Handel in EU-aandelen in Londen verschuift door brexit
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Dat de Britten nu geen onderdeel zijn van de Europese interne markt is goed merkbaar in de Londense City. Aquis Exchange, het op één na grootste handelsplatform voor Europese aandelen in Londen, zag op de eerste handelsdag bijna al de handel verschuiven van Londen naar de Europese Unie.
Aquis-topman Alasdair Haynes zei maandag tegen Bloomberg dat 99,6 procent van de Europese aandelenhandel naar Parijs verhuisde, waar het platform een nieuwe juridische entiteit oprichtte. "Europa heeft duidelijk de strijd om de eigen aandelenhandel gewonnen", zei hij. Haynes noemde de verschuiving "spectaculair", omdat Groot-Brittannië nu volgens hem zijn zeer sterke positie in de handel in Europese aandelen in Londen verliest.
De Londense City verloor zijn rechten op toegang tot de interne markt op 31 december en de EU heeft investeerders binnen de landenunie niet toegestaan om te handelen in aandelen van bedrijven als Airbus en BNP Paribas vanuit het Verenigd Koninkrijk.
Haynes denkt dat Groot-Brittannië zijn regels zal aanpassen om partijen als investeerders en uitgevers van aandelen naar de Britse markt te lokken. Het land zal niet noodzakelijkerwijs de handel in EU-aandelen in Londen mogelijk maken, verwacht de topman.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Na maandenlange onderhandelingen zegt India dat het dicht bij het afronden is van een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten. Het gaat om de eerste fase van een deal om de Amerikaanse importheffingen van 50 procent te verlagen, zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal maandag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.
11 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.
13 uur geleden