Half miljoen EU-burgers moet nog verblijfsstatus aanvragen in VK
LONDEN (ANP/RTR) - Zo'n 500.000 EU-burgers die in het Verenigd Koninkrijk wonen, moeten daar nog een speciale verblijfsstatus aanvragen. Die hebben ze vanwege de brexit nodig om in land te mogen blijven. Ze hebben tot het eind van het jaar de tijd om dat te regelen.
In het land wonen naar schatting zo'n 3,5 miljoen EU-burgers. Minister van Veiligheid Brandon Lewis heeft eerder gewaarschuwd dat zij riskeren het land te worden uitgezet als ze niet tijdig een verblijfsstatus aanvragen. Uit officiële cijfers blijkt dat zo'n 3 miljoen EU-burgers en hun gezinsleden dat inmiddels hebben gedaan.
Bij de aanvragen die tot dusver zijn verwerkt, kregen de meeste mensen (58 procent) een permanente verblijfsstatus. Een voorwaarde is dat de aanvrager al vijf jaar onafgebroken in het land woont. Zo'n 41 procent kreeg tijdelijke toestemming om te blijven, die later alsnog kan worden omgezet in een permanente status.
Het Verenigd Koninkrijk heeft ongeveer een week geleden de EU verlaten, maar blijft tijdens een overgangsperiode van 11 maanden nog wel gebonden aan EU-wetgeving.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
7 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
10 uur geleden