Hamilton met kramp in de kuit naar historische zege
PORTIMÃO (ANP) - Lewis Hamilton noemde de dag waarop hij de GP van Portugal op zijn naam schreef een gezegende dag. "Dit moet nog even bezinken. Ik heb er nog geen woorden voor", zei de Brit na het behalen van zijn recordzege in de Formule 1. Hij won in Portugal zijn 92e grand prix en heeft nu de Duitse autosportlegende Michael Schumacher afgelost als coureur met de meeste zeges in de koningsklasse.
"Ik heb hier nooit van kunnen dromen. Ik had ook geen glazen bol toen ik er in 2013 voor koos McLaren te verlaten en naar Mercedes te gaan, waar zulke geweldige mensen werken. Ik dank alles aan de medewerkers in de fabriek die telkens de lat hoger leggen en altijd keihard werken om de auto beter te maken. Het is een voorrecht om deel uit te maken van dit team. Het inspireert me enorm", aldus de zesvoudig wereldkampioen.
Hamilton had een aarzelende start in de Grote Prijs van Portugal en gaf in de beginfase de eerste plek uit handen, maar Hamilton bleek veel beter dan zijn teamgenoot Valtteri Bottas met de lastige omstandigheden op het circuit van Portimão om te kunnen gaan. "Het ging deze race vooral over bandentemperatuur. Ik kon gelukkig goed terugkomen en Valtteri alsnog inhalen", zei Hamilton, die wel kramp in zijn rechterkuit kreeg in de slotfase. "Formule 1 is ook fysiek zwaar en dit was vrij pijnlijk, maar ik moest erdoorheen."
Meer uit Sport
LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
5 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
8 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
14 uur geleden