Halsema: Israëliërs gewond door aanvallen op Maccabi-supporters
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn er na de voetbalwedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv verschillende geweldsincidenten geweest gericht tegen supporters van Maccabi Tel Aviv. Israëlische supporters zijn gewond geraakt, meldt burgemeester van Amsterdam Femke Halsema in een bericht op Instagram.
"Deze uitbarsting van geweld richting Israëlische supporters gaat alle grenzen te buiten en is op geen enkele manier te verdedigen. Er is geen enkel excuus voor antisemitisch gedrag dat vannacht is vertoond door relschoppers die actief op zoek zijn gegaan naar Israëlische supporters om hen aan te vallen en te mishandelen", aldus de Amsterdamse driehoek van de burgemeester, de hoofdofficier van justitie en de politiechef in een verklaring.
Berichten dat het in de nacht van donderdag op vrijdag in de hoofdstad flink mis was gegaan deden al een hele tijd de ronde. Ook gingen er beelden rond. Maar tot nog toe lieten de politie en de gemeente weinig los over wat er precies was gebeurd.
Zorgen
In de verklaring van de driehoek staat dat op meerdere plaatsen in de stad supporters zijn belaagd, mishandeld en met vuurwerk bekogeld. De Mobiele Eenheid heeft verschillende keren ingegrepen, Israëlische supporters beschermd en naar hotels begeleid, aldus de driehoek. "Ondanks de massale politie-inzet in de stad zijn er Israëlische supporters gewond geraakt. De omvang van incidenten, slachtoffers en aanhoudingen wordt nu in kaart gebracht."
De Amsterdamse driehoek staat naar eigen zeggen in contact met onder meer de Nederlandse regering, de Israëlische ambassade en de Joodse gemeenschap in Amsterdam. De Joodse gemeenschap in de hoofdstad maakt zich volgens de driehoek grote zorgen over de situatie.
'Extra aandacht'
De driehoek roept slachtoffers op zich te melden bij de politie en aangifte te doen. "Zowel Israëlische bezoekers als de Joodse gemeenschap moeten zich veilig kunnen voelen in Amsterdam." De komende dagen is er extra politie op de been om de situatie in de gaten te houden en "te beheersen", aldus de driehoek. "Daarnaast is er extra aandacht voor de extra beveiliging van Joodse instellingen en objecten."
Op een persconferentie om 12.00 uur op het Amsterdamse stadhuis maakt de driehoek extra maatregelen bekend.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
4 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
4 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
4 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
7 uur geleden