Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haringvlietbrug (A29) eind augustus een weekend dicht

Haringvlietbrug (A29) eind augustus een weekend dicht

THOLEN - Vanaf 26 augustus, 21.30 uur tot en met 29 augustus, 05.00 uur is de Haringvlietbrug in beide richtingen volledig afgesloten. Tijdens deze afsluiting vervangt Rijkswaterstaat de betonnen barriers door stalen barriers en wordt het rijdek geasfalteerd. Weggebruikers wordt aangeraden om de omleidingsroutes te volgen op de gele borden langs de weg. De brug is gedurende dit weekend ook gestremd voor de hoge scheepvaart.

Verkeer vanuit Rotterdam richting Bergen op Zoom wordt omgeleid via A15, A16, A17 of A59.Verkeer vanuit Rotterdam richting Zierikzee wordt omgeleid via de A15, N57.Verkeer vanuit Bergen op Zoom-Rotterdam wordt omgeleid via de A59/A17, A16, A15.Verkeer vanuit Zierikzee-Rotterdam wordt omgeleid via de N57, A15.

De Kiltunnel is in het weekend van 26 tot en met 29 augustus in beide richtingen tolvrij. 

Waarom?

In augustus 2021 is de maximumsnelheid op de Haringvlietbrug verlaagd naar 50 kilometer per uur. Dit is ingesteld omdat klemmen waarmee het wegdek vastzit aan de klep lostrillen door het verkeer. Verlaging van de snelheid zorgt er voor dat de brug minder belast wordt en kan de brug naar verwachting veilig gebruikt worden tot aan de geplande werkzaamheden aan de klep in 2023. Om weggebruikers te attenderen op deze lagere maximum snelheid is de weginrichting op de brug aangepast en zijn de rijstroken versmald door middel van betonnen barriers.

De betonnen barriers zijn destijds op de randen van de brug geplaatst om in de middenberm ruimte te maken voor handhaving door de politie. Handhaving gebeurt inmiddels met camera’s waardoor er meer ruimte is vrijgekomen in de middenberm. Door het gewicht van de barriers en de positie op de rand van de brug wordt de constructie van de brug te zwaar belast. Dit volgt uit recente berekeningen. Om de brug de komende jaren veilig te kunnen blijven gebruiken vervangt Rijkswaterstaat daarom de betonnen barriers door lichtere stalen barriers en verschuift deze meer naar het midden van de brug. Aan de breedte van de rijstroken verandert niets. 

Meer uit Tholen

Thoolse brug gaat niet zes, maar tien keer in de avond en nacht dicht

HALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.

13 uur geleden
Blue Monday: waarom vandaag ‘de meest sombere dag van het jaar’ wordt genoemd

THOLEN - Vandaag is het Blue Monday. De derde maandag van januari staat al jaren bekend als 'de meest depressieve dag van het jaar'. De term duikt ieder jaar opnieuw op in de media, maar wat betekent Blue Monday eigenlijk en hoe serieus moet die worden genomen?

16 uur geleden
Misbruik van sociale huur? Stadlander heeft geen zicht op koopwoningen van huurders

THOLEN - Landelijk onderzoek laat zien dat duizenden huurders van woningcorporaties naast hun sociale huurwoning ook één of meer koopwoningen bezitten. Hoe zit dat in Bergen op Zoom? Woningcorporatie Stadlander zegt geen zicht te hebben op huurders met een koopwoning en wijst naar de politiek als het gaat om mogelijke oplossingen.

18 uur geleden
Maik Willems (76) rijdt Dakar Rally voor tiende keer helemaal uit

OUD-VOSSEMEER - Maik Willems, afkomstig uit Oud-Vossemeer, heeft zaterdag zijn dertiende Dakar Rally succesvol afgesloten. Met een laatste etappe over het strand kwam een einde aan opnieuw een zwaar en intens avontuur in Saoedi-Arabië. In finishplaats Yanbu ontving Willems zijn tiende Dakar-medaille, het bewijs dat hij ook deze editie de finish wist te halen.

20 uur geleden
Aan de keukentafel met Benjamin de Bruin: ‘Ik had geen plan, alleen het idee dat ik het zelf wilde doen’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Benjamin de Bruin van Fyesta en De IJskar.

1 dag geleden
Gewonde bij val van buitentrap bij woning aan de Langeweg

SCHERPENISSE- Bij een woning aan de Langeweg is zaterdagavond iemand gewond geraakt. Dit gebeurde na een val van de buitentrap bij de woning. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Vanwege de ernst van de situatie werd in eerste instantie ook een Mobiel Medisch Team per auto opgeroepen. Deze kon later worden afgezegd. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van de val is niet bekend gemaakt. 

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Avondwandeling door de Venkelstraat’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Peter Metske die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden