Haaland opnieuw van waarde bij simpele zege Dortmund
DORTMUND (ANP) - Mede dankzij twee doelpunten van 'Golden Boy' Erling Haaland heeft Borussia Dortmund het Champions League-treffen met Club Brugge probleemloos gewonnen (3-0). Ook groepsgenoot Lazio wist te winnen in poule F (3-1 tegen Zenit Sint-Petersburg), maar zowel de Romeinen als Dortmund zijn nog niet verzekerd van deelname aan de knock-outfase van het toernooi.
Haaland, vorige week door de Italiaanse sportkrant Tuttosport verkozen tot Europees talent van het jaar, maakte de openingstreffer voor de Duitsers. Op slag van rust schoot Engelsman Jadon Sancho een vrije trap knap in de kruising en verdubbelde daarmee de voorsprong. Het in de eerste helft schuchtere Brugge liet zich in de helft daarna meer gelden. Maar net toen aanvoerder Ruud Vormer een grote kans op de aansluitingstreffer miste, besliste Haaland het duel met de 3-0.
De 20-jarige Noor, zondag nog goed voor vier goals in de Bundesliga, heeft nu in twaalf Champions League-optredens liefst zestien keer gescoord: een record. Bij Brugge had oud-Ajacied Noa Lang zijn eerste basisplaats in de Champions League.
Leiding
Op eigen veld was Lazio, met verdediger Wesley Hoedt in de basisopstelling, Zenit Sint-Petersburg met 3-1 de baas. Spits Ciro Immobile was met twee doelpunten, een vanaf de strafschopstip, belangrijk voor de Romeinen. Ook Marco Parolo scoorde voor Lazio. Bij de bezoekers deed Artjom Dzjoeba wat terug.
Dortmund heeft de leiding in de poule met 9 punten, op 1 punt gevolgd door Lazio. Brugge heeft na vier duels 4 punten en de Russen staan onderaan met 1 punt.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
1 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
8 uur geleden