Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haringvlietbrug (A29) eind augustus een weekend dicht

Haringvlietbrug (A29) eind augustus een weekend dicht

THOLEN - Vanaf 26 augustus, 21.30 uur tot en met 29 augustus, 05.00 uur is de Haringvlietbrug in beide richtingen volledig afgesloten. Tijdens deze afsluiting vervangt Rijkswaterstaat de betonnen barriers door stalen barriers en wordt het rijdek geasfalteerd. Weggebruikers wordt aangeraden om de omleidingsroutes te volgen op de gele borden langs de weg. De brug is gedurende dit weekend ook gestremd voor de hoge scheepvaart.

Verkeer vanuit Rotterdam richting Bergen op Zoom wordt omgeleid via A15, A16, A17 of A59.Verkeer vanuit Rotterdam richting Zierikzee wordt omgeleid via de A15, N57.Verkeer vanuit Bergen op Zoom-Rotterdam wordt omgeleid via de A59/A17, A16, A15.Verkeer vanuit Zierikzee-Rotterdam wordt omgeleid via de N57, A15.

De Kiltunnel is in het weekend van 26 tot en met 29 augustus in beide richtingen tolvrij. 

Waarom?

In augustus 2021 is de maximumsnelheid op de Haringvlietbrug verlaagd naar 50 kilometer per uur. Dit is ingesteld omdat klemmen waarmee het wegdek vastzit aan de klep lostrillen door het verkeer. Verlaging van de snelheid zorgt er voor dat de brug minder belast wordt en kan de brug naar verwachting veilig gebruikt worden tot aan de geplande werkzaamheden aan de klep in 2023. Om weggebruikers te attenderen op deze lagere maximum snelheid is de weginrichting op de brug aangepast en zijn de rijstroken versmald door middel van betonnen barriers.

De betonnen barriers zijn destijds op de randen van de brug geplaatst om in de middenberm ruimte te maken voor handhaving door de politie. Handhaving gebeurt inmiddels met camera’s waardoor er meer ruimte is vrijgekomen in de middenberm. Door het gewicht van de barriers en de positie op de rand van de brug wordt de constructie van de brug te zwaar belast. Dit volgt uit recente berekeningen. Om de brug de komende jaren veilig te kunnen blijven gebruiken vervangt Rijkswaterstaat daarom de betonnen barriers door lichtere stalen barriers en verschuift deze meer naar het midden van de brug. Aan de breedte van de rijstroken verandert niets. 

Meer uit Tholen

Ook dit jaar wordt tijdens Zevendorpentocht geld ingezameld voor het goede doel

THOLEN - Na het succes van vorig jaar koppelt de Zevendorpentocht op Tholen ook dit jaar een goed doel aan het evenement. Tijdens de 36e editie van de populaire wandeltocht wordt op zaterdag 11 juli geld ingezameld voor Stichting Vrienden van Siem.

11 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Oude burgemeesterswoning in Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

15 uur geleden
Dominee D.J. Budding presenteert boek ‘Ik zal raadgeven’ in Hervormde kerk

SCHERPENISSE- In de Hervormde kerk vond op vrijdag 12 juni de presentatie plaats van het boek 'Ik zal raadgeven', geschreven door dominee D.J. Budding. Wethouder P. Hoek en de plaatselijke predikant, dominee J. Lohuis, ontvingen de eerste exemplaren. Dominee Budding deed 48 jaar geleden intrede in de gemeente Scherpenisse, die tevens zijn eerste gemeente was. 

1 dag geleden
Adriaan Hoek opent nieuwe concertserie op het gerestaureerde Van Dam-orgel

THOLEN - Met het concert van 19 juni in de Grote Kerk van Tholen gaat de jaarlijkse concertserie van drie orgelconcerten van start. Deze reeks staat in het teken van het gerestaureerde Van Dam-orgel uit 1832, dat sinds de afronding van de restauratie opnieuw een prominente plaats inneemt in het Thoolse muziekleven.

1 dag geleden
UWV Zeeland: ‘Banengroei valt tijdelijk stil bij hoge energieprijzen’

ZEELAND - Werknemers en werkzoekenden krijgen de komende jaren te maken met een arbeidsmarkt die in beweging blijft, maar weinig groeikansen biedt. Volgens de arbeidsmarktprognose van UWV groeit het aantal banen in Zeeland tussen 2026 en 2028 beperkt met ongeveer 1.300 extra banen.

1 dag geleden
Thoolse peuters en kleuters komen volgende week volop in beweging

SINT-MAARTENSDIJK - In sport- en gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk wordt op woensdag 17 juni van 14.30 tot 16.30 uur een gratis Beweegmeemarkt georganiseerd voor jonge kinderen van 0 tot en met 6 jaar. Aanmelden is verplicht en kan via de website van Jij op Tholen.

2 dagen geleden
Provincie wil 750.000 euro betalen aan gemeente Tholen om dossier ‘rugstreeppad’ af te sluiten

THOLEN - De provincie Zeeland wil een bedrag van 750.000 euro beschikbaar stellen aan de gemeente Tholen om een jarenlang slepend dossier rond Dalempolder en Welgelegen af te ronden. Met de financiële tegemoetkoming hopen beide overheden verdere juridische procedures te voorkomen.

2 dagen geleden