Handjevol mensen gaf gehoor aan nieuwe protest-oproep Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Slechts een handjevol mensen heeft gehoor gegeven aan de oproep om te komen demonstreren bij de Stopera in Amsterdam, zag een ANP-verslaggever. Daar gaf de driehoek van burgemeester Femke Halsema, politie en Openbaar Ministerie om 12.30 uur een persconferentie over de gebeurtenissen van afgelopen nacht na de wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv.
De oproep tot "protest tegen de repressieve maatregelen van burgemeester Halsema" kwam van zeker vier pro-Palestijnse accounts op Instagram. Een paar van die accounts riepen ook op tot demonstraties bij twee politiebureaus waar volgens hen "kameraden" vastzitten. Bij die bureaus aan de Elandsgracht en in stadsdeel Nieuw-West was het eveneens rustig aan het begin van de vrijdagmiddag, aldus de verslaggever.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
24 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap spreekt maandagavond met de studentenrabbijn Yanki Jacobs en met een aantal joodse studenten. Het gesprek gaat onder meer over de zorgen over de veiligheid die leven bij joodse studenten, maar ook over de recente aanslag bij een joodse school in Amsterdam.
28 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken (CDA) zegt zich zorgen te maken over de toenemende intimidatie van lokale politici. Volgens de minister is het nu onderdeel van het politieke debat. "Het is goed dat gemeenten er extra aandacht voor hebben."
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Miljardentekorten dwingen het kabinet tot nieuwe keuzes in de aanleg en het onderhoud van infrastructuur. Minister Vincent Karremans (VVD) en staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur willen voor de zomer duidelijk maken welke "prioritering" ze maken. Dat kan betekenen dat geplande projecten niet meer doorgaan, waarschuwen ze in een brief aan de Tweede Kamer.
37 minuten geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliƫnt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
1 uur geleden