Handgemeen kandidaat-raadslid Purmerend met beveiliger
PURMEREND (ANP) - In het gemeentehuis in Purmerend heeft woensdagavond een kandidaat bij de gemeenteraadsverkiezingen een handgemeen gehad met een beveiliger. Lijsttrekker Ernst van Damme van Lijst Van Damme weigerde een QR-code te tonen, die nodig was om de uitslagenavond bij te wonen.
Op beelden van de regionale omroep NH Nieuws en RTV Purmerend is te zien dat Van Damme door de beveiliger wordt tegengehouden, waarna hij zich van hem probeert te ontworstelen. Als een andere beveiliger erbij komt, loopt Van Damme naar achteren, waarop een van de beveiligers aangeeft bereid te zijn om de politie te bellen. "De politie bellen? Ik doe hier godverdomme mee aan de verkiezingen", antwoordt Van Damme, die een hoge toon aanslaat. Daarop wandelt hij het gemeentehuis uit en laat aan een andere beveiliger weten geen QR-code te willen laten zien, want "daar ben ik principieel op tegen".
Lijst Van Damme heeft volgens RTV Purmerend niet genoeg stemmen gehaald om een zetel in de gemeenteraad te bemachtigen.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
11 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
13 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
17 uur geleden