Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handelsdag Wall Street in teken van wachten op AI-bedrijf Nvidia

Handelsdag Wall Street in teken van wachten op AI-bedrijf Nvidia

NEW YORK (ANP) - Wall Street wachtte woensdag met spanning op de resultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel naar buiten komen. Nvidia is momenteel de belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI). Maar beleggers leken er nog niet gerust op dat Nvidia de hooggespannen verwachtingen kan blijven waarmaken.

Het aandeel Nvidia leverde bijna 3 procent aan beurswaarde in. Verschillende andere techaandelen gingen eveneens omlaag. Techgraadmeter Nasdaq zakte uiteindelijk 0,3 procent naar 15.580,87 punten.

Gezien de enorme invloed ervan op bredere indexen heeft zakenbank Goldman Sachs Nvidia onlangs "het belangrijkste aandeel op aarde" genoemd. Met zijn flinke koerswinst in de voorbije weken is de chipmaker verantwoordelijk voor een groot deel van de vooruitgang van de Nasdaq dit jaar. Ook veel andere chipbedrijven zijn flink in waarde gestegen omdat zij naar verwachting ook kunnen profiteren van de opmars van AI.

AI-hype

Maar er zijn ook analisten die zich hardop afvragen of de AI-hype op de beurzen de laatste tijd misschien wat te hard is gegaan. "Is de AI-manie te ver gegaan en hebben we te maken met een zeepbelsituatie?", oppert een kenner van marktvorser Sevens Report Research bijvoorbeeld. Maar zijn antwoord op die vraag is niettemin een volmondig 'nee'.

"Markten kijken misschien met een beetje angst naar Nvidia, gezien het feit dat we een markt hebben die het zo goed doet", klinkt het bij een deskundige van de firma Albion Financial Group. "Misschien hebben we, om deze op korte termijn draaiende te houden, een goed cijferbericht nodig van de leider op dit vlak, en die leider is Nvidia."

Renteverlaging VS

De toonaangevende Dow-Jonesindex en de brede S&P 500 sloten wel licht in de plus. De Dow steeg 0,1 procent tot 38.612,24 punten en de S&P 500 kreeg er eveneens 0,1 procent bij, op 4981,80 punten.

Beleggers konden ook de notulen verwerken van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank. Uit de vrijgekomen stukken bleek dat de meerderheid van de beleidsmakers zich zorgen maakte over de risico's van een te snelle renteverlaging, maar ze zouden er nog niet uit zijn wanneer dan wel het verstandigste moment is voor die stap. In de markt lijkt de verwachting nog steeds dat de Federal Reserve niet eerder dan juni begint met het verlagen van de rente.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

9 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

10 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

11 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

11 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

12 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

14 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

14 uur geleden