
Hamas meldt dood twee gijzelaars in video
GAZA (ANP/RTR/AFP) - De militante Palestijnse beweging Hamas, die op 7 oktober Israël aanviel, meldt in een video de dood van twee gijzelaars. Bij de getoonde stoffelijke overschotten zou het gaan om de Israëliërs Yossi Sharabi en Itai Svirsky. In de video is een derde gegijzelde te zien, Noa Argamani, die zegt dat de twee zijn omgekomen door aanvallen van de "eigen" Israëlische strijdkrachten.
Maar volgens de Israëlische strijdkrachten klopt het niet dat Svirsky is gedood door Israëlische soldaten: "Dat is een leugen van Hamas." Over de andere persoon werd niets bekendgemaakt. De legerwoordvoerder veroordeelde verder de vrijgave van de video en noemt het een "bruut benutten van onschuldige gijzelaars."
Een dag eerder had Hamas al een video vrijgegeven van de drie gegijzelden. Zij riepen Israël toen op het offensief tegen Hamas te staken en hun vrijlating te bewerkstelligen. De ongedateerde video eindigde met het onderschrift: "Morgen zullen we jullie informeren over hun lot."
Hamas meldde eerder dat het contact met sommige gegijzelden was verbroken tijdens de beschietingen van de Gazastrook, waar de gijzelaars worden vastgehouden die op 7 oktober werden ontvoerd. De beweging stelde verder dat bij de aanvallen mogelijk gegijzelden waren omgekomen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft naar eigen zeggen de kernreactor in Arak in Iran aangevallen. Ook zijn aanvallen uitgevoerd op een locatie in Natanz waar volgens Israël kernwapens ontwikkeld zouden worden.
41 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij Iraanse luchtaanvallen zijn in Israël ten minste 32 mensen gewond geraakt, meldt de ambulancedienst Magen David Adom. Twee van hen zijn er slecht aan toe, dertig anderen hebben minder ernstige verwondingen, veroorzaakt door een explosie of scherven. De hulpdiensten moesten op meerdere plekken uitrukken, zegt de dienst.
48 minuten geledenDOHA (ANP/RTR) - De toegang van medewerkers van de Amerikaanse ambassade in Qatar tot een belangrijke luchtmachtbasis in dat land is beperkt. Die maatregel wordt volgens de ambassade genomen "voor de zekerheid en in het licht van de aanhoudende vijandelijkheden in de regio".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Donderdagochtend zijn op meerdere locaties in zuidelijk en centraal Israël "tientallen" raketten uit Iran ingeslagen, meldt het Israëlische leger. In onder meer Jeruzalem en Tel Aviv waren zware, aanhoudende explosies te horen. In verschillende delen van het land gingen de luchtalarmen af, terwijl het Israëlische leger waarschuwde voor naderende ballistische raketten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische leger zegt donderdag een "reeks aanvallen" uit te voeren rond de Iraanse hoofdstad Teheran en andere delen van het land. Volgens het leger gaat het om vergeldingsaanvallen nadat een "verdacht luchtobject" vanuit Iran was gelanceerd en onderschept.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hervatten visumafspraken voor buitenlandse studenten, maar scherpen tegelijk de controle op sociale media flink aan. Consulaire medewerkers moeten aanvragers voortaan grondig screenen op "vijandige houdingen" tegenover de VS, blijkt uit een intern document van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
5 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de gedachte dat Rusland van plan zou zijn de NAVO aan te vallen "onzin" genoemd. Volgens hem verspreiden westerse politici dat verhaal om hun belastingbetalers tot hogere defensie-uitgaven te bewegen. Dat zei Poetin donderdagavond tijdens een persconferentie voor buitenlandse media in Sint-Petersburg.
5 uur geleden