Hamasleider na dood nummer 2: wij zullen nooit verslagen worden
QATAR (ANPA/AFP) - Hamas zal nooit verslagen worden, zei de leider van de beweging, Ismail Haniyeh, na de dodelijke aanval van dinsdagmiddag op de plaatsvervangende Hamasleider Saleh Al Arouri in Libanon.
"Een beweging waarvan de leiders en stichters als martelaren vallen voor de waardigheid van ons volk en onze natie zal nooit verslagen worden", reageerde Haniyeh in een televisietoespraak. Haniyeh verblijft zelf in Qatar.
Volgens de Libanese veiligheidsdiensten is een Israëlische droneaanval verantwoordelijk voor de dood van Al Arouri en vijf anderen, onder wie ook twee leiders van de Al Qassam-brigades, de gewapende tak van Hamas.
Bondgenoot Hezbollah
Hezbollah, de Libanese bondgenoot van Hamas, zei in een reactie dat de moord "een gevaarlijke ontwikkeling is in de oorlog tussen de vijand en de as van het verzet". Met de vijand verwijst Hezbollah naar Israël en met het verzet naar onder meer zichzelf, Hamas en de Jemenitische Houthi's. "De moord zal niet zonder gevolgen of bestraffing blijven", aldus Hezbollah.
Israël heeft nog niet de verantwoordelijkheid opgeëist voor de aanval. Wel zei de legerwoordvoerder Daniel Hagari tijdens een persconferentie dat Israël na de dood van Al Arouri op alles is voorbereid. Hagari: "Het leger is in een zeer hoge staat van paraatheid in alle arena's, zowel in de verdediging als in de aanval. We zijn zeer goed voorbereid op elk scenario."
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
4 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
9 uur geleden