Handelsdag Wall Street in teken van wachten op AI-bedrijf Nvidia
NEW YORK (ANP) - Wall Street wachtte woensdag met spanning op de resultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel naar buiten komen. Nvidia is momenteel de belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI). Maar beleggers leken er nog niet gerust op dat Nvidia de hooggespannen verwachtingen kan blijven waarmaken.
Het aandeel Nvidia leverde bijna 3 procent aan beurswaarde in. Verschillende andere techaandelen gingen eveneens omlaag. Techgraadmeter Nasdaq zakte uiteindelijk 0,3 procent naar 15.580,87 punten.
Gezien de enorme invloed ervan op bredere indexen heeft zakenbank Goldman Sachs Nvidia onlangs "het belangrijkste aandeel op aarde" genoemd. Met zijn flinke koerswinst in de voorbije weken is de chipmaker verantwoordelijk voor een groot deel van de vooruitgang van de Nasdaq dit jaar. Ook veel andere chipbedrijven zijn flink in waarde gestegen omdat zij naar verwachting ook kunnen profiteren van de opmars van AI.
AI-hype
Maar er zijn ook analisten die zich hardop afvragen of de AI-hype op de beurzen de laatste tijd misschien wat te hard is gegaan. "Is de AI-manie te ver gegaan en hebben we te maken met een zeepbelsituatie?", oppert een kenner van marktvorser Sevens Report Research bijvoorbeeld. Maar zijn antwoord op die vraag is niettemin een volmondig 'nee'.
"Markten kijken misschien met een beetje angst naar Nvidia, gezien het feit dat we een markt hebben die het zo goed doet", klinkt het bij een deskundige van de firma Albion Financial Group. "Misschien hebben we, om deze op korte termijn draaiende te houden, een goed cijferbericht nodig van de leider op dit vlak, en die leider is Nvidia."
Renteverlaging VS
De toonaangevende Dow-Jonesindex en de brede S&P 500 sloten wel licht in de plus. De Dow steeg 0,1 procent tot 38.612,24 punten en de S&P 500 kreeg er eveneens 0,1 procent bij, op 4981,80 punten.
Beleggers konden ook de notulen verwerken van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank. Uit de vrijgekomen stukken bleek dat de meerderheid van de beleidsmakers zich zorgen maakte over de risico's van een te snelle renteverlaging, maar ze zouden er nog niet uit zijn wanneer dan wel het verstandigste moment is voor die stap. In de markt lijkt de verwachting nog steeds dat de Federal Reserve niet eerder dan juni begint met het verlagen van de rente.
Meer uit Financieel
MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.
1 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariƫrs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geƫindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.
5 uur geledenCARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.
6 uur geleden