Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton met kramp in de kuit naar historische zege

Hamilton met kramp in de kuit naar historische zege

PORTIMÃO (ANP) - Lewis Hamilton noemde de dag waarop hij de GP van Portugal op zijn naam schreef een gezegende dag. "Dit moet nog even bezinken. Ik heb er nog geen woorden voor", zei de Brit na het behalen van zijn recordzege in de Formule 1. Hij won in Portugal zijn 92e grand prix en heeft nu de Duitse autosportlegende Michael Schumacher afgelost als coureur met de meeste zeges in de koningsklasse.

"Ik heb hier nooit van kunnen dromen. Ik had ook geen glazen bol toen ik er in 2013 voor koos McLaren te verlaten en naar Mercedes te gaan, waar zulke geweldige mensen werken. Ik dank alles aan de medewerkers in de fabriek die telkens de lat hoger leggen en altijd keihard werken om de auto beter te maken. Het is een voorrecht om deel uit te maken van dit team. Het inspireert me enorm", aldus de zesvoudig wereldkampioen.

Hamilton had een aarzelende start in de Grote Prijs van Portugal en gaf in de beginfase de eerste plek uit handen, maar Hamilton bleek veel beter dan zijn teamgenoot Valtteri Bottas met de lastige omstandigheden op het circuit van Portimão om te kunnen gaan. "Het ging deze race vooral over bandentemperatuur. Ik kon gelukkig goed terugkomen en Valtteri alsnog inhalen", zei Hamilton, die wel kramp in zijn rechterkuit kreeg in de slotfase. "Formule 1 is ook fysiek zwaar en dit was vrij pijnlijk, maar ik moest erdoorheen."

Meer uit Sport

Red Bull presenteert 'meer glanzende' nieuwe F1-wagen

DETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.

2 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova eindigen als vijftiende op EK

SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.

10 uur geleden
Oud-zwemkampioen Agnel staat terecht voor verkrachting

COLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.

12 uur geleden
Van der Poel slaat wereldbekerwedstrijd in Benidorm over

BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.

16 uur geleden
Veelbesproken Thiam meldt zich af voor WK indooratletiek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".

17 uur geleden
Formule 2-kampioen Fornaroli reserve bij Formule 1-team McLaren

WOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.

18 uur geleden
Sleutelrol Cubaan Taboada bij handballers Oranje op EK

ARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.

22 uur geleden