Hartaandoening dwingt 24-jarige voetballer Brighton om te stoppen
BRIGHTON (ANP) - De Zambiaanse voetballer Enock Mwepu van de Engelse club Brighton & Hove Albion heeft op 24-jarige leeftijd zijn carrière moeten beëindigen vanwege een erfelijke hartaandoening. De middenvelder speelde dit seizoen zes wedstrijden in de Premier League, waarvan de laatste twee als basiskracht. Brighton & Hove Albion nam de Zambiaan vorig jaar over van Red Bull Salzburg.
Mwepu zegt in een verklaring dat het als jongetje uit een Zambiaans dorp zijn droom was om ooit op het hoogste niveau te voetballen. "Die droom heb ik waargemaakt door de Premier League te bereiken. Maar sommige dromen komen ook ten einde", aldus de middenvelder. "Bedroefd moet ik aankondigen dat ik op medisch advies mijn schoenen moet opbergen." Volgens Brighton loopt Mwepu met zijn hartaandoening een groot risico als hij doorgaat met voetballen.
De laatste wedstrijd van Mwepu, ploeggenoot van oud-Ajacied Joël Veltman, was op 4 september tegen Leicester City (5-2). Toen hij afgelopen maand voor interlands met de nationale ploeg naar Afrika vloog, werd hij ziek. De voetballer moest worden opgenomen in een ziekenhuis. Bij terugkeer in Brighton kwam bij medisch onderzoek de erfelijke hartaandoening aan het licht. Die aandoening was volgens Brighton eerder niet opgemerkt bij regulier hartonderzoek.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
3 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
6 uur geleden