Handgemeen kandidaat-raadslid Purmerend met beveiliger
PURMEREND (ANP) - In het gemeentehuis in Purmerend heeft woensdagavond een kandidaat bij de gemeenteraadsverkiezingen een handgemeen gehad met een beveiliger. Lijsttrekker Ernst van Damme van Lijst Van Damme weigerde een QR-code te tonen, die nodig was om de uitslagenavond bij te wonen.
Op beelden van de regionale omroep NH Nieuws en RTV Purmerend is te zien dat Van Damme door de beveiliger wordt tegengehouden, waarna hij zich van hem probeert te ontworstelen. Als een andere beveiliger erbij komt, loopt Van Damme naar achteren, waarop een van de beveiligers aangeeft bereid te zijn om de politie te bellen. "De politie bellen? Ik doe hier godverdomme mee aan de verkiezingen", antwoordt Van Damme, die een hoge toon aanslaat. Daarop wandelt hij het gemeentehuis uit en laat aan een andere beveiliger weten geen QR-code te willen laten zien, want "daar ben ik principieel op tegen".
Lijst Van Damme heeft volgens RTV Purmerend niet genoeg stemmen gehaald om een zetel in de gemeenteraad te bemachtigen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de Parlementaire Enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën) en Sandra Palmen (Toeslagen). De data is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.
57 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een geldtransportauto is woensdagmiddag in Rotterdam-Kralingen overvallen. De dader gebruikte daarbij een vuurwapen of in ieder geval een voorwerp dat erop leek, laat een woordvoerder van de politie weten. Bij de overval is een geldcassette buitgemaakt, maar wat de waarde was is nog onduidelijk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 33-jarige Khalid A. veroordeeld voor het doodsteken van een 30-jarige vrouw op 1 februari 2025 in Amsterdam-West. De rechter oordeelt dat de man handelde in een psychose en volledig ontoerekeningsvatbaar was. Aan de man is tbs met voorwaarden opgelegd.
2 uur geleden