
Haringvlietbrug drie dagen dicht voor werkzaamheden: Vanaf maandag 50 km/u
THOLEN - De Haringvlietbrug (A29) gaat vanaf vrijdagavond 21.00 uur grotendeels dicht tot maandagochtend 23 augustus 05.00. Dit gebeurt ter voorbereiding op de invoering van de snelheidsverlaging naar 50 km/uur vanaf maandag 23 augustus. Rijkswaterstaat plaatst komend weekend daarom alvast diverse verkeersmaatregelen op de weg zoals bebording en barriers. Om dit veilig te kunnen doen, is de brug tijdens deze werkzaamheden afgesloten.
Richting Rotterdam is de brug het hele weekend dicht. Richting Bergen-op-Zoom is de brug tijdens deze weekendafsluiting gedeeltelijk open vanaf zaterdagochtend 08.00 uur tot zaterdagavond 20.00 uur. De parallelbaan blijft open voor (brom)fietsers en landbouwverkeer en hulpdiensten. “Gedurende de afsluiting raden we weggebruikers aan de omleidingsroutes te volgen.”
Nieuwe maximumsnelheid
Maandagochtend 23 augustus vanaf 05.00 uur geldt op de Haringvlietbrug een nieuwe maximumsnelheid van 50 km/uur. Daarnaast zijn de rijstroken in beide richtingen versmald. Voor de veiligheid van de brug zijn snel maatregelen nodig om de trillingen die het (zware) verkeer veroorzaakt te verminderen. Verlaging van de snelheid helpt hierbij. De lagere snelheid en versmalde rijstroken zijn bedoeld om de brug tot aan vervanging van de klep in 2023 veilig te kunnen blijven gebruiken.
De versmalde rijstroken zorgen voor een onverwachte wegsituatie. “We vragen weggebruikers om hun rijstijl hierop aan te passen. Hoewel in beide richtingen twee rijstroken open blijven kunnen door de lagere snelheid en smallere rijstroken files gaan ontstaan. Vooral tijdens de ochtend- en avondspits.” Er worden tekstwagens en routepanelen ingezet.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Sint-Annaland bestaat 550 jaar en dat wordt groots gevierd. De festiviteiten, die het hele jaar door plaatsvinden, bereiken hun hoogtepunt tijdens het jubileumweekend op vrijdag 4 en zaterdag 5 juli. Tijdens dit weekend staat het dorp twee dagen lang in het teken van muziek, historie en kinderactiviteiten.
12 uur geledenTHOLEN - Een motorrijder is woensdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een ree, net voor de Thoolse brug. Het slachtoffer is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
17 uur geledenTHOLEN - De brandweer werd dinsdagavond gealarmeerd vanwege wateroverlast in een bovenwoning aan de Kuipersdreef in Tholen. Door een technisch defect was er een lekkage ontstaan die al enige tijd aan de gang was. Op dat moment was niemand thuis.
19 uur geledenSINT-ANNALAND - Een bestelauto is dinsdagavond op de Zoetwaterweg in de polder bij Sint-Annaland achterop een stilstaande vrachtwagen gereden. De bestuurder raakte lichtgewond en is voor controle naar het ziekenhuis gebracht.
23 uur geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando sluit het muzikale seizoen af met een zomeravondconcert. Dat doen de muzikanten met optredens van zowel de slagwerkgroep als het fanfareorkest. Het concert vindt plaats voor de deur van de horecagelegenheden op het Havenplein in Sint-Annaland. De muziekvereniging is te beluisteren op woensdagavond 2 juli.
1 dag geledenTHOLEN - Na vijf uur is de storing in het radiosysteem van de Kustwacht opgelost. Door de uitval kon de Kustwacht niet communiceren met schepen en hulpdiensten op het water. De verbindingen zijn getest en de Kustwacht is weer bereikbaar via de marifoon. Ook het uitzenden van navigatie- en weerberichten functioneert weer naar behoren.
1 dag geledenTHOLEN - Bij een verkeersongeval op de Postweg (N286) bij Tholen zijn maandagmiddag twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar uiteindelijk raakte niemand gewond.
1 dag geleden