Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haringvlietbrug drie dagen dicht voor werkzaamheden: Vanaf maandag 50 km/u

Haringvlietbrug drie dagen dicht voor werkzaamheden: Vanaf maandag 50 km/u

THOLEN - De Haringvlietbrug (A29) gaat vanaf vrijdagavond 21.00 uur grotendeels dicht tot maandagochtend 23 augustus 05.00. Dit gebeurt ter voorbereiding op de invoering van de snelheidsverlaging naar 50 km/uur vanaf maandag 23 augustus. Rijkswaterstaat plaatst komend weekend daarom alvast diverse verkeersmaatregelen op de weg zoals bebording en barriers. Om dit veilig te kunnen doen, is de brug tijdens deze werkzaamheden afgesloten. 

Richting Rotterdam is de brug het hele weekend dicht. Richting Bergen-op-Zoom is de brug tijdens deze weekendafsluiting gedeeltelijk open vanaf zaterdagochtend 08.00 uur tot zaterdagavond 20.00 uur. De parallelbaan blijft open voor (brom)fietsers en landbouwverkeer en hulpdiensten. “Gedurende de afsluiting raden we weggebruikers aan de omleidingsroutes te volgen.”

Nieuwe maximumsnelheid

Maandagochtend 23 augustus vanaf 05.00 uur geldt op de Haringvlietbrug een nieuwe maximumsnelheid van 50 km/uur. Daarnaast zijn de rijstroken in beide richtingen versmald. Voor de veiligheid van de brug zijn snel maatregelen nodig om de trillingen die het (zware) verkeer veroorzaakt te verminderen. Verlaging van de snelheid helpt hierbij. De lagere snelheid en versmalde rijstroken zijn bedoeld om de brug tot aan vervanging van de klep in 2023 veilig te kunnen blijven gebruiken.

De versmalde rijstroken zorgen voor een onverwachte wegsituatie. “We vragen weggebruikers om hun rijstijl hierop aan te passen. Hoewel in beide richtingen twee rijstroken open blijven kunnen door de lagere snelheid en smallere rijstroken files gaan ontstaan. Vooral tijdens de ochtend- en avondspits.” Er worden tekstwagens en routepanelen ingezet. 

Meer uit Tholen

Jeroen van der Graaf: ‘Na mijn herseninfarct ben ik gaan beseffen wat echt belangrijk is in het leven’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

SINT-ANNALAND - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jeroen van der Graaf van Loods 20E in Sint-Annaland.

2 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Na ritje op motor genieten van zonsondergang’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Eddie Anthonisse die de spotlight mocht vangen.

5 uur geleden
Bewoner aangehouden na vondst 21 kilo illegaal vuurwerk

OUD-VOSSEMEER - De politie heeft zaterdagochtend 21 kilo zwaar vuurwerk in beslag genomen bij een huiszoeking aan de Burgemeester Versluijsstraat. Volgens de politie gaat het om explosieven met de kracht van een handgranaat. Bij de actie werd een persoon aangehouden.

23 uur geleden
Personenbusje belandt in sloot na eenzijdig ongeluk op de Oesterdam

THOLEN - Een personenbusje is vrijdagmiddag van de weg geraakt bij een eenzijdig ongeluk op de Oesterdam (N659) tussen Tholen en Rilland. Het busje kwam in een naastgelegen sloot tot stilstand. Een vrouw zou ter controle naar het ziekenhuis zijn gebracht.

1 dag geleden
Puzzelroute van zo’n vijf kilometer tijdens nieuwe Vossemeerse snerttocht

OUD-VOSSEMEER - Op zaterdag 3 januari houdt Wandel Sport Club (WSC) Vosmeer de 29e Snerttocht, een wandeling van ongeveer 5 kilometer voor jong en oud. Op de route is een puzzeltocht uitgezet waarbij de deelnemers getallen verzamelen die bij aankomst in de Vossenkuil worden omgezet in letters en zo het antwoord vormen. 

1 dag geleden
Nico (75) woont al zijn hele leven in een van de oudste boerderijen van Zeeland

SINT-ANNALAND - Wie bij de Kleine Muiterij langs de rand van Sint-Annaland stopt, waant zich even in een andere tijd. De kopgevel met het bouwjaar 1646 in rode steentjes gemetseld is voor menig Stallander een bekend gezicht. Maar welke verhalen er achter die bakstenen schuilgaan, blijven voor velen onbekend. Hier woont vrijgezel Nico Kodde (75), de derde en waarschijnlijk laatste generatie van zijn familie die nog boert op één van de oudste boerderijen van Zeeland.

2 dagen geleden
Euterpe brengt jaarlijks kerstconcert in samenwerking met Polyhymnia

SINT-MAARTENSDIJK - Muziekvereniging Euterpe verzorgt op zaterdag 20 december haar jaarlijkse kerstconcert in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Dit jaar gebeurt dat in samenwerking met gospelkoor Polyhymnia.

2 dagen geleden