Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haller helpt Ajax met vier treffers aan grote zege op Sporting

Haller helpt Ajax met vier treffers aan grote zege op Sporting

LISSABON (ANP) - Sébastien Haller heeft Ajax aan aan vliegende start in de Champions League geholpen. De spits scoorde maar liefst vier keer in de uitwedstrijd tegen Sporting Portugal (1-5). Hij was niet de enige uitblinker van de ploeg van trainer Erik ten Hag. Antony was soms ongrijpbaar en betrokken bij drie treffers.

Haller, zaterdag ook al twee keer succesvol tegen PEC Zwolle (0-2), was lang omstreden bij een deel van de aanhang van Ajax die een nieuwe spits vaak met Marco van Basten of Patrick Kuivert vergelijkt. Maar nu zongen de 1200 meegereisde fans luidkeels zijn naam. Vier keer scoren tijdens je debuut in de Champions League. Dat deed Marco van Basten in 1992 voor AC Milan in een duel met Göteborg.

Het is maar goed dat Ajax dit seizoen Haller wel heeft ingeschreven bij de Europese voetbalbond UEFA. De spits had slechts 9 minuten nodig voor een record in de Champions League. Geen speler trof tijdens zijn debuut voor de koningsklasse van het clubvoetbal zo snel tweemaal doel. Haller opende al na 68 seconden de score, nadat Antony via het lichaam van Gonçalo Inácio de paal had geraakt. Nog geen 8 minuten later scoorde Haller opnieuw, wederom om aangeven van Antony.

Ander tempo

Ajax speelde in een heel ander tempo dan de afgelopen weken tijdens uitwedstrijden tegen FC Twente en PEC Zwolle. De Champions League inspireert de spelers van Erik ten Hag. Ajax is de laatste jaren zo georganiseerd dat het eigenlijk niet zonder de miljoenen van het lucratieve toernooi kan. Daarom is het een beetje vreemd dat de club de Champions League is begonnen met twee doelmannen op leeftijd. De bijna 39-jarige Maarten Stekelenburg haakte vlak voor het duel af met liesklachten. Daarom mocht de 37-jarige Remko Pasveer het doel verdedigen.

Pasveer, deze zomer overgekomen van Vitesse, ging in de 33e minuut gruwelijk in de fout. Hij liet een slap schot van Paulinho zomaar tussen zijn benen glippen. Ajax leek even aangeslagen, maar antwoordde 6 minuten later. Antony, opnieuw hij, vond Ryan Gravenberch die op zijn beurt Steven Berghuis aanspeelde. De vervanger van de geblesseerde Davy Klaassen bekroonde de prachtige aanval met de 1-3.

Paulinho dacht Sporting in de openingsfase van de tweede helft naar 2-3 te koppen en opnieuw zag Pasveer er niet goed uit. Maar zijn treffer werd afgekeurd omdat hij buitenspel stond. Opnieuw Haller haalde in de 51e minuut veel spanning uit de wedstrijd. De spits maakte zijn derde, weer op aangeven van Antony. Alsof dat nog niet genoeg was tekende Haller na ruim een uur ook nog voor de 1-5.

Meer uit Voetbal

Slot ziet veranderde status Liverpool na slechte reeks

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.

32 minuten geleden
Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

10 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

10 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

11 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

11 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

12 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

13 uur geleden