Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hartaandoening dwingt 24-jarige voetballer Brighton om te stoppen

Hartaandoening dwingt 24-jarige voetballer Brighton om te stoppen

BRIGHTON (ANP) - De Zambiaanse voetballer Enock Mwepu van de Engelse club Brighton & Hove Albion heeft op 24-jarige leeftijd zijn carrière moeten beëindigen vanwege een erfelijke hartaandoening. De middenvelder speelde dit seizoen zes wedstrijden in de Premier League, waarvan de laatste twee als basiskracht. Brighton & Hove Albion nam de Zambiaan vorig jaar over van Red Bull Salzburg.

Mwepu zegt in een verklaring dat het als jongetje uit een Zambiaans dorp zijn droom was om ooit op het hoogste niveau te voetballen. "Die droom heb ik waargemaakt door de Premier League te bereiken. Maar sommige dromen komen ook ten einde", aldus de middenvelder. "Bedroefd moet ik aankondigen dat ik op medisch advies mijn schoenen moet opbergen." Volgens Brighton loopt Mwepu met zijn hartaandoening een groot risico als hij doorgaat met voetballen.

De laatste wedstrijd van Mwepu, ploeggenoot van oud-Ajacied Joël Veltman, was op 4 september tegen Leicester City (5-2). Toen hij afgelopen maand voor interlands met de nationale ploeg naar Afrika vloog, werd hij ziek. De voetballer moest worden opgenomen in een ziekenhuis. Bij terugkeer in Brighton kwam bij medisch onderzoek de erfelijke hartaandoening aan het licht. Die aandoening was volgens Brighton eerder niet opgemerkt bij regulier hartonderzoek.

Meer uit Voetbal

Voetbalclub Feyenoord wordt eigenaar van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.

7 minuten geleden
Depay nog afwezig bij gelijkspel Corinthians in Copa Libertadores

MONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.

2 uur geleden
FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

12 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

12 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

12 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

13 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

14 uur geleden