Hamburg naar stembus voor enige deelstaatverkiezing van 2020
HAMBURG (ANP) - Inwoners van Hamburg kunnen zondag hun stem uitbrengen in de enige deelstaatverkiezingen die dit jaar in Duitsland worden gehouden. De stembusgang is kort na na een bloedige extreemrechtse aanslag bij Frankfurt en vindt plaats tijdens een leiderschapscrisis in de partij van bondskanselier Merkel, de CDU.
Hamburg stemt voor een nieuw parlement, de Bürgerschaft die 121 leden telt. Die kiest dan de regeringsleider of burgemeester. De zittende burgemeester Peter Tschentscher van de SPD hoopt dat hij kan aanblijven. Tweede partij in de stadstaat is De Groenen, aangevoerd door Katharina Fegebank. Ook zij wil burgemeester worden.
Sinds 2015 regeren SPD en De Groenen in Hamburg. Volgens peilingen zouden De Groenen kunnen rekenen op bijna twee keer zo veel stemmen als in 2015 (12,3 procent). De partij zou dan de grote winnaar worden. Maar de SPD van burgemeester Tschentscher zou ondanks fors verlies de grootste in Hamburg blijven met rond de 38 procent van de stemmen (45,6 procent in 2015).
De CDU in Hamburg moet rekenen op iets minder stemmen door de leiderschapscrisis in de partij en komt mogelijk op 14 procent uit. Dat zou dan wel de slechtste score zijn voor de CDU in de havenstad. De stembureaus sluiten er om 18.00 uur.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.
4 uur geledenHOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.
5 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.
9 uur geleden