Hackers stelen gegevens van klanten Londense warenhuis Harrods
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Klanten van het luxe Londense warenhuis Harrods zijn het slachtoffer geworden van een datahack, waarbij persoonlijke gegevens zijn buitgemaakt. Daarmee is er opnieuw een cyberaanval geweest gericht op een Brits bedrijf.
Gegevens, waaronder namen en contactgegevens van sommige Harrods-klanten, zijn ontvreemd uit de systemen van een "externe dienstverlener", heeft de winkel dit weekend laten weten. Om welke externe dienstverlener het precies gaat, wilde de retailer niet zeggen, daarbij verwijzend naar een "lopend strafrechtelijk onderzoek". De gestolen informatie bevatte geen accountwachtwoorden of betalingsgegevens.
Britse bedrijven zijn dit jaar getroffen door een golf van cyberaanvallen, waaronder tegen winkelconcern Marks & Spencer en autofabrikant Jaguar Land Rover. Harrods, eigendom van het Qatarese staatsinvesteringsfonds en bekend om zijn grote warenhuis in de Londense wijk Knightsbridge, was zelf in mei al het doelwit van een hackpoging.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
6 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
6 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
10 uur geleden