'Hackers stalen gegevens van Amerikaans oliepijplijnenbedrijf'
ALPHARETTA (ANP/BLOOMBERG) - Hackers die er met een aanval voor hebben gezorgd dat de grootste uitbater van oliepijpleidingen in de Verenigde Staten zijn activiteiten tijdelijk heeft gestaakt, hebben ook gegevens buitgemaakt. De aanval begon al op donderdag, een dag voordat Colonial Pipeline uit voorzorg bepaalde IT-systemen offline haalde, schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
De hackers zouden meer dan 100 gigabyte aan gegevens hebben gedownload. Daarmee kan Colonial Pipeline twee keer worden afgeperst. De hackers, de cybercriminele groep DarkSide, eisen geld om de systemen weer vrij te geven. Daarnaast dreigen de criminelen de gestolen gegevens vrij te geven op internet als Colonial niet nog meer geld betaalt.
Het is niet duidelijk hoeveel geld de hackers willen van Colonial Pipeline, maar veel hacks met gijzelingssoftware worden opgelost doordat de getroffen bedrijven betalen. Vaak worden ze daarbij geholpen door hun verzekeraar. Daar kan echter verandering in komen. De Franse verzekeraar AXA kondigde deze week aan in eigen land geen polissen meer aan te bieden die uitbetalingen aan cybercriminelen vergoeden.
Als het stilleggen van pijpleidingen door Colonial lang duurt, kan dat tot problemen leiden. Een van de pijpleidingen die het bedrijf tijdelijk niet gebruikt is de belangrijkste manier om brandstoffen naar de Amerikaanse oostkust te vervoeren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Amerikaanse olie is met ongeveer 17 procent gedaald na het bericht van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij de aanvallen op Iran voor twee weken opschort. Een vat West Texas Intermediate (WTI), de Amerikaanse benchmark, kostte dinsdagavond (Amerikaanse tijd) minder dan 95 dollar, meldt zakenzender CNBC. Eerder dinsdag was de prijs nog ruim 117 dollar.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.
9 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
10 uur geleden