
Handballers op weg naar EK na ruime zege op Oekraïne
MICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.
Oranje speelde de wedstrijd vanwege de oorlog niet in Oekraïne, maar op veilige bodem in het Slowaakse Michalovce. Het was de tweede overwinning voor de handballers in de kwalificatiereeks en met 6 punten uit vijf wedstrijden staat de ploeg tweede achter de Faeröer, die een punt meer hebben behaald. Het EK van 2026 wordt gehouden in Denemarken, Zweden en Noorwegen. Het wordt de vierde EK-deelname voor de Nederlandse handballers.
Bondscoach Olsson miste in Slowakije heel wat vaste internationals, maar daar was in de wedstrijd weinig van te merken. Het krachtsverschil met Oekraïne was zelfs veel groter dan in de thuiswedstrijd in november, toen Nederland nipt won met 40-39. Spelmaker Luc Steins was trefzeker met zes doelpunten. Ook Bobby Schagen en Dani Baijens scoorden zes keer.
Onder aansporing van Steins en Schagen, maar ook Rutger ten Velde en Niels Versteijnen, liep Oranje in de eerste helft al snel uit naar een comfortabele voorsprong. Bij rust leidden de Nederlandse mannen met 19-11. In de tweede helft groeide de marge aanvankelijk verder uit tot tien doelpunten (25-15), maar Oekraïne wist in de slotfase van het duel het verschil terug te brengen naar acht treffers.
Meer uit Sport
LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.
6 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt zaterdag in Rome zijn rentree na een schorsing van drie maanden wegens overtreding van de dopingregels. De Italiaanse nummer 1 van de wereld treft dan de Argentijn Mariano Navone, die zich donderdag kwalificeerde voor de tweede ronde van het masterstoernooi in Rome. Sinner had een bye in de eerste ronde.
8 uur geledenDURRËS (ANP) - Casper van Uden begint vrijdag in de Giro d'Italia aan zijn eerste grote ronde. De 23-jarige Schiedammer werd in de winter al aangewezen als de sprinttroef van wielerploeg Picnic PostNL in de Italiaanse koers, die begint met drie etappes in Albanië. De afgelopen dagen zag hij daar vooral veel hobbelige wegen en weinig fietsers. "Maar we zijn nog niet op het parcours geweest", meldde Van Uden donderdag telefonisch aan het ANP, kort voor een trainingsrit.
12 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft de tweede ronde bereikt van het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer versloeg in de eerste ronde Alexander Shevchenko uit Kazachstan in twee sets: 6-2 6-4.
12 uur geledenROME (ANP) - Arantxa Rus is in de eerste ronde van het tennistoernooi van Rome gestrand. De mondiale nummer 103 verloor met 3-6 3-6 van de Amerikaanse Katie Volynets.
1 dag geleden