Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamer wil snel verslag uitbrengen en legt partijen opties voor

Hamer wil snel verslag uitbrengen en legt partijen opties voor

DEN HAAG (ANP) - Informateur Mariëtte Hamer wil volgende week haar formatieverslag naar de Tweede Kamer sturen. Dat zeggen bronnen rond de kabinetsformatie. De zes leiders van partijen die nog een serieuze rol spelen in de kabinetsformatie, schuiven vrijdagmiddag aan. Hamer is van plan opties op tafel te leggen over hoe het verder zou moeten gaan met de vastgelopen formatie.

Hamer praat met Mark Rutte (VVD), Sigrid Kaag (D66), Wopke Hoekstra (CDA), Lilianne Ploumen (PvdA), Jesse Klaver (GroenLinks) en Gert-Jan Segers (ChristenUnie). VVD en D66 hebben de verkiezingen gewonnen, en moeten volgens veel partijen het voortouw nemen in de formatie. Maar waar VVD niet met twee linkse partijen wil, werkt D66 het liefst samen met zowel de PvdA als GroenLinks. Die twee partijen laten elkaar niet los, ondanks het verzet van de VVD, maar vooral van CDA. De ChristenUnie zegt absoluut nog niet aan de beurt te zijn voor de formatiegesprekken.

Omdat de partijen elkaar niet lijken te vinden in de traditionele opties, worden volgens ingewijden drie varianten geopperd. De NOS en De Volkskrant schreven eerder al over deze opties. Zo overweegt Hamer om met de zes partijen door te praten over een regeerakkoord om vervolgens te kijken welke partijen overblijven om hun handtekening eronder te zetten. Ook zou Rutte kunnen beginnen met het schrijven van een regeerakkoord, en partijen zouden zich daar vervolgens bij kunnen aansluiten. Mogelijk begint Rutte samen met Kaag aan het schrijven van zo'n akkoord.

Niet alle partijen hebben dit plan van tevoren gehoord, blijkt uit een rondgang. Betrokkenen benadrukken verder dat er nog meer opties op tafel zullen komen, en dat er geen "witte rook" te verwachten is op vrijdag. Een ingewijde denkt dat Hamer de partijen nog één keer allemaal bij elkaar wil zetten voordat ze besluit of ze nog een ronde gesprekken zal houden over de vraag "wie met wie" gaat regeren.

Meer uit Binnenland

Brand in duinen bij Ouddorp onder controle

OUDDORP (ANP) - De brand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is onder controle, meldt de veiligheidsregio. In de nacht van donderdag op vrijdag blijft nog een aantal brandweervoertuigen ter plaatse om eventueel oplaaiende vuurhaarden te blussen. Vrijdagochtend gaat het waterschap het gebied verder "strippen" om vuur dat mogelijk nog in de grond zit te doven.

33 minuten geleden
Tweeduizend vierkante meter natuur verwoest bij duinbrand Ouddorp

OUDDORP (ANP) - Bij de grote brand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is tot dusver 2000 vierkante meter aan natuur verloren gegaan. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brand ontstond donderdagmiddag en verspreidt zich sinds donderdagavond niet verder, maar is nog niet onder controle.

51 minuten geleden
Natuurbrand bij Ouddorp breidt zich niet meer uit door stoplijnen

OUDDORP (ANP) - De grote natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp breidt zich niet verder uit, meldt de veiligheidsregio. Aangebrachte stoplijnen houden de verspreiding van het vuur tegen. De brandweer maakt stoplijnen door met speciale sproeiers een strook begroeiing nat te maken.

4 uur geleden
Jeugddetentie geëist voor explosie bij kantoor Zuidas Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Tegen een 17-jarige jongen uit Uithoorn is een jaar jeugddetentie geëist voor het veroorzaken van een explosie bij het Atrium, een kantoorgebouw aan de Zuidas in Amsterdam. De explosie was in de nacht van 15 op 16 maart.

5 uur geleden
NL-alert afgegeven voor natuurbrand Ouddorp: verlaat het gebied

OUDDORP (ANP) - Vanwege de natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is een NL-Alert verstuurd. "Voor de eigen veiligheid is het belangrijk om het gebied te verlaten en uit de rook te blijven", meldt de veiligheidsregio.

5 uur geleden
Vrijdag weer geen treinen bij Venray door werkzaamheden na brand

VENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden vrijdag geen treinen als gevolg van werkzaamheden na de grote brand in natuurgebied Boschhuizerbergen ten oosten van Venray. Arriva zet bussen in, meldt de vervoerder.

5 uur geleden
Blushelikopter defensie naar Ouddorp om natuurbrand te bestrijden

OUDDORP (ANP) - Voor de bestrijding van de natuurbrand in de duinen bij Ouddorp wordt donderdagavond een helikopter van Defensie ingezet, meldt de veiligheidsregio. De bijstand is aangevraagd omdat de harde wind het bestrijden van het vuur vanaf de grond bemoeilijkt. Vanaf naar verwachting 19.30 uur is de helikopter ter plaatse. Mogelijk gaat het om twee blushelikopters. De veiligheidsregio kon dit nog niet bevestigen.

5 uur geleden