Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Van der Heijden (34) kondigt afscheid aan

Handbalster Van der Heijden (34) kondigt afscheid aan

CHAMBRAY-LÈS-TOURS (ANP) - Handbalster Laura van der Heijden heeft haar afscheid van de topsport aangekondigd. Op Instagram vertelt de 34-jarige Amersfoortse dat ze over een maand met handbalpensioen gaat.

"Als klein meisje had ik nooit gedacht dat ik van mijn hobby mijn beroep kon maken en al helemaal niet dat ik daarvoor vijftien jaar in verschillende landen heb mogen spelen", schrijft ze. "En zeventien jaar lang met een geweldige groep meiden in het Nederlands team heb mogen spelen. In deze tijd hebben we vijf medailles gewonnen, met als hoogtepunt wereldkampioen worden in 2019."

Van der Heijden debuteerde op 17-jarige leeftijd in het Nederlands team. De handbalster zette in januari al een punt achter een lange en succesvolle interlandcarrière. Ze kwam op het EK vorig jaar in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland voor het laatst in actie voor Oranje.

Landskampioen

De handbalster begon haar carrière bij Nieuwegein en werd met VOC voor het eerst landskampioen. Van der Heijden kwam daarna uit voor onder meer VfL Oldenburg, Team Esbjerg, Ferencváros, SG BBM Bietigheim en Borussia Dortmund. Ze speelt momenteel nog bij het Franse Chambray Tourraine Handball.

"Nu nog een paar weken lekker genieten van de laatste wedstrijden en trainingen bij Chambray", schrijft Van der Heijden. "Daarna terug naar Nederland en eindelijk tijd hebben voor mijn vrienden en familie. Ik zal het teamgevoel en het spelletje zeker gaan missen, maar ik kijk er ook naar uit wat er allemaal nog op mijn pad gaat komen. Ik had het niet willen missen."

Meer uit Sport

Wielrenster Bredewold mist WK en vreest einde seizoen na val

BOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.

30 minuten geleden
Verstappen klokt vijfde tijd bij derde training in Madrid

MADRID (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tijdens een langdurig onderbroken derde vrije training in Madrid de vijfde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed zijn snelste ronde op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad in 1.33,172.

1 uur geleden
Shelton klopt landgenoot Tiafoe en treft Zverev in finale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.

9 uur geleden
Zverev plaatst zich op US Open voor derde grandslamfinale op rij

NEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.

13 uur geleden
Dunbar wint bergrit Vuelta, rode trui Mas niet bedreigd

PEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.

21 uur geleden
Verstappen zet vijfde tijd neer bij eerste training op de Madring

MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.

1 dag geleden
Crash Formule 2-coureur voedt discussie veiligheid Madring

MADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.

1 dag geleden