Haaland na vier duels al op negen treffers bij Manchester City
MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland heeft opnieuw zijn waarde bewezen voor Manchester City. De 24-jarige Noorse aanvaller scoorde in de thuiswedstrijd tegen Brentford twee keer en heeft in de eerste vier competitieduels negen doelpunten gemaakt. Manchester City won met 2-1 en is met 12 punten koploper. De club verspeelde als enige nog geen punten.
Brentford, met doelman Mark Flekken en verdediger Sepp van den Berg in de basis, opende direct vanaf de aftrap de score. Na een goede aanval kopte Yoane Wissa de bal na 25 seconden in het doel.
Het antwoord van Manchester City liet niet heel lang op zich wachten. Haaland draaide in de negentiende minuut weg bij zijn tegenstander en schoot in de verre hoek raak (1-1). Na ruim een half uur had de spits weer succes. Haaland zette na een lange trap van keeper Ederson zijn directe tegenstander slim van zich af en stiftte de bal over Flekken in het doel. Na rust bleven doelpunten uit.
99 keer
Haaland is de eerste speler in de Premier League die het is gelukt om negen keer te scoren in de eerste vier competitiewedstrijden. Wayne Rooney scoorde in het seizoen 2011/2012 acht keer voor Manchester United in de eerste vier duels. Haaland heeft nu 99 keer gescoord voor Manchester City. 72 van die treffers maakte hij in de Premier League, in zeventig duels.
Oranje-international Nathan Aké ontbrak bij Manchester City met een blessure.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
4 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
4 uur geledenNYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
6 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
11 uur geleden