
Hans Bommeljé initieert kunstproject in Bloemenbuurt
VLISSINGEN - Een deel van de Bloemenbuurt gaat worden gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw. Om te voorkomen dat de buurt door leegstand verpaupert heeft Hans Bommeljé het initiatief genomen om leegstaande woningen op te fleuren met kunst achter de ramen.
L’Escaut Woonservice gaat een deel van de Bloemenbuurt vernieuwen. De wijk werd zo’n honderd jaar geleden gebouwd voor medewerkers van De Schelde. “De buurt is ruim opgezet, als een tuindorp met grote tuinen,” vertelt Hans Bommeljé. “Die tuinen waren zo groot omdat mensen toen nog zelf hun groente verbouwden in hun tuin. Toen ik hier dertig jaar geleden ben komen wonen was dat nog zo.” In de plannen voor de nieuwbouw blijft de buurt ruim van opzet. Bommeljé: “De tuinen worden weliswaar iets kleiner maar tot mijn vreugde blijft het karakter van de buurt in de nieuwbouwplannen bewaard.”
Sloop
Bommeljé zit in een werkgroep van buurtbewoners die meedenken met de woningbouwvereniging over de toekomst van de wijk. “84 procent van de bewoners zagen het liefst hun bestaande woning gerenoveerd worden, maar het is bouwtechnisch onhaalbaar gebleken om deze woningen geschikt voor de toekomst te maken.” Daarom begint l’Escaut eind volgend jaar met de sloop van de woningen. Momenteel staan er al zo’n twintig huizen leeg.
Kunst
Om te voorkomen dat de buurt door leegstand gaat verpauperen heeft Bommeljé een plan ingediend bij l’Escaut om leegstaande woningen op te fleuren met kunstwerken. “Dat vond men een goed idee en inmiddels hangt er bij tien woningen kunst achter het raam. Voorlopig blijft het daar bij, hoewel ik met de gedachte speel om het project een vervolg te geven. Hoewel Bommeljé zelf ook beeldend kunstenaar is, exposeert hij zelf niet in één van de ramen. “Er hangt geen kunst van mijzelf. Ik zie mezelf in dit project meer als de curator zeg maar, en zo houd ik toch een beetje afstand.”
Meer uit Vlissingen
OOST-SOUBURG - De locatie van de brandweerpost in Oost-Souburg is gekozen om snel in alle richtingen te kunnen uitrukken. In het oog springen doet deze plek op het bedrijventerrein aan de Marie Curieweg alleen wat minder. "Veel Souburgers weten daardoor niet dat ons dorp een eigen brandweer heeft", vertelt ploegleider Mark de Feijter. Die is er dus wel degelijk en bestaat zelfs 25 jaar.
3 uur geledenVLISSINGEN - Bij laag water snel metselen, zodat de mortel voor hoog water hard is. Dit typeert het uitzonderlijke groot onderhoud deze maanden aan het Keizersbolwerk in Vlissingen. Daarnaast is het de kunst om het bijna vijf eeuwen oude verdedigingswerk te restaureren met behoud van de oorspronkelijke uitstraling.
6 uur geledenVLISSINGEN - De gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen doen deze zomer gezamenlijk mee aan de landelijke campagne Staat-E-lekker. Deze campagne is gericht op het tegengaan van fietsdiefstal.
1 dag geledenVLISSINGEN - De kermis op en om het Bellamypark in Vlissingen vindt dit jaar plaats van vrijdag 18 juli tot en met zondag 27 juli.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een persoon is afgelopen nacht ernstig gewond geraakt na een ongeval op een loodsboot bij Vlissingen. Een traumahelikopter moest worden ingezet.
2 dagen geledenVLISSINGEN- Bij een eenzijdig ongeval op de Rozengracht is rond middernacht een fietser ten val gekomen. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. Medewerkers van de ambulancedienst verleenden eerste hulp. Daarna werd het slachtoffer met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Waardoor de fietser ten val kwam is niet duidelijk.
4 dagen geledenVLISSINGEN- Twee medewerkers van de Jumbo aan de Papegaaienburg zijn vrijdagavond onwel geworden tijdens het uitvoeren van hun werkzaamheden. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. De brandweer had de oorzaak snel gevonden. In één van de koelingen was sprake van een lekkage. Hierdoor was een gevaarlijke stof gaan lekken waardoor de medewerkers zich niet goed voelden. Medisch personeel van de ambulancedienst keek beide personen na. Het is niet duidelijk of iemand overgebracht is naar het ziekenhuis.
4 dagen geleden