Halsema: gedrag supporters invloed op sfeer, geen excuus geweld
AMSTERDAM (ANP) - De gedragingen van enkele supporters van Maccabi Tel Aviv zijn "geen enkel excuus" voor de ongeregeldheden die afgelopen nacht in Amsterdam hebben plaatsgevonden. Dat zegt burgemeester Femke Halsema. Volgens haar kan het wel van invloed zijn geweest "op de algehele sfeer in de stad".
Volgens de politie hebben voetbalsupporters van de Israëlische club op het Rokin een vlag van de gevel gehaald. Ook hebben ze een taxi vernield. Op de Dam is een Palestijnse vlag in de brand gestoken. Online verschenen ook video's waarin Israëlische supporters provocerende liederen over Palestijnen zouden zingen.
"Alle incidenten die donderdagnacht hebben plaatsgevonden staan los van elkaar, maar hebben ook invloed op elkaar gehad", zegt politiechef Peter Holla van de eenheid Amsterdam. De politie gaat dit verder onderzoeken.
Mensen die videobeelden van de ongeregeldheden tegen de supporters hebben, wordt verzocht deze met de politie te delen. Ook roept de politie ooggetuigen op zich te melden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
19 uur geleden