Half miljoen EU-burgers moet nog verblijfsstatus aanvragen in VK
LONDEN (ANP/RTR) - Zo'n 500.000 EU-burgers die in het Verenigd Koninkrijk wonen, moeten daar nog een speciale verblijfsstatus aanvragen. Die hebben ze vanwege de brexit nodig om in land te mogen blijven. Ze hebben tot het eind van het jaar de tijd om dat te regelen.
In het land wonen naar schatting zo'n 3,5 miljoen EU-burgers. Minister van Veiligheid Brandon Lewis heeft eerder gewaarschuwd dat zij riskeren het land te worden uitgezet als ze niet tijdig een verblijfsstatus aanvragen. Uit officiële cijfers blijkt dat zo'n 3 miljoen EU-burgers en hun gezinsleden dat inmiddels hebben gedaan.
Bij de aanvragen die tot dusver zijn verwerkt, kregen de meeste mensen (58 procent) een permanente verblijfsstatus. Een voorwaarde is dat de aanvrager al vijf jaar onafgebroken in het land woont. Zo'n 41 procent kreeg tijdelijke toestemming om te blijven, die later alsnog kan worden omgezet in een permanente status.
Het Verenigd Koninkrijk heeft ongeveer een week geleden de EU verlaten, maar blijft tijdens een overgangsperiode van 11 maanden nog wel gebonden aan EU-wetgeving.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran zegt sinds het begin van de oorlog tegen de Verenigde Staten en Israël meer dan vijfhonderd raketten te hebben afgevuurd, net als zeker tweeduizend drones. Dat meldt persbureau Fars. Ongeveer 40 procent van de aanvallen zou gericht zijn geweest op Israëlische doelen.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
4 uur geleden