Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handen uit de mouwen tijdens Natuurwerkdag

Handen uit de mouwen tijdens Natuurwerkdag

THOLEN - De jaarlijkse Natuurwerkdag ging vandaag weer van start. Op verschillende locaties op het eiland zetten inwoners zich twee dagen lang in voor natuur en landschap. Zo dragen zij bij aan een groene leefomgeving. 

De Natuurwerkdag is een landelijk evenement waarbij, verspreid over meer dan 500 locaties, vrijwilligers zich inzetten voor de natuur. Dit kan op allerlei verschillende manieren. Denk hierbij aan het planten van bomen of knotten van wilgen. Dit jaar is de Natuurwerkdag niet één, maar twee dagen. 

Tholen
Op Tholen vinden er ook verschillende activiteiten plaats. Zo worden op vrijdag 4 november, nabij het gemeentehuis in Tholen, de handen uit de mouwen gestoken tussen 09.00 en 15.00 uur. Het gebied bij het gemeentehuis bestaat uit rietland, grasland en bosjes met poelen en natte laagten. In de poelen en natte laagten plant de beschermde en bedreigde Rugstreeppad zich voort. Het rietland biedt broedgelegenheid aan de imposante roofvogel Bruine kiekendief. Ook groeien er bijzondere plantensoorten als Bitterling, Dubbelkelk, Zeegroene zegge en Waterpunge.

“In het natuurgebied bij het gemeentehuis gaan we aan de slag met afzagen van wilgen en het verwerken van het vrijkomende hout in stapels, de zgn. ‘takkenrillen’. Dit werk is nodig om te voorkomen dat het gebied dicht gaat groeien met wilgenbos, waardoor voortplantingswater van de Rugstreeppad in de schaduw zou komen te liggen”, aldus de initiatiefnemer van deze middag. “Ook voor de Bruine kiekendief is het belangrijk dat het landschap open blijft. De takkenrillen die we willen gaan maken, vormen een geschikte overwinteringsplek voor Rugstreeppad en andere amfibieën. Samen kunnen we er voor zorgen dat al deze soorten kunnen voortbestaan.”

Ook zaterdag 5 november zijn er activiteiten in Tholen. Dan worden er wilgen geknot en gezaagd tussen 09.00 en 12.00 uur bij Jan Goorden. 

Meer uit Tholen

Van glibberige stenen naar veilige dijktrap bij strandje Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Zwemmen in de Oosterschelde is een stuk veiliger dankzij een gloednieuwe dijktrap bij het strandje van Sint-Maartensdijk. Nu het trapje ook een leuning heeft, werd deze dinsdagmiddag officieel geopend door wethouder Hilde Moerland samen met enkele inwoners die het initiatief mee aandroegen.

5 uur geleden
Vrijwilligers van Leger des Heils laten tijdens open dag zien wat ze doen

SINT-MAARTENSDIJK - Een kop koffie, een luisterend oor en een helpende hand: zo ziet een dag bij Raad en Daad eruit. Al jarenlang brengen de vrijwilligers van het Leger des Heils praktische hulp en sociale warmte in Loods 3. Toch is niet iedereen bekend met dit initiatief. Daarom is er op zaterdag 4 oktober een open dag in Sint-Maartensdijk.

9 uur geleden
Tholen zamelt luiers en maandverband in voor vluchtelingen in buitenland

THOLEN - In heel Nederland worden deze maand luiers, billendoekjes en maandverband ingezameld voor vluchtelingen in Griekenland en Oost-Europa. Ook in de gemeente Tholen kunnen inwoners bijdragen aan de actie Luiers voor Lesbos, een initiatief van de organisatie Christian Refugee Relief (CRR).

13 uur geleden
WHS speelt gelijk in doelpuntrijk duel, eerste winst voor NOAD’67 [SPEELRONDE 2]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 27 september allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 2.

1 dag geleden
Mist en zon maken plaats voor stormachtig weekend door orkaan Humberto

THOLEN - Het rustige najaarsweer houdt nog even stand, maar vanaf vrijdag draait het weerbeeld om. Nederland krijgt dan te maken met meer wind en regen door de overblijfselen van orkaan Humberto. In het weekend kan dat zelfs uitmonden in een storm met zware windstoten.

1 dag geleden
Brand in schuur bij Sint-Annaland, kist met mogelijk bijen naar buiten gebracht

SINT-ANNALAND - Aan de Oostwest bij Sint-Annaland is dinsdagmiddag brand uitgebroken in een schuur. De schuur behoort tot een agrarisch bedrijf. Het is niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan.

1 dag geleden
Auto beschadigd na botsing met bestelbus op de Postweg bij Poortvliet

POORTVLIET - Op de Postweg bij Poortvliet zijn vanochtend een bestelbus en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten waren met spoed uitgerukt, maar het leek allemaal mee te vallen.

2 dagen geleden