Handelsdag Wall Street in teken van wachten op AI-bedrijf Nvidia
NEW YORK (ANP) - Wall Street wachtte woensdag met spanning op de resultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel naar buiten komen. Nvidia is momenteel de belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI). Maar beleggers leken er nog niet gerust op dat Nvidia de hooggespannen verwachtingen kan blijven waarmaken.
Het aandeel Nvidia leverde bijna 3 procent aan beurswaarde in. Verschillende andere techaandelen gingen eveneens omlaag. Techgraadmeter Nasdaq zakte uiteindelijk 0,3 procent naar 15.580,87 punten.
Gezien de enorme invloed ervan op bredere indexen heeft zakenbank Goldman Sachs Nvidia onlangs "het belangrijkste aandeel op aarde" genoemd. Met zijn flinke koerswinst in de voorbije weken is de chipmaker verantwoordelijk voor een groot deel van de vooruitgang van de Nasdaq dit jaar. Ook veel andere chipbedrijven zijn flink in waarde gestegen omdat zij naar verwachting ook kunnen profiteren van de opmars van AI.
AI-hype
Maar er zijn ook analisten die zich hardop afvragen of de AI-hype op de beurzen de laatste tijd misschien wat te hard is gegaan. "Is de AI-manie te ver gegaan en hebben we te maken met een zeepbelsituatie?", oppert een kenner van marktvorser Sevens Report Research bijvoorbeeld. Maar zijn antwoord op die vraag is niettemin een volmondig 'nee'.
"Markten kijken misschien met een beetje angst naar Nvidia, gezien het feit dat we een markt hebben die het zo goed doet", klinkt het bij een deskundige van de firma Albion Financial Group. "Misschien hebben we, om deze op korte termijn draaiende te houden, een goed cijferbericht nodig van de leider op dit vlak, en die leider is Nvidia."
Renteverlaging VS
De toonaangevende Dow-Jonesindex en de brede S&P 500 sloten wel licht in de plus. De Dow steeg 0,1 procent tot 38.612,24 punten en de S&P 500 kreeg er eveneens 0,1 procent bij, op 4981,80 punten.
Beleggers konden ook de notulen verwerken van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank. Uit de vrijgekomen stukken bleek dat de meerderheid van de beleidsmakers zich zorgen maakte over de risico's van een te snelle renteverlaging, maar ze zouden er nog niet uit zijn wanneer dan wel het verstandigste moment is voor die stap. In de markt lijkt de verwachting nog steeds dat de Federal Reserve niet eerder dan juni begint met het verlagen van de rente.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.
5 minuten geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim heeft maandag al honderden claims binnen van reizigers van wie hun vlucht van of naar Schiphol vorige week werd geannuleerd. "De teller staat nu op bijna zeshonderd, maar dat zal nog verder oplopen", laat een woordvoerder maandag weten.
10 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag na het bereiken van nieuwe recordstanden op vrijdag. Beleggers reageerden negatief op de nieuwe aanval van de regering-Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank. Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, zei zondagavond een dagvaarding van het ministerie van Justitie te hebben ontvangen.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal werkenden in de Nederlandse horeca is hoger dan ooit. In 2025 was de sector goed voor 522.005 banen. Toch is het personeelstekort blijvend, vooral door een groeiend tekort aan jongeren. Daarvoor waarschuwt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen gaan liever overdag een hapje of drankje doen dan 's avonds. En daar spelen horecazaken gretig op in. Het aantal koffiebars stijgt, terwijl de daling van het aantal cafés en discotheken doorzet. Deze ontwikkeling was al voor de coronacrisis ingezet, maar de beperkingen van die tijd hebben de vaart wel versneld. Dat zegt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN), tijdens vakbeurs Horecava in Amsterdam.
4 uur geleden