'Hackers stalen gegevens van Amerikaans oliepijplijnenbedrijf'
ALPHARETTA (ANP/BLOOMBERG) - Hackers die er met een aanval voor hebben gezorgd dat de grootste uitbater van oliepijpleidingen in de Verenigde Staten zijn activiteiten tijdelijk heeft gestaakt, hebben ook gegevens buitgemaakt. De aanval begon al op donderdag, een dag voordat Colonial Pipeline uit voorzorg bepaalde IT-systemen offline haalde, schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
De hackers zouden meer dan 100 gigabyte aan gegevens hebben gedownload. Daarmee kan Colonial Pipeline twee keer worden afgeperst. De hackers, de cybercriminele groep DarkSide, eisen geld om de systemen weer vrij te geven. Daarnaast dreigen de criminelen de gestolen gegevens vrij te geven op internet als Colonial niet nog meer geld betaalt.
Het is niet duidelijk hoeveel geld de hackers willen van Colonial Pipeline, maar veel hacks met gijzelingssoftware worden opgelost doordat de getroffen bedrijven betalen. Vaak worden ze daarbij geholpen door hun verzekeraar. Daar kan echter verandering in komen. De Franse verzekeraar AXA kondigde deze week aan in eigen land geen polissen meer aan te bieden die uitbetalingen aan cybercriminelen vergoeden.
Als het stilleggen van pijpleidingen door Colonial lang duurt, kan dat tot problemen leiden. Een van de pijpleidingen die het bedrijf tijdelijk niet gebruikt is de belangrijkste manier om brandstoffen naar de Amerikaanse oostkust te vervoeren.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
18 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
18 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
19 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
20 uur geleden