Hamburg naar stembus voor enige deelstaatverkiezing van 2020
HAMBURG (ANP) - Inwoners van Hamburg kunnen zondag hun stem uitbrengen in de enige deelstaatverkiezingen die dit jaar in Duitsland worden gehouden. De stembusgang is kort na na een bloedige extreemrechtse aanslag bij Frankfurt en vindt plaats tijdens een leiderschapscrisis in de partij van bondskanselier Merkel, de CDU.
Hamburg stemt voor een nieuw parlement, de Bürgerschaft die 121 leden telt. Die kiest dan de regeringsleider of burgemeester. De zittende burgemeester Peter Tschentscher van de SPD hoopt dat hij kan aanblijven. Tweede partij in de stadstaat is De Groenen, aangevoerd door Katharina Fegebank. Ook zij wil burgemeester worden.
Sinds 2015 regeren SPD en De Groenen in Hamburg. Volgens peilingen zouden De Groenen kunnen rekenen op bijna twee keer zo veel stemmen als in 2015 (12,3 procent). De partij zou dan de grote winnaar worden. Maar de SPD van burgemeester Tschentscher zou ondanks fors verlies de grootste in Hamburg blijven met rond de 38 procent van de stemmen (45,6 procent in 2015).
De CDU in Hamburg moet rekenen op iets minder stemmen door de leiderschapscrisis in de partij en komt mogelijk op 14 procent uit. Dat zou dan wel de slechtste score zijn voor de CDU in de havenstad. De stembureaus sluiten er om 18.00 uur.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
1 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.
3 uur geledenKIEL (ANP) - De Europese militaire steun aan Oekraïne was in 2025 zo'n 67 procent hoger dan het gemiddelde van de drie oorlogsjaren ervoor. Dat meldt het Duitse Kiel Instituut, dat daarover cijfers bijhoudt. Doordat de VS hun handen af hebben getrokken van het leveren van die steun, ligt de totale militaire steun 13 procent lager dan in die jaren.
3 uur geleden