
Hamas start procedure voor aanwijzen nieuwe leider
CAIRO (ANP/RTR) - Hamas heeft zaterdagavond bekendgemaakt de procedure te zijn gestart om een nieuwe leider aan te wijzen. De Palestijnse beweging die de dienst uitmaakt in de Gazastrook zal zich uitgebreid oriënteren op de opvolging van Ismail Haniyeh.
De voorman werd dinsdagnacht geliquideerd in Teheran, waar hij was voor de inauguratie van de nieuwe Iraanse president Masoud Pezeshkian. De verantwoordelijkheid voor de aanslag is niet opgeëist. Iran, dat militante groeperingen als Hamas en Hezbollah steunt, gaat ervan uit dat Israël erachter zit en heeft represailles aangekondigd.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Een 30-jarige vrouw heeft in München zeker twee mensen neergestoken. Ze is door de politie neergeschoten en overleed later in het ziekenhuis aan haar verwondingen, bevestigt de politie.
1 uur geledenCHARKIV (ANP/DPA) - Rusland heeft opnieuw de Oost-Oekraïense stad Charkiv gebombardeerd. Daarbij is een 30-jarige vrouw gedood, meldt de gouverneur van de regio. President Volodymyr Zelensky zegt dat naast de dode ook meer dan veertig gewonden zijn gevallen.
2 uur geledenPASSAU (ANP/DPA) - In Passau in het zuidoosten van Duitsland is een man met zijn auto ingereden op een groep mensen. Vijf mensen zijn daarbij gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Niemand verkeert in levensgevaar. De politie sluit niet uit dat er opzet in het spel was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Miljardair Elon Musk heeft de tweet verwijderd waarin hij zei dat president Donald Trump voorkomt in de dossiers van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ook andere tweets zijn verwijderd.
5 uur geledenJAGODA (ANP) - Politie en sociaal werkers in Bulgarije hebben 75 zwaar verwaarloosde bejaarden aangetroffen in twee illegale tehuizen. Mensen waren vastgebonden aan bedden, werden verdoofd en geslagen, meldt het Bulgaarse ministerie van Binnenlandse Zaken, dat spreekt van "martelkamers". Vijf mensen zijn aangehouden.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron brengt 15 juni een bezoek aan Groenland. De reis is op uitnodiging van de Deense en Groenlandse premiers, meldt het Elysée zaterdag. Macron is het eerste buitenlandse staatshoofd dat Groenland bezoekt, sinds de Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd het gebied, dat bij Denemarken hoort, te willen inlijven.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zaterdag tientallen mensen gedood door de Israëlische krijgsmacht. Volgens hulpverleners kwamen zeker vijftien mensen om door een luchtaanval op een gebouw in Gaza-Stad. Tientallen mensen raakten gewond.
6 uur geleden