Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haringvlietbrug (A29) eind augustus een weekend dicht

Haringvlietbrug (A29) eind augustus een weekend dicht

THOLEN - Vanaf 26 augustus, 21.30 uur tot en met 29 augustus, 05.00 uur is de Haringvlietbrug in beide richtingen volledig afgesloten. Tijdens deze afsluiting vervangt Rijkswaterstaat de betonnen barriers door stalen barriers en wordt het rijdek geasfalteerd. Weggebruikers wordt aangeraden om de omleidingsroutes te volgen op de gele borden langs de weg. De brug is gedurende dit weekend ook gestremd voor de hoge scheepvaart.

Verkeer vanuit Rotterdam richting Bergen op Zoom wordt omgeleid via A15, A16, A17 of A59.Verkeer vanuit Rotterdam richting Zierikzee wordt omgeleid via de A15, N57.Verkeer vanuit Bergen op Zoom-Rotterdam wordt omgeleid via de A59/A17, A16, A15.Verkeer vanuit Zierikzee-Rotterdam wordt omgeleid via de N57, A15.

De Kiltunnel is in het weekend van 26 tot en met 29 augustus in beide richtingen tolvrij. 

Waarom?

In augustus 2021 is de maximumsnelheid op de Haringvlietbrug verlaagd naar 50 kilometer per uur. Dit is ingesteld omdat klemmen waarmee het wegdek vastzit aan de klep lostrillen door het verkeer. Verlaging van de snelheid zorgt er voor dat de brug minder belast wordt en kan de brug naar verwachting veilig gebruikt worden tot aan de geplande werkzaamheden aan de klep in 2023. Om weggebruikers te attenderen op deze lagere maximum snelheid is de weginrichting op de brug aangepast en zijn de rijstroken versmald door middel van betonnen barriers.

De betonnen barriers zijn destijds op de randen van de brug geplaatst om in de middenberm ruimte te maken voor handhaving door de politie. Handhaving gebeurt inmiddels met camera’s waardoor er meer ruimte is vrijgekomen in de middenberm. Door het gewicht van de barriers en de positie op de rand van de brug wordt de constructie van de brug te zwaar belast. Dit volgt uit recente berekeningen. Om de brug de komende jaren veilig te kunnen blijven gebruiken vervangt Rijkswaterstaat daarom de betonnen barriers door lichtere stalen barriers en verschuift deze meer naar het midden van de brug. Aan de breedte van de rijstroken verandert niets. 

Meer uit Tholen

FNV en CNV kondigen grote staking aan: Streekvervoer ligt binnenkort 24 uur plat

THOLEN- FNV en CNV hebben een grootschalige staking binnen het streekvervoer aangekondigd. De actie volgt op het besluit van werkgeversvereniging VWOV, die heeft laten weten niet in te gaan op de eisen van de vakbonden. Op woensdag 14 oktober leggen medewerkers in de sector het werk 24 uur neer.

6 uur geleden
Aan de keukentafel met fietsondernemer Kees de Mooij: ‘Ik geloof in specialisme’

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Kees de Mooij van De Mooij Fietsen.

10 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Bij de haven in Tholen’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.

13 uur geleden
Politie en gemeenten werken samen bij de aanpak van illegale prostitutie

THOLEN- Politie en gemeentelijke toezichthouders hebben op woensdag 7 en donderdag 8 oktober gezamenlijke controles uitgevoerd bij diverse locaties in gemeenten van district De Markiezaten. Met de controles willen de gemeenten inzicht krijgen op illegale prostitutie vanuit woningen en bedrijfspanden, de achterliggende netwerken en mogelijke misstanden waaronder seksuele uitbuiting. In totaal werden 12 sekswerkers gecontroleerd.

1 dag geleden
Restmateriaal van Zeeuwse bedrijven krijgt tweede leven in de klas

THOLEN - Bedrijven in heel Zeeland kunnen restmateriaal gratis aanbieden aan scholen via het online platform MateriaalMaatjes. Het platform is vanaf week 40 in de hele provincie beschikbaar. Scholen claimen materiaal of plaatsen zelf een materiaalvraag. Ook het Calvijn College in Tholen doet mee.

1 dag geleden
Rouwbegeleiding West-Brabant & Tholen zoekt lotgenoten voor gespreksgroepen

THOLEN - Rouwbegeleiding West-Brabant & Tholen is op zoek naar deelnemers voor verschillende lotgenotengroepen. Met name voor mensen die een dierbare verloren door zelfdoding, ouders van een overleden volwassen kind en (jong)volwassenen die een ouder, broer, zus of beste vriend(in) zijn verloren, zijn nog plaatsen beschikbaar.

1 dag geleden
Rustplaats voor zeehonden wordt opgehoogd met 3 miljoen kubieke meter zand

THOLEN - Rijkswaterstaat start in oktober met het ophogen van de Galgeplaat en de Slikken van den Dortsman. Met 3 miljoen kubieke meter zand krijgt 261 hectare extra hoogte. Zo blijft het rustgebied voor zeehonden en trekvogels minstens 25 jaar behouden.

2 dagen geleden