Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Handelsbetrekkingen tussen China en VS niet in balans'

'Handelsbetrekkingen tussen China en VS niet in balans'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De handelsbetrekkingen tussen China en de Verenigde Staten, de grootste economieën ter wereld, zijn "aanzienlijk onevenwichtig". Volgens een vertegenwoordiger van de Amerikaanse regering is het zaak dat de betrekkingen beter in balans komen.

De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Katherine Tai stelde dat onderdelen van de handelsrelatie tussen de landen ongezond zijn en op een aantal vlakken ook schadelijk zijn geweest voor de Amerikaanse economie in de loop der tijd. Tai reageerde op de vraag of de VS door zou gaan met de handelsovereenkomst die in januari vorig jaar met China werd gesloten en met het hanteren van tarieven op Chinese goederen.

De Amerikaanse benadrukte dat er niet alleen sprake is van onevenwichtigheid in termen van prestaties, maar ook in termen van kansen en openheid. "De Verenigde Staten zijn vastbesloten alles te doen wat in het vermogen ligt om de handelsbetrekkingen tussen de VS en China weer in evenwicht te brengen", zei ze voorafgaand aan een virtuele vergadering van de ministers van Handel van het Asia-Pacific Economic Cooperation forum.

Nog geen grote wijzigingen

De opmerkingen volgen op een moment dat de twee landen hun economische banden lijken aan te halen. Zo sprak de Chinese vicepremier Liu He de afgelopen twee weken zowel met Tai als met minister van Financiën Janet Yellen. Volgens China tonen de gesprekken aan dat de twee landen de normale communicatie hebben hervat. Maar er zijn vooralsnog geen publieke tekenen van enige vooruitgang als het gaat om aanpassingen in bijvoorbeeld handelstarieven en andere economisch kwesties.

De regering-Biden heeft ondanks een beloofde herziening ook nog geen grote wijzigingen aangebracht in het beleid van voormalig president Donald Trump. Tai zei eerder voort te willen bouwen op het handelspact van januari 2020, maar vooralsnog is de houding van de VS tegenover China verre van verbeterd.

Ondanks de diplomatieke en politieke spanningen blijven de handels- en investeringsstromen tussen de twee landen toenemen. De Chinese export naar de VS groeit nog steeds, terwijl China meer goederen uit de VS koopt, ook al is dat niet genoeg om het niveau te bereiken dat in de eerdere handelsovereenkomst is beloofd.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

5 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

6 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

8 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

10 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

10 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

12 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

13 uur geleden