Hackers maakten inderdaad gegevens Gelderse ambtenaren buit
ARNHEM (ANP) - Cybercriminelen hebben inderdaad de personeelsgegevens van ongeveer 1400 ambtenaren van de provincie Gelderland gestolen. De provincie vermoedde dat al en het is na forensisch onderzoek bevestigd.
Gelderland had een bedrijf opdracht gegeven om de digitale personeelsdossiers van de medewerkers aan te passen, maar dat bedrijf werd bijna twee weken geleden gehackt. De digitale dieven maakten allerlei data buit, waaronder dus de Gelderse dossiers.
Volgens de provincie is de inbraak uitgevoerd door "een buitenlandse groep hackers". Zij zouden niet op zoek zijn geweest naar de dossiers, dat zou bijvangst voor ze zijn. "Er zijn vooralsnog geen signalen dat er gegevens uit de personeelsdossiers in de openbaarheid zijn gekomen", aldus de provincie. Gelderland werkt niet meer samen met het gehackte bedrijf.
Aangifte
Op criminele websites wordt veel gehandeld in gestolen persoonlijke gegevens. Cybercriminelen proberen zoveel mogelijk informatie over mensen te vergaren. Die kunnen ze gebruiken om bedrijven op te lichten. Ze kunnen bijvoorbeeld abonnementen op naam van anderen afsluiten. Ook kunnen ze de mensen zelf benaderen. Als de criminelen zich voordoen als een bedrijf, met informatie die alleen dat bedrijf hoort te hebben, kunnen ze mensen voor de gek houden en oplichten.
De provincie Gelderland heeft aangifte gedaan bij de politie en melding gedaan bij de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacywaakhond van de overheid.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
5 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
8 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
15 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
20 uur geleden