Haaland na vier duels al op negen treffers bij Manchester City
MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland heeft opnieuw zijn waarde bewezen voor Manchester City. De 24-jarige Noorse aanvaller scoorde in de thuiswedstrijd tegen Brentford twee keer en heeft in de eerste vier competitieduels negen doelpunten gemaakt. Manchester City won met 2-1 en is met 12 punten koploper. De club verspeelde als enige nog geen punten.
Brentford, met doelman Mark Flekken en verdediger Sepp van den Berg in de basis, opende direct vanaf de aftrap de score. Na een goede aanval kopte Yoane Wissa de bal na 25 seconden in het doel.
Het antwoord van Manchester City liet niet heel lang op zich wachten. Haaland draaide in de negentiende minuut weg bij zijn tegenstander en schoot in de verre hoek raak (1-1). Na ruim een half uur had de spits weer succes. Haaland zette na een lange trap van keeper Ederson zijn directe tegenstander slim van zich af en stiftte de bal over Flekken in het doel. Na rust bleven doelpunten uit.
99 keer
Haaland is de eerste speler in de Premier League die het is gelukt om negen keer te scoren in de eerste vier competitiewedstrijden. Wayne Rooney scoorde in het seizoen 2011/2012 acht keer voor Manchester United in de eerste vier duels. Haaland heeft nu 99 keer gescoord voor Manchester City. 72 van die treffers maakte hij in de Premier League, in zeventig duels.
Oranje-international Nathan Aké ontbrak bij Manchester City met een blessure.
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
16 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
1 dag geleden