Hapje uit de maan: Zaterdag gedeeltelijke maansverduistering boven Tholen
THOLEN - Wie zaterdagavond naar buiten kijkt, kan vanuit Tholen een gedeeltelijke maansverduistering zien. Dit gebeurt wanneer de zon, aarde en maan op één lijn staan. Of de verduistering te zien valt, hangt nog wel af van de weersomstandigheden. Bewolking kan het zicht belemmeren.
De maansverduistering doet zich voor van zaterdag 28 op zondag 29 oktober. Tijdens dit astronomische fenomeen valt een deel van de maan in de schaduw van de aarde, waardoor het lijkt alsof er een hap uit de maan is genomen. Het verduisterde deel van de maan zal niet heel groot zijn. De verduistering begint om 20.01 uur en bereikt zijn hoogtepunt om 22.15 uur. De maansverduistering is om 0.29 uur voorbij.
In tegenstelling tot een volledige maansverduistering zal de maan bij deze gedeeltelijke verduistering niet rood kleuren. Dat gebeurde wel in januari 2019, wat we een bloedmaan noemen. De volgende totale maansverduistering, met een rode maan, staat gepland voor september 2025.
Meer uit Tholen
THOLEN - Met de voorjaarsvakantie voor de deur heeft het team Jij op Tholen weer een programma voor kinderen en jongeren. De jeugd kan zich uitleven tijdens een potje bowlen, voetballen in het duister en op springkussens. Inschrijven is vanaf vanavond mogelijk, maar wees er snel bij want vol is vol.
3 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 24 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 13 in de Derde Klasse.
8 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - De politie heeft gisteravond via Burgernet een waarschuwing verspreid voor oplichters die actief zijn in Bergen op Zoom en Tholen. Zij doen zich voor als agenten en proberen op die manier geld en andere bezittingen van inwoners buit te maken.
11 uur geledenSCHELLUINEN/SCHERPENISSE - Dominee L. Blok, emeritus predikant van de Gereformeerde Gemeenten, is op 14 januari in zijn woonplaats Schelluinen overleden. Hij werd 83 jaar. Blok stond tot op hoge leeftijd in de eredienst en leidde onder meer de bevestigingsdienst van zijn zoon in Scherpenisse.
1 dag geledenGRÔÔT PESÔÔT - Al wekenlang was onder de Vosmeerse jeugd de spanning voelbaar. Wie zouden de nieuwe jeugdprinses, jeugdnar, jeugdboer of jeugdpolitie worden en de komende Woaidaehen hand in hand lopen met Prins Leroy, Nar Silla, Boer Pot en Pliessie Witte? En of het zo zou moeten zijn: er waren precies elf aanmeldingen van Vosmeerse Luusjes. In uitzendingen van Luuze TV was te zien dat de hofhouding het dit jaar eerst zonder jeugdgevolg wilde proberen, maar dit bleek geen optie, zo blikt Prins Leroy terug.
1 dag geledenHALSTEREN/THOLEN - Rijkswaterstaat begint vanavond met het verwijderen van roest op de Thoolse brug. Door de werkzaamheden is de brug tussen Halsteren en Tholen tien avonden en nachten dicht. Van 20.00 tot 06.00 uur is de hoofdrijbaan volledig afgesloten voor weggebruikers.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: bestuurslid Thana Kammeijer en vrijwilliger Saar van Keulen van Stichting Goed Ontmoet.
2 dagen geleden