Halsema: geen signalen dat Satudarah nog actief is in de stad
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema zegt geen informatie te hebben dat de verboden motorclub Satudarah in georganiseerd verband nog actief is in de stad. Ze reageerde hiermee op vragen van de ChristenUnie in de gemeenteraad over de massale opkomst bij de uitvaart van Satudarah-kopstuk Etous Belserang afgelopen dinsdag, waarbij veel motorrijders aanwezig waren. Volgens Halsema monitort de politie Amsterdam continu of en in welke mate motorclubs actief zijn.
"Ook wij hebben kunnen zien dat de uitvaart heel veel bezoekers trok", aldus de burgemeester. "Uit heel Nederland en zelfs uit het buitenland, van nogal diverse pluimage. Er waren bijvoorbeeld ook veel supporters van de harde kern van Ajax aanwezig."
Veel van hen waren gekleed in zwart met geel, de kleuren van de motorclub. Op voorhand was gemeld dat het niet was toegestaan de zogeheten colors (clubhesjes) te dragen. "Daar heeft men zich aan gehouden", zei Halsema. "Ik begrijp dat de kleuren geel en zwart de associatie oproepen met de verboden organisatie, maar de kleuren zijn op zichzelf niet verboden."
Extra veiligheidsmaatregelen
De driehoek van politie, gemeente en Openbaar Ministerie heeft de uitvaart de hele dag gevolgd vanaf het politiebureau. Rondom het uitvaartcentrum en de begraafplaats was een forse politiemacht op de been. Ook golden er extra veiligheidsmaatregelen. Zo is volgens Halsema op het pad richting begraafplaats Zorgvlied preventief gefouilleerd. "Daar hebben we ook aardig wat in beslag genomen, wat niet wegneemt dat mensen in de buurt fakkels verborgen hadden." Volgens een woordvoerder zijn 110 fakkels en 50 stuks zwaar vuurwerk in beslaggenomen.
Belserang, die een prominent lid was van Satudarah, overleed vorige week op 46-jarige leeftijd naar verluidt aan hartfalen.
De Hoge Raad ging vorig jaar mee in het besluit van het gerechtshof in Den Haag om Satudarah te verbieden. Inmiddels zijn ook motorclubs Hells Angels, No Surrender en Caloh Wagoh verboden. Het OM ziet de clubs als criminele broeinesten en daarmee als een gevaar voor de openbare orde.
Meer uit Binnenland
SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
9 uur geleden