Haase loopt hoofdtoernooi Roland Garros mis
PARIJS (ANP) - Robin Haase maakt dit jaar niet zijn opwachting in het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 33-jarige Haase verloor in de tweede kwalificatieronde met 6-4 6-4 van de Spanjaard Pedro Martínez, de nummer 105 van de wereld.
Haase stond de afgelopen tien jaar in het hoofdtoernooi van het grandslamtoernooi in Parijs. Omdat hij is afgezakt naar plek 173 van de wereldranglijst, was hij dit jaar veroordeeld tot het spelen van kwalificaties.
Ook Botic van de Zandschulp werd in de tweede ronde van de kwalificaties uitgeschakeld. Van de Zandschulp verloor met 7-6 (5) 7-6 (8) van de Brit Liam Broady. In de tweede set stond Van de Zandschulp met 5-3 voor. Hij liet vier setpunten onbenut.
Geen Nederlanders
Door het verlies van Haase en Van de Zandschulp doet er geen enkele Nederlandse tennisser mee bij de mannen. Tallon Griekspoor verloor al in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi.
Bij de vrouwen zijn Kiki Bertens en Arantxa Rus rechtstreeks geplaatst. Donderdag komen Lesley Pattinama-Kerkhove en Richèl Hogenkamp in actie in de tweede kwalificatieronde. Bij winst wacht hen nog een derde wedstrijd.
Het hoofdtoernooi van Roland Garros begint zondag.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
10 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
11 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
11 uur geleden