Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handelsdag Wall Street in teken van wachten op AI-bedrijf Nvidia

Handelsdag Wall Street in teken van wachten op AI-bedrijf Nvidia

NEW YORK (ANP) - Wall Street wachtte woensdag met spanning op de resultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel naar buiten komen. Nvidia is momenteel de belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI). Maar beleggers leken er nog niet gerust op dat Nvidia de hooggespannen verwachtingen kan blijven waarmaken.

Het aandeel Nvidia leverde bijna 3 procent aan beurswaarde in. Verschillende andere techaandelen gingen eveneens omlaag. Techgraadmeter Nasdaq zakte uiteindelijk 0,3 procent naar 15.580,87 punten.

Gezien de enorme invloed ervan op bredere indexen heeft zakenbank Goldman Sachs Nvidia onlangs "het belangrijkste aandeel op aarde" genoemd. Met zijn flinke koerswinst in de voorbije weken is de chipmaker verantwoordelijk voor een groot deel van de vooruitgang van de Nasdaq dit jaar. Ook veel andere chipbedrijven zijn flink in waarde gestegen omdat zij naar verwachting ook kunnen profiteren van de opmars van AI.

AI-hype

Maar er zijn ook analisten die zich hardop afvragen of de AI-hype op de beurzen de laatste tijd misschien wat te hard is gegaan. "Is de AI-manie te ver gegaan en hebben we te maken met een zeepbelsituatie?", oppert een kenner van marktvorser Sevens Report Research bijvoorbeeld. Maar zijn antwoord op die vraag is niettemin een volmondig 'nee'.

"Markten kijken misschien met een beetje angst naar Nvidia, gezien het feit dat we een markt hebben die het zo goed doet", klinkt het bij een deskundige van de firma Albion Financial Group. "Misschien hebben we, om deze op korte termijn draaiende te houden, een goed cijferbericht nodig van de leider op dit vlak, en die leider is Nvidia."

Renteverlaging VS

De toonaangevende Dow-Jonesindex en de brede S&P 500 sloten wel licht in de plus. De Dow steeg 0,1 procent tot 38.612,24 punten en de S&P 500 kreeg er eveneens 0,1 procent bij, op 4981,80 punten.

Beleggers konden ook de notulen verwerken van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank. Uit de vrijgekomen stukken bleek dat de meerderheid van de beleidsmakers zich zorgen maakte over de risico's van een te snelle renteverlaging, maar ze zouden er nog niet uit zijn wanneer dan wel het verstandigste moment is voor die stap. In de markt lijkt de verwachting nog steeds dat de Federal Reserve niet eerder dan juni begint met het verlagen van de rente.

Meer uit Financieel

Bitcoin minder waard ondanks cryptovriendelijker beleid Trump

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De bitcoin heeft zijn waarde in 2025 niet kunnen vasthouden, ondanks het cryptovriendelijkere beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Met nog enkele dagen te gaan voor de jaarwisseling, wordt de grootste cryptomunt ter wereld zondag verhandeld voor een kleine 88.000 dollar. Begin dit jaar was de munt nog ruim 93.000 dollar waard.

1 uur geleden
Pomphouders slaan extra voorraad in om accijnsverhoging

EINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.

4 uur geleden
Nieuw Chileens bedrijf moet beschikbaarheid lithium verbeteren

SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.

7 uur geleden
Duitse ethische hackers willen een Digitale Onafhankelijkheidsdag

HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.

8 uur geleden
Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

9 uur geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

1 dag geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

1 dag geleden