Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamburg naar stembus voor enige deelstaatverkiezing van 2020

Hamburg naar stembus voor enige deelstaatverkiezing van 2020

HAMBURG (ANP) - Inwoners van Hamburg kunnen zondag hun stem uitbrengen in de enige deelstaatverkiezingen die dit jaar in Duitsland worden gehouden. De stembusgang is kort na na een bloedige extreemrechtse aanslag bij Frankfurt en vindt plaats tijdens een leiderschapscrisis in de partij van bondskanselier Merkel, de CDU.

Hamburg stemt voor een nieuw parlement, de Bürgerschaft die 121 leden telt. Die kiest dan de regeringsleider of burgemeester. De zittende burgemeester Peter Tschentscher van de SPD hoopt dat hij kan aanblijven. Tweede partij in de stadstaat is De Groenen, aangevoerd door Katharina Fegebank. Ook zij wil burgemeester worden.

Sinds 2015 regeren SPD en De Groenen in Hamburg. Volgens peilingen zouden De Groenen kunnen rekenen op bijna twee keer zo veel stemmen als in 2015 (12,3 procent). De partij zou dan de grote winnaar worden. Maar de SPD van burgemeester Tschentscher zou ondanks fors verlies de grootste in Hamburg blijven met rond de 38 procent van de stemmen (45,6 procent in 2015).

De CDU in Hamburg moet rekenen op iets minder stemmen door de leiderschapscrisis in de partij en komt mogelijk op 14 procent uit. Dat zou dan wel de slechtste score zijn voor de CDU in de havenstad. De stembureaus sluiten er om 18.00 uur.

Meer uit Buitenland

Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig.

8 minuten geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

19 minuten geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

3 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

6 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

7 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

7 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

7 uur geleden