Hamas na dodelijke aanval op school Gaza: gevaarlijke escalatie
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas omschrijft een Israëlische aanval op een school in de Gazastrook als een "gruwelijke misdaad die een gevaarlijke escalatie vormt", meldt het lokale agentschap voor burgerbescherming. Het dodental zou tussen de negentig en honderd liggen.
De lokale regering meldde dat de school, waar ontheemden verblijven, is getroffen door een Israëlische luchtaanval. Mensen waren op het moment van de aanval bezig met het ochtendgebed. De Israëlische strijdkrachten (IDF) verklaarden dat ongeveer twintig militanten van Hamas en Islamitische Jihad vanuit de school opereerden.
Het Egyptische ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Israëls "opzettelijke doden" van ongewapende Palestijnen aantoont dat het land geen politieke wil heeft om de oorlog in Gaza te beëindigen. Bemiddelaars Egypte, de Verenigde Staten en Qatar hebben voor donderdag een nieuwe onderhandelingsronde gepland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
4 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
40 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
2 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
6 uur geleden