Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers op EK kansloos tegen olympisch kampioen Frankrijk

Handballers op EK kansloos tegen olympisch kampioen Frankrijk

BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse handballers hebben hun eerste wedstrijd in de hoofdronde van het EK verloren. Olympisch kampioen Frankrijk was in Boedapest duidelijk te sterk voor de ploeg van bondscoach Erlingur Richardsson: 34-24.

De Fransen kenden twee goede periodes. Meteen na het begin liep de ploeg van bondscoach Guillaume Gille uit naar 5-0, maar Nederland slaagde er in bij 12-12 weer op gelijke hoogte te komen. Kort na rust ging het ook hard: van 15-12 naar 19-12. Die marge bleek niet meer te overbruggen en werd alleen maar groter in de slotfase.

Nederland kwalificeerde zich in de voorronde dankzij overwinningen op gastland Hongarije en Portugal voor het eerst voor het hoofdtoernooi. De nederlaag in de poule tegen IJsland wordt meegenomen naar de hoofdronde waardoor Nederland na twee wedstrijden nu op nul punten staat. Er volgen nog duels met Montenegro, wereldkampioen Denemarken en Kroatië. De beste twee landen in deze groep plaatsen zich voor de halve finales.

Bliksemstart

Frankrijk kende een bliksemstart en liep snel uit naar een 5-0-voorsprong alvorens Samir Benghanem raak schoot. De marge liep zelfs terug tot één treffer nadat doelman Bart Ravensbergen met een verre worp het lege doel van de Fransen had gevonden: 9-10. Na 23 minuten stond het zelfs weer gelijk na een doelpunt van Alec Smit: 12-12. Voor de rust liepen de Fransen echter weer weg: 15-12.

Oranje startte slecht na de pauze. Binnen vier minuten liepen de Fransen weg naar 19-12. Die marge werd daarna even verkleind naar vier (20-16), maar dichterbij kwamen de Nederlandse mannen niet. Richardsson haalde vedette Luc Steins enkele keren naar de kant, mogelijk om de spelmaker te sparen voor het duel van zaterdag met Montenegro. Steins zag de Franse doelman Vincent Gérard, zijn ploeggenoot bij Paris Saint-Germain, tot man van de wedstrijd worden uitgeroepen. Topscorers bij Nederland waren Kay Smits en Dani Baijens met ieder vier treffers.

In de slotfase kwam curieus genoeg bij Nederland Gerrie Eijlers nog als doelman binnen de lijnen. De keeperstrainer, in 2020 gestopt als speler, verving reservedoelman Dennis Schellekens, een van de spelers die vanwege een positieve coronatest in quarantaine moest. Eijlers (41) was in zijn actieve loopbaan al goed voor 120 interlands.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

1 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

2 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

3 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

3 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

4 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

6 uur geleden
Sinner en Medvedev maken halve finale vanwege regen zaterdag af

ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.

20 uur geleden