Haaland opnieuw van waarde bij simpele zege Dortmund
DORTMUND (ANP) - Mede dankzij twee doelpunten van 'Golden Boy' Erling Haaland heeft Borussia Dortmund het Champions League-treffen met Club Brugge probleemloos gewonnen (3-0). Ook groepsgenoot Lazio wist te winnen in poule F (3-1 tegen Zenit Sint-Petersburg), maar zowel de Romeinen als Dortmund zijn nog niet verzekerd van deelname aan de knock-outfase van het toernooi.
Haaland, vorige week door de Italiaanse sportkrant Tuttosport verkozen tot Europees talent van het jaar, maakte de openingstreffer voor de Duitsers. Op slag van rust schoot Engelsman Jadon Sancho een vrije trap knap in de kruising en verdubbelde daarmee de voorsprong. Het in de eerste helft schuchtere Brugge liet zich in de helft daarna meer gelden. Maar net toen aanvoerder Ruud Vormer een grote kans op de aansluitingstreffer miste, besliste Haaland het duel met de 3-0.
De 20-jarige Noor, zondag nog goed voor vier goals in de Bundesliga, heeft nu in twaalf Champions League-optredens liefst zestien keer gescoord: een record. Bij Brugge had oud-Ajacied Noa Lang zijn eerste basisplaats in de Champions League.
Leiding
Op eigen veld was Lazio, met verdediger Wesley Hoedt in de basisopstelling, Zenit Sint-Petersburg met 3-1 de baas. Spits Ciro Immobile was met twee doelpunten, een vanaf de strafschopstip, belangrijk voor de Romeinen. Ook Marco Parolo scoorde voor Lazio. Bij de bezoekers deed Artjom Dzjoeba wat terug.
Dortmund heeft de leiding in de poule met 9 punten, op 1 punt gevolgd door Lazio. Brugge heeft na vier duels 4 punten en de Russen staan onderaan met 1 punt.
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
55 minuten geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
57 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
14 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
16 uur geleden