Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Half miljoen EU-burgers moet nog verblijfsstatus aanvragen in VK

Half miljoen EU-burgers moet nog verblijfsstatus aanvragen in VK

LONDEN (ANP/RTR) - Zo'n 500.000 EU-burgers die in het Verenigd Koninkrijk wonen, moeten daar nog een speciale verblijfsstatus aanvragen. Die hebben ze vanwege de brexit nodig om in land te mogen blijven. Ze hebben tot het eind van het jaar de tijd om dat te regelen.

In het land wonen naar schatting zo'n 3,5 miljoen EU-burgers. Minister van Veiligheid Brandon Lewis heeft eerder gewaarschuwd dat zij riskeren het land te worden uitgezet als ze niet tijdig een verblijfsstatus aanvragen. Uit officiële cijfers blijkt dat zo'n 3 miljoen EU-burgers en hun gezinsleden dat inmiddels hebben gedaan.

Bij de aanvragen die tot dusver zijn verwerkt, kregen de meeste mensen (58 procent) een permanente verblijfsstatus. Een voorwaarde is dat de aanvrager al vijf jaar onafgebroken in het land woont. Zo'n 41 procent kreeg tijdelijke toestemming om te blijven, die later alsnog kan worden omgezet in een permanente status.

Het Verenigd Koninkrijk heeft ongeveer een week geleden de EU verlaten, maar blijft tijdens een overgangsperiode van 11 maanden nog wel gebonden aan EU-wetgeving.

Meer uit Buitenland

Internationale bezorgdheid over opmars rebellen in Congo

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.

3 uur geleden
Nnena Kalu wint Turner Prize

BRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.

4 uur geleden
Frans lagerhuis steunt begrotingsvoorstel sociale zekerheid

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.

5 uur geleden
President Honduras: verkiezingen zijn gemanipuleerd

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.

5 uur geleden
Honderdduizenden mensen op de vlucht na nieuw geweld Oost-Congo

UVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.

6 uur geleden
Zelensky zegt klaar te zijn voor verkiezingen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.

6 uur geleden
FT: VS willen snelle reactie Zelensky op vredesvoorstel

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.

6 uur geleden