Hamilton richt eigen team op voor nieuwe elektrische raceklasse
LONDEN (ANP) - Lewis Hamilton zet een eigen team op voor de nieuwe elektrische autosportklasse Extreme E. "Ik zie deze klasse als een milieuvriendelijk initiatief en als een geweldige kans om er vanaf het begin bij betrokken te zijn", aldus de zesvoudig wereldkampioen in de Formule 1.
Extreme E is een klasse van elektrische SUV's die races organiseert in kwetsbare natuurgebieden om aandacht te vragen voor het klimaatprobleem. Er staan voor 2021 vijf rondes op de kalender in respectievelijk Senegal, Saudi-Arabiƫ, Nepal, Groenland en Braziliƫ.
Hamilton noemt zijn team X44, verwijzend naar het startnummer waarmee hij in de Formule 1 rijdt. "Mijn ambities en verplichtingen bij Mercedes in de Formule 1 zullen mij beletten om zelf deel te nemen, maar ik ben blij dat ik de rol van teameigenaar heb in dit nieuwe kampioenschap, dat goed mijn visie weergeeft op een meer gelijkwaardige en duurzame wereld", aldus de Engelsman, zelf een overtuigd veganist.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
14 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
19 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
21 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden