Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema: geen signalen dat Satudarah nog actief is in de stad

Halsema: geen signalen dat Satudarah nog actief is in de stad

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema zegt geen informatie te hebben dat de verboden motorclub Satudarah in georganiseerd verband nog actief is in de stad. Ze reageerde hiermee op vragen van de ChristenUnie in de gemeenteraad over de massale opkomst bij de uitvaart van Satudarah-kopstuk Etous Belserang afgelopen dinsdag, waarbij veel motorrijders aanwezig waren. Volgens Halsema monitort de politie Amsterdam continu of en in welke mate motorclubs actief zijn.

"Ook wij hebben kunnen zien dat de uitvaart heel veel bezoekers trok", aldus de burgemeester. "Uit heel Nederland en zelfs uit het buitenland, van nogal diverse pluimage. Er waren bijvoorbeeld ook veel supporters van de harde kern van Ajax aanwezig."

Veel van hen waren gekleed in zwart met geel, de kleuren van de motorclub. Op voorhand was gemeld dat het niet was toegestaan de zogeheten colors (clubhesjes) te dragen. "Daar heeft men zich aan gehouden", zei Halsema. "Ik begrijp dat de kleuren geel en zwart de associatie oproepen met de verboden organisatie, maar de kleuren zijn op zichzelf niet verboden."

Extra veiligheidsmaatregelen

De driehoek van politie, gemeente en Openbaar Ministerie heeft de uitvaart de hele dag gevolgd vanaf het politiebureau. Rondom het uitvaartcentrum en de begraafplaats was een forse politiemacht op de been. Ook golden er extra veiligheidsmaatregelen. Zo is volgens Halsema op het pad richting begraafplaats Zorgvlied preventief gefouilleerd. "Daar hebben we ook aardig wat in beslag genomen, wat niet wegneemt dat mensen in de buurt fakkels verborgen hadden." Volgens een woordvoerder zijn 110 fakkels en 50 stuks zwaar vuurwerk in beslaggenomen.

Belserang, die een prominent lid was van Satudarah, overleed vorige week op 46-jarige leeftijd naar verluidt aan hartfalen.

De Hoge Raad ging vorig jaar mee in het besluit van het gerechtshof in Den Haag om Satudarah te verbieden. Inmiddels zijn ook motorclubs Hells Angels, No Surrender en Caloh Wagoh verboden. Het OM ziet de clubs als criminele broeinesten en daarmee als een gevaar voor de openbare orde.

Meer uit Binnenland

Meerderheid Nederlanders wil meer kerncentrales

DEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.

1 uur geleden
Premier Curaçao: regering was niet betrokken bij reis van Machado

WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.

9 uur geleden
Steun in Brabantse Staten voor nieuwe stikstofkoers provincie

DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.

13 uur geleden
Aanhoudingen om bedreigen boer die in nieuws kwam door misstanden

MOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.

13 uur geleden
Drenthe wil ook een wolf zenderen en afschrikken met paintballs

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.

15 uur geleden
Man opgepakt voor zedenmisdrijven in Rotterdamse massagesalon

ROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.

15 uur geleden
Zonder ingreep loopt wachttijd arbeidsongeschikten op tot 3 jaar

DEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.

18 uur geleden