Haller helpt Ajax met vier treffers aan grote zege op Sporting
LISSABON (ANP) - Sébastien Haller heeft Ajax aan aan vliegende start in de Champions League geholpen. De spits scoorde maar liefst vier keer in de uitwedstrijd tegen Sporting Portugal (1-5). Hij was niet de enige uitblinker van de ploeg van trainer Erik ten Hag. Antony was soms ongrijpbaar en betrokken bij drie treffers.
Haller, zaterdag ook al twee keer succesvol tegen PEC Zwolle (0-2), was lang omstreden bij een deel van de aanhang van Ajax die een nieuwe spits vaak met Marco van Basten of Patrick Kuivert vergelijkt. Maar nu zongen de 1200 meegereisde fans luidkeels zijn naam. Vier keer scoren tijdens je debuut in de Champions League. Dat deed Marco van Basten in 1992 voor AC Milan in een duel met Göteborg.
Het is maar goed dat Ajax dit seizoen Haller wel heeft ingeschreven bij de Europese voetbalbond UEFA. De spits had slechts 9 minuten nodig voor een record in de Champions League. Geen speler trof tijdens zijn debuut voor de koningsklasse van het clubvoetbal zo snel tweemaal doel. Haller opende al na 68 seconden de score, nadat Antony via het lichaam van Gonçalo Inácio de paal had geraakt. Nog geen 8 minuten later scoorde Haller opnieuw, wederom om aangeven van Antony.
Ander tempo
Ajax speelde in een heel ander tempo dan de afgelopen weken tijdens uitwedstrijden tegen FC Twente en PEC Zwolle. De Champions League inspireert de spelers van Erik ten Hag. Ajax is de laatste jaren zo georganiseerd dat het eigenlijk niet zonder de miljoenen van het lucratieve toernooi kan. Daarom is het een beetje vreemd dat de club de Champions League is begonnen met twee doelmannen op leeftijd. De bijna 39-jarige Maarten Stekelenburg haakte vlak voor het duel af met liesklachten. Daarom mocht de 37-jarige Remko Pasveer het doel verdedigen.
Pasveer, deze zomer overgekomen van Vitesse, ging in de 33e minuut gruwelijk in de fout. Hij liet een slap schot van Paulinho zomaar tussen zijn benen glippen. Ajax leek even aangeslagen, maar antwoordde 6 minuten later. Antony, opnieuw hij, vond Ryan Gravenberch die op zijn beurt Steven Berghuis aanspeelde. De vervanger van de geblesseerde Davy Klaassen bekroonde de prachtige aanval met de 1-3.
Paulinho dacht Sporting in de openingsfase van de tweede helft naar 2-3 te koppen en opnieuw zag Pasveer er niet goed uit. Maar zijn treffer werd afgekeurd omdat hij buitenspel stond. Opnieuw Haller haalde in de 51e minuut veel spanning uit de wedstrijd. De spits maakte zijn derde, weer op aangeven van Antony. Alsof dat nog niet genoeg was tekende Haller na ruim een uur ook nog voor de 1-5.
Meer uit Voetbal
SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
4 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
20 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geleden