Hamburg naar stembus voor enige deelstaatverkiezing van 2020
HAMBURG (ANP) - Inwoners van Hamburg kunnen zondag hun stem uitbrengen in de enige deelstaatverkiezingen die dit jaar in Duitsland worden gehouden. De stembusgang is kort na na een bloedige extreemrechtse aanslag bij Frankfurt en vindt plaats tijdens een leiderschapscrisis in de partij van bondskanselier Merkel, de CDU.
Hamburg stemt voor een nieuw parlement, de Bürgerschaft die 121 leden telt. Die kiest dan de regeringsleider of burgemeester. De zittende burgemeester Peter Tschentscher van de SPD hoopt dat hij kan aanblijven. Tweede partij in de stadstaat is De Groenen, aangevoerd door Katharina Fegebank. Ook zij wil burgemeester worden.
Sinds 2015 regeren SPD en De Groenen in Hamburg. Volgens peilingen zouden De Groenen kunnen rekenen op bijna twee keer zo veel stemmen als in 2015 (12,3 procent). De partij zou dan de grote winnaar worden. Maar de SPD van burgemeester Tschentscher zou ondanks fors verlies de grootste in Hamburg blijven met rond de 38 procent van de stemmen (45,6 procent in 2015).
De CDU in Hamburg moet rekenen op iets minder stemmen door de leiderschapscrisis in de partij en komt mogelijk op 14 procent uit. Dat zou dan wel de slechtste score zijn voor de CDU in de havenstad. De stembureaus sluiten er om 18.00 uur.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
1 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
2 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
11 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
12 uur geleden