Half miljoen opgehaald voor Oekraïne op giro 999
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft in nog geen dag tijd via giro 999 500.000 euro gedoneerd voor noodhulp in Oekraïne. "Het is hartverwarmend om te zien dat zoveel mensen in Nederland solidair zijn met de Oekraïense bevolking, die momenteel zoveel ellende te verduren heeft nu Rusland een oorlog is begonnen in het land", zegt Tineke Ceelen, directeur van Stichting Vluchteling. "We merken aan de vele reacties dat mensen geraakt zijn door de situatie en in actie willen komen."
"Er zal in de komende dagen en weken een grote behoefte zijn aan basale levensbehoeften als onderdak, eten, en medicijnen", aldus de noodhulporganisatie. "Ook zullen veel mensen psychosociale hulp nodig hebben door de traumatische ervaringen."
De stichting laat weten intensief samen te werken met organisaties in Polen die in staat zijn om op korte termijn hulp te bieden aan Oekraïense vluchtelingen in Polen. Ook kijkt de organisatie naar de mogelijkheden om noodhulp op te starten in andere buurlanden als Hongarije, Slowakije, Roemenië en Moldavië als de situatie daar om vraagt.
Verder is Stichting Vluchteling in gesprek met Oekraïense organisaties om te inventariseren of hulp bieden in Oekraïne op korte termijn mogelijk is.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.
5 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De politie en ME zijn in groten getale aanwezig.
6 uur geleden