, waarvan de laatste twee als basiskracht. Brighton & Hove Albion nam de Zambiaan vorig jaar over van Red Bull Salzburg.

Mwepu zegt in een verklaring dat het als jongetje uit een Zambiaans dorp zijn droom was om ooit op het hoogste niveau te voetballen. "Die droom heb ik waargemaakt door de Premier League te bereiken. Maar sommige dromen komen ook ten einde", aldus de middenvelder. "Bedroefd moet ik aankondigen dat ik op medisch advies mijn schoenen moet opbergen." Volgens Brighton loopt Mwepu met zijn hartaandoening een groot risico als hij doorgaat met voetballen.

De laatste wedstrijd van Mwepu, ploeggenoot van oud-Ajacied Joël Veltman, was op 4 september tegen Leicester City (5-2). Toen hij afgelopen maand voor interlands met de nationale ploeg naar Afrika vloog, werd hij ziek. De voetballer moest worden opgenomen in een ziekenhuis. Bij terugkeer in Brighton kwam bij medisch onderzoek de erfelijke hartaandoening aan het licht. Die aandoening was volgens Brighton eerder niet opgemerkt bij regulier hartonderzoek.

Meer uit Voetbal

Benfica-coach Mourinho ziet duel met Ajax als 'essentieel'

AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.

2 uur geleden
Jeugdinternational Addai twee keer trefzeker bij ruime zege Como

TURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.

3 uur geleden
Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.

6 uur geleden
Bondscoach Veurink ziet drie speelsters afhaken bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.

7 uur geleden
Ajax gaat tegen Benfica op zoek naar vertrouwen en punten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."

8 uur geleden
Herstelde Rosa kan met Ajax tegen Benfica spelen

AMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."

9 uur geleden
Depay voorlopig aan de kant met knieblessure

BELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.

13 uur geleden