Haringvlietbrug (A29) eind augustus een weekend dicht
THOLEN - Vanaf 26 augustus, 21.30 uur tot en met 29 augustus, 05.00 uur is de Haringvlietbrug in beide richtingen volledig afgesloten. Tijdens deze afsluiting vervangt Rijkswaterstaat de betonnen barriers door stalen barriers en wordt het rijdek geasfalteerd. Weggebruikers wordt aangeraden om de omleidingsroutes te volgen op de gele borden langs de weg. De brug is gedurende dit weekend ook gestremd voor de hoge scheepvaart.
Verkeer vanuit Rotterdam richting Bergen op Zoom wordt omgeleid via A15, A16, A17 of A59.Verkeer vanuit Rotterdam richting Zierikzee wordt omgeleid via de A15, N57.Verkeer vanuit Bergen op Zoom-Rotterdam wordt omgeleid via de A59/A17, A16, A15.Verkeer vanuit Zierikzee-Rotterdam wordt omgeleid via de N57, A15.
De Kiltunnel is in het weekend van 26 tot en met 29 augustus in beide richtingen tolvrij.
Waarom?
In augustus 2021 is de maximumsnelheid op de Haringvlietbrug verlaagd naar 50 kilometer per uur. Dit is ingesteld omdat klemmen waarmee het wegdek vastzit aan de klep lostrillen door het verkeer. Verlaging van de snelheid zorgt er voor dat de brug minder belast wordt en kan de brug naar verwachting veilig gebruikt worden tot aan de geplande werkzaamheden aan de klep in 2023. Om weggebruikers te attenderen op deze lagere maximum snelheid is de weginrichting op de brug aangepast en zijn de rijstroken versmald door middel van betonnen barriers.
De betonnen barriers zijn destijds op de randen van de brug geplaatst om in de middenberm ruimte te maken voor handhaving door de politie. Handhaving gebeurt inmiddels met camera’s waardoor er meer ruimte is vrijgekomen in de middenberm. Door het gewicht van de barriers en de positie op de rand van de brug wordt de constructie van de brug te zwaar belast. Dit volgt uit recente berekeningen. Om de brug de komende jaren veilig te kunnen blijven gebruiken vervangt Rijkswaterstaat daarom de betonnen barriers door lichtere stalen barriers en verschuift deze meer naar het midden van de brug. Aan de breedte van de rijstroken verandert niets.
Meer uit Tholen
THOLEN - Vanavond gebeurt er iets bijzonders boven Tholen. De maan schuift voor de zon en het wordt daardoor tijdelijk donkerder. Maar wie na de zonsverduistering naar binnen gaat, mist misschien wel het mooiste deel. Want later in de nacht schieten tientallen vallende sterren voorbij.
8 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Omdat het nog steeds een groot succes is, wordt er dit jaar weer de speelmeerdaagse georganiseerd. Dit jaar gebeurt dit in samenwerking met Jij op Tholen van de gemeente en dan vooral op vrijdag in het zwembad. Ben je tussen de 6 en 14 jaar? Schrijf je dan in om hieraan mee te doen.
12 uur geledenTHOLEN - Bang om te vallen of merk je dat je wat minder stevig op je benen staat? In september starten in zeven kernen van de gemeente Tholen gratis valpreventiecursussen voor zelfstandig wonende inwoners van 55 jaar en ouder.
16 uur geledenTHOLEN - Wie op woensdagavond 12 augustus de hemel in de gaten houdt, maakt een bijzonder schouwspel mee. Boven Nederland vindt dan de grootste gedeeltelijke zonsverduistering in decennia plaats: de maan bedekt op het hoogtepunt zo'n 88 tot 90 procent van de zon. Een dergelijk groot deel van de zon verdween voor het laatst tijdens de bekende zonsverduistering van 11 augustus 1999.
1 dag geledenPOORTVLIET - Wie zaterdag een koopje scoort op de jaarlijkse rommelmarkt in Poortvliet, draagt daarmee ook bij aan een bijzonder doel. Een deel van de opbrengst gaat naar Hans Slager en zijn oom Kees van der Maas, die fietsen voor KWF Kankerbestrijding. Hans heeft daar een bijzondere reden voor: zijn zus Ruth is ongeneeslijk ziek door kanker.
1 dag geledenTHOLEN - In het begin van de week is het zomers met temperaturen rond de 25 graden. Maar vanaf woensdag volgt opnieuw een reeks zeer warme dagen en is de kans op een regionale hittegolf groot. "Donderdag en vrijdag loopt de temperatuur op tot 30 à lokaal 35 graden, terwijl deze week geen regen wordt verwacht en het neerslagtekort richting 300 millimeter gaat", laat meteoroloog Floris Lafeber weten.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/POORTVLIET - Een bruiloft bracht presentatrice Geraldine Kemper naar Bergen op Zoom, maar tijdens haar bezoek belandde ze ook op Tholen. Nabij Poortvliet ging ze met haar familie de dijk op, waar het gezelschap tot hun verrassing bruinvissen spotte. "Zo cool", schrijft Kemper op sociale media.
2 dagen geleden