
'Hackers richten zich op Duitse wapenfabrikanten'
BERLIJN (ANP) - Hackers hebben de afgelopen maanden geprobeerd om gegevens te stelen bij grote Duitse wapenfabrikanten. De Duitse televisiezenders BR en ARD melden op basis van eigen onderzoek dat het gaat om de hackersgroep Lazarus, die werkt in dienst van Noord-Korea.
Twee van de getroffen bedrijven zijn Rheinmetall en Renk AG. Ze willen de hackpogingen niet bevestigen tegen de Duitse media. Wel zeggen ze dat er een goed verdedigingssysteem is, mochten hackers toegang krijgen tot hun netwerk en systemen.
De Duitse veiligheidsdienst voor informatietechnologie (BSI) zegt dat Lazarus door cyberspionage probeert om aan belangrijke informatie te komen. "Duitsland deelt geen wapens of informatie met Noord-Korea, de Noord-Koreanen proberen door informatie te stelen toch de juiste kennis in huis te halen om de wapens zelf te kunnen fabriceren."
De hackers benaderen medewerkers van de wapenbedrijven vaak via LinkedIn. Na een aantal berichten te hebben uitgewisseld, wordt de medewerker een baan aangeboden bij een ander bedrijf. Voor meer informatie moeten ze een pdf-bestand openen. Met het downloaden en openen van dat bestand, krijgt de hacker toegang tot de computer en het netwerk van de medewerker.
IT-experts zeggen tegen BR dat Lazarus zich recent ook steeds meer richt op farmaceuten, om informatie over coronavaccins in handen te krijgen.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - In Gaza zijn in de afgelopen 24 uur zeker 119 mensen om het leven gekomen, voornamelijk door Israëlische aanvallen, meldt het Palestijnse gezondheidsministerie. Onder hen zijn 27 mensen die omkwamen terwijl ze op voedselhulp wachtten. Volgens de autoriteiten in Gaza stierven nog eens zes mensen door honger of ondervoeding.
6 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In Chili zijn alle lichamen geborgen van de mijnwerkers die sinds donderdag vermist waren na een instorting in een kopermijn. Zondag werd het laatste slachtoffer gevonden, heeft het openbaar ministerie bekendgemaakt. Daarmee komt het dodental op zes.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Voormalige leiders van het Israëlische leger (IDF) en van de inlichtingendiensten Mossad en Shin Bet hebben een brief gestuurd aan de Amerikaanse president Donald Trump waarin ze hem vragen premier Benjamin Netanyahu te dwingen de huidige oorlog te beëindigen. Dat melden Israëlische media waaronder The Jerusalem Post.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat Hamas "grenzeloze onmenselijkheid" heeft getoond door beelden te publiceren van twee uitgemergelde Israëlische gijzelaars die door de Palestijnse militante groepering in Gaza worden vastgehouden. "Verschrikkelijke wreedheid, grenzeloze onmenselijkheid: dat is waar Hamas voor staat", zei het Franse staatshoofd op X over de "ondraaglijke beelden".
14 uur geledenSUWAYDA (ANP/AFP) - Door oplaaiend geweld in de Syrische provincie Suwayda zijn zondag zeker vier doden gevallen, meldt het Syrische Observatorium voor Mensenrechten. Eerder had de in het Verenigd Koninkrijk gevestigde organisatie twee doden gemeld. Het is het eerste dodelijke incident sinds het staakt-het-vuren van vorige maand.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Een militair vrachtvliegtuig van het Belgische leger heeft zondag een luchtdropping uitgevoerd boven de Gazastrook. Er is in totaal 15 ton aan humanitaire goederen gedropt in het Palestijnse gebied, heeft het Belgische ministerie van Defensie meegedeeld.
16 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De extremistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft opnieuw een bezoek gebracht aan de Tempelberg in Jeruzalem. Hij riep daar op tot de volledige bezetting van Gaza.
17 uur geleden