Haïti herdenkt tiende verjaardag aardbeving
PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Haïti heeft zondag stilgestaan bij de verwoestende aardbeving, precies tien jaar geleden. Duizenden mensen woonden speciale herdenkingsdiensten bij in kerken. Ook de president van het land, Jovenel Moïse, legde samen met andere politici een krans. Dat deed hij bij een monument in de hoofdstad Port-au-Prince.
Op 12 januari 2010 werd Haïti hard getroffen door een aardbeving met een kracht van 7,0. Bij de ramp kwamen naar schatting 200.000 mensen om. Ruim 300.000 mensen raakten gewond. Meer dan anderhalf miljoen Haïtianen werden dakloos.
De wederopbouw na de ramp verloopt extreem traag. Nog steeds zijn grote delen van het land niet hersteld van het natuurgeweld.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
10 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
12 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
16 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
18 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
1 dag geleden