Hamas na dodelijke aanval op school Gaza: gevaarlijke escalatie
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas omschrijft een Israëlische aanval op een school in de Gazastrook als een "gruwelijke misdaad die een gevaarlijke escalatie vormt", meldt het lokale agentschap voor burgerbescherming. Het dodental zou tussen de negentig en honderd liggen.
De lokale regering meldde dat de school, waar ontheemden verblijven, is getroffen door een Israëlische luchtaanval. Mensen waren op het moment van de aanval bezig met het ochtendgebed. De Israëlische strijdkrachten (IDF) verklaarden dat ongeveer twintig militanten van Hamas en Islamitische Jihad vanuit de school opereerden.
Het Egyptische ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Israëls "opzettelijke doden" van ongewapende Palestijnen aantoont dat het land geen politieke wil heeft om de oorlog in Gaza te beëindigen. Bemiddelaars Egypte, de Verenigde Staten en Qatar hebben voor donderdag een nieuwe onderhandelingsronde gepland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
28 minuten geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
45 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
4 uur geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
4 uur geleden