Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haller helpt Ajax met vier treffers aan grote zege op Sporting

Haller helpt Ajax met vier treffers aan grote zege op Sporting

LISSABON (ANP) - Sébastien Haller heeft Ajax aan aan vliegende start in de Champions League geholpen. De spits scoorde maar liefst vier keer in de uitwedstrijd tegen Sporting Portugal (1-5). Hij was niet de enige uitblinker van de ploeg van trainer Erik ten Hag. Antony was soms ongrijpbaar en betrokken bij drie treffers.

Haller, zaterdag ook al twee keer succesvol tegen PEC Zwolle (0-2), was lang omstreden bij een deel van de aanhang van Ajax die een nieuwe spits vaak met Marco van Basten of Patrick Kuivert vergelijkt. Maar nu zongen de 1200 meegereisde fans luidkeels zijn naam. Vier keer scoren tijdens je debuut in de Champions League. Dat deed Marco van Basten in 1992 voor AC Milan in een duel met Göteborg.

Het is maar goed dat Ajax dit seizoen Haller wel heeft ingeschreven bij de Europese voetbalbond UEFA. De spits had slechts 9 minuten nodig voor een record in de Champions League. Geen speler trof tijdens zijn debuut voor de koningsklasse van het clubvoetbal zo snel tweemaal doel. Haller opende al na 68 seconden de score, nadat Antony via het lichaam van Gonçalo Inácio de paal had geraakt. Nog geen 8 minuten later scoorde Haller opnieuw, wederom om aangeven van Antony.

Ander tempo

Ajax speelde in een heel ander tempo dan de afgelopen weken tijdens uitwedstrijden tegen FC Twente en PEC Zwolle. De Champions League inspireert de spelers van Erik ten Hag. Ajax is de laatste jaren zo georganiseerd dat het eigenlijk niet zonder de miljoenen van het lucratieve toernooi kan. Daarom is het een beetje vreemd dat de club de Champions League is begonnen met twee doelmannen op leeftijd. De bijna 39-jarige Maarten Stekelenburg haakte vlak voor het duel af met liesklachten. Daarom mocht de 37-jarige Remko Pasveer het doel verdedigen.

Pasveer, deze zomer overgekomen van Vitesse, ging in de 33e minuut gruwelijk in de fout. Hij liet een slap schot van Paulinho zomaar tussen zijn benen glippen. Ajax leek even aangeslagen, maar antwoordde 6 minuten later. Antony, opnieuw hij, vond Ryan Gravenberch die op zijn beurt Steven Berghuis aanspeelde. De vervanger van de geblesseerde Davy Klaassen bekroonde de prachtige aanval met de 1-3.

Paulinho dacht Sporting in de openingsfase van de tweede helft naar 2-3 te koppen en opnieuw zag Pasveer er niet goed uit. Maar zijn treffer werd afgekeurd omdat hij buitenspel stond. Opnieuw Haller haalde in de 51e minuut veel spanning uit de wedstrijd. De spits maakte zijn derde, weer op aangeven van Antony. Alsof dat nog niet genoeg was tekende Haller na ruim een uur ook nog voor de 1-5.

Meer uit Voetbal

Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

1 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

3 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

4 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

4 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

6 uur geleden
Arsenal verslaat Tottenham met 4-1 in derby Noord-Londen

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.

6 uur geleden
AZ verslaat Sparta en klimt naar vijfde plaats in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.

7 uur geleden