Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Handelsplatform achter GameStop-saga wil in maart naar de beurs'

'Handelsplatform achter GameStop-saga wil in maart naar de beurs'

NEW YORK (ANP) - Beursbemiddelaar Robinhood, een van de hoofdrolspelers rond de beursgekte bij fondsen als GameStop en AMC Entertainment zou mikken op een beursgang in maart. Bronnen melden aan persbureau Bloomberg dat het bedrijf al gesprekken heeft gevoerd met banken. Een woordvoerder van Robinhood weigerde op de geruchten in te gaan.

Robinhood heeft de afgelopen tijd flink aan populariteit gewonnen. Tijdens de coronapandemie wist het vooral aan huis gebonden jongeren te verleiden om met de handelsapp geld te verdienen. Ook wordt de app gebruikt om de tijd te doden.

Het platform kwam onlangs in geldnood als gevolg van acties van kleine beleggers op internetforum Reddit die zich massaal stortten op aandelen als die van GameStop en AMC om daarmee grote professionele beleggers die op een koersdaling speculeerden een hak te zetten. De handel in de aandelen werd tijdelijk gestaakt omdat de app niet aan kapitaalvereisten kon worden voldaan waar Robinhood als tussenpersoon voor aandelenhandel wel toe verplicht was. Robinhood wist uiteindelijk 3,4 miljard dollar aan extra financiering aan te trekken.

Onderzoek

De werkwijze van Robinhood riep evenwel vragen op van zowel klanten als vanuit de politiek. De leiding van Robinhood moest zich ook voor een speciale commissie verantwoorden. Ook loopt er een onderzoek naar de tijdelijke uitval van de app.

Robinhood werd bij een financieringsronde vorig jaar gewaardeerd op 11,7 miljard dollar. Het bedrijf zou overwegen om een deel van zijn aandelen bij zijn beursgang rechtstreeks aan zijn eigen gebruikers te verkopen. Zo'n stap zou opvallend zijn omdat zogeheten retailbeleggers meestal niet de kans krijgen om bij nieuwe noteringen aandelen te kopen tegen de aanbiedingsprijs. In plaats daarvan moeten ze meestal investeren op de eerste dag van de handel wat de prijs van het aandeel kan opdrijven.

Meer uit Financieel

Chinese exportgroei hapert in eerste maand van Iranoorlog

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.

1 uur geleden
Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande bekent schuld

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het omgevallen Chinese vastgoedconcern Evergrande, Hui Ka Yan, heeft schuld bekend aan fraude en omkoping. Evergrande was ooit de grootste projectontwikkelaar, maar in 2021 kwam het bedrijf in de problemen toen het zijn schulden niet kon terugbetalen. Daarop volgde een crisis in de vastgoedsector van het Aziatische land.

1 uur geleden
Staking Lufthansa groter, cabinepersoneel legt werk opnieuw neer

FRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - De staking bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breidt zich uit. Het cabinepersoneel gaat woensdag en donderdag het werk opnieuw neerleggen. Vrijdag werd ook al gestaakt door cabinewerkers bij Lufthansa. Ondertussen staken de piloten van Lufthansa voor de tweede dag op rij.

1 uur geleden
Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

10 uur geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

12 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

13 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

14 uur geleden