Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Handelsbetrekkingen tussen China en VS niet in balans'

'Handelsbetrekkingen tussen China en VS niet in balans'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De handelsbetrekkingen tussen China en de Verenigde Staten, de grootste economieën ter wereld, zijn "aanzienlijk onevenwichtig". Volgens een vertegenwoordiger van de Amerikaanse regering is het zaak dat de betrekkingen beter in balans komen.

De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Katherine Tai stelde dat onderdelen van de handelsrelatie tussen de landen ongezond zijn en op een aantal vlakken ook schadelijk zijn geweest voor de Amerikaanse economie in de loop der tijd. Tai reageerde op de vraag of de VS door zou gaan met de handelsovereenkomst die in januari vorig jaar met China werd gesloten en met het hanteren van tarieven op Chinese goederen.

De Amerikaanse benadrukte dat er niet alleen sprake is van onevenwichtigheid in termen van prestaties, maar ook in termen van kansen en openheid. "De Verenigde Staten zijn vastbesloten alles te doen wat in het vermogen ligt om de handelsbetrekkingen tussen de VS en China weer in evenwicht te brengen", zei ze voorafgaand aan een virtuele vergadering van de ministers van Handel van het Asia-Pacific Economic Cooperation forum.

Nog geen grote wijzigingen

De opmerkingen volgen op een moment dat de twee landen hun economische banden lijken aan te halen. Zo sprak de Chinese vicepremier Liu He de afgelopen twee weken zowel met Tai als met minister van Financiën Janet Yellen. Volgens China tonen de gesprekken aan dat de twee landen de normale communicatie hebben hervat. Maar er zijn vooralsnog geen publieke tekenen van enige vooruitgang als het gaat om aanpassingen in bijvoorbeeld handelstarieven en andere economisch kwesties.

De regering-Biden heeft ondanks een beloofde herziening ook nog geen grote wijzigingen aangebracht in het beleid van voormalig president Donald Trump. Tai zei eerder voort te willen bouwen op het handelspact van januari 2020, maar vooralsnog is de houding van de VS tegenover China verre van verbeterd.

Ondanks de diplomatieke en politieke spanningen blijven de handels- en investeringsstromen tussen de twee landen toenemen. De Chinese export naar de VS groeit nog steeds, terwijl China meer goederen uit de VS koopt, ook al is dat niet genoeg om het niveau te bereiken dat in de eerdere handelsovereenkomst is beloofd.

Meer uit Financieel

Vrachtschip stuurloos boven Rottumerplaat na brand machinekamer

EMDEN (ANP/DPA) - Een autotransportschip is stuurloos op de Noordzee ten noorden van het Nederlandse Waddeneiland Rottumerplaat. Het schip was maandagavond vertrokken vanuit het Duitse Emden, een haven vlakbij de Nederlandse grens, maar er brak brand uit aan boord. De brand in de machinekamer is inmiddels geblust, meldt het Duitse Centrale Commando voor Maritieme Noodsituaties (CCME).

9 minuten geleden
Chinees Anta Sports neemt groot belang in Duits sportmerk Puma

HERZOGENAURACH (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese Anta Sports Products heeft overeenstemming bereikt over de overname van een belang van ongeveer 29 procent in Puma voor 1,5 miljard euro. Het in Jinjiang gevestigde bedrijf wordt daarmee de grootste aandeelhouder van de Duitse sportkledingfabrikant en breidt zijn portfolio van westerse sportmerken verder uit.

1 uur geleden
Vraag naar elektrische en hybride auto's stuwt verkoop in EU

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in 2025 toegenomen, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Elektrische en hybride auto's waren in trek, ook in Nederland. Benzineauto's hadden vorig jaar niet meer het grootste marktaandeel.

1 uur geleden
Europese Commissie en India komen vrijhandelsakkoord overeen

NEW DELHI (ANP) - De Europese Commissie en India hebben overeenstemming bereikt over een vrijhandelsakkoord, meldt commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Onderhandelingen over de deal lopen al vele jaren, maar kwamen in een stroomversnelling nadat zowel de EU als India te maken kreeg met handelstarieven vanuit de Verenigde Staten. Beide kampen waren er daarom op gebrand snel tot een akkoord te komen.

1 uur geleden
Weer iets minder cafés in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Er zijn in 2026 iets minder cafés in Nederland dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van data die het ANP heeft opgevraagd bij de Kamer van Koophandel (KVK). Volgens branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland gaat Gen Z niet alleen naar cafés, maar is ook de koffiebar steeds meer in trek.

2 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

9 uur geleden
Wall Street omhoog in aanloop naar Fed-besluit en kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

10 uur geleden