Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton verlengt contract en blijft tot 2025 bij Mercedes

Hamilton verlengt contract en blijft tot 2025 bij Mercedes

BRACKLEY (ANP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton (38) blijft nog minstens twee jaar in dienst bij Mercedes. De zevenvoudig wereldkampioen heeft zijn aflopende contract tot eind 2025 verlengd.

De Brit verkaste in 2013 van McLaren naar Mercedes en heeft 82 van de in totaal 103 overwinningen bij Mercedes behaald.

De 38-jarige Hamilton, die in 2021 zijn laatste race won, is nog altijd ambitieus. "We zijn nooit hongeriger geweest om te winnen. We hebben geleerd van elk succes, maar ook van elke tegenslag. We blijven onze dromen najagen, we blijven vechten ongeacht de uitdaging en ik weet zeker dat we weer zullen winnen. Ik ben dankbaar voor alle steun die ik zowel op als naast de baan van dit team krijg. Ons boek is nog niet uit, we zijn erop gebrand om samen nog meer te bereiken en we geven niet op voordat dat gelukt is."

Minder voorspoedig

Voor Hamilton loopt het de afgelopen twee jaar minder voorspoedig op de baan. Het seizoen 2022 sloot hij af op de zesde plek en dit jaar staat hij voorlopig vierde in het klassement dat wordt aangevoerd door tweevoudig wereldkampioen Max Verstappen.

Ondanks de mindere prestaties is teambaas Toto Wolff blij met de verlenging van het contract van Hamilton. "Ons partnership met Lewis is een van de meest succesvolle in de geschiedenis van de sport", zegt Wolff. "De verlenging van zijn contract was slechts een formaliteit: we hebben altijd gezegd dat we samen zouden verdergaan. Het is goed dat we dit dan ook zo snel kunnen afhandelen."

Ook George Russell heeft zijn contract bij de Duitse renstal verlengd tot eind 2025, zo meldt het team. "We hebben de afgelopen achttien maanden een aantal significante stappen gemaakt en we worden als team alleen maar sterker", zegt Russell. "Ik kijk ernaar uit dat momentum voort te zetten in 2024 en 2025. We doen er alles aan om terug te keren aan de top."

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

9 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

10 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

10 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

11 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

12 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

12 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

17 uur geleden