Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haaland opnieuw van waarde bij simpele zege Dortmund

Haaland opnieuw van waarde bij simpele zege Dortmund

DORTMUND (ANP) - Mede dankzij twee doelpunten van 'Golden Boy' Erling Haaland heeft Borussia Dortmund het Champions League-treffen met Club Brugge probleemloos gewonnen (3-0). Ook groepsgenoot Lazio wist te winnen in poule F (3-1 tegen Zenit Sint-Petersburg), maar zowel de Romeinen als Dortmund zijn nog niet verzekerd van deelname aan de knock-outfase van het toernooi.

Haaland, vorige week door de Italiaanse sportkrant Tuttosport verkozen tot Europees talent van het jaar, maakte de openingstreffer voor de Duitsers. Op slag van rust schoot Engelsman Jadon Sancho een vrije trap knap in de kruising en verdubbelde daarmee de voorsprong. Het in de eerste helft schuchtere Brugge liet zich in de helft daarna meer gelden. Maar net toen aanvoerder Ruud Vormer een grote kans op de aansluitingstreffer miste, besliste Haaland het duel met de 3-0.

De 20-jarige Noor, zondag nog goed voor vier goals in de Bundesliga, heeft nu in twaalf Champions League-optredens liefst zestien keer gescoord: een record. Bij Brugge had oud-Ajacied Noa Lang zijn eerste basisplaats in de Champions League.

Leiding

Op eigen veld was Lazio, met verdediger Wesley Hoedt in de basisopstelling, Zenit Sint-Petersburg met 3-1 de baas. Spits Ciro Immobile was met twee doelpunten, een vanaf de strafschopstip, belangrijk voor de Romeinen. Ook Marco Parolo scoorde voor Lazio. Bij de bezoekers deed Artjom Dzjoeba wat terug.

Dortmund heeft de leiding in de poule met 9 punten, op 1 punt gevolgd door Lazio. Brugge heeft na vier duels 4 punten en de Russen staan onderaan met 1 punt.

Meer uit Voetbal

NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

10 minuten geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

21 minuten geleden
Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

1 uur geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

1 uur geleden
Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

2 uur geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

14 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

17 uur geleden