Haaland na vier duels al op negen treffers bij Manchester City
MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland heeft opnieuw zijn waarde bewezen voor Manchester City. De 24-jarige Noorse aanvaller scoorde in de thuiswedstrijd tegen Brentford twee keer en heeft in de eerste vier competitieduels negen doelpunten gemaakt. Manchester City won met 2-1 en is met 12 punten koploper. De club verspeelde als enige nog geen punten.
Brentford, met doelman Mark Flekken en verdediger Sepp van den Berg in de basis, opende direct vanaf de aftrap de score. Na een goede aanval kopte Yoane Wissa de bal na 25 seconden in het doel.
Het antwoord van Manchester City liet niet heel lang op zich wachten. Haaland draaide in de negentiende minuut weg bij zijn tegenstander en schoot in de verre hoek raak (1-1). Na ruim een half uur had de spits weer succes. Haaland zette na een lange trap van keeper Ederson zijn directe tegenstander slim van zich af en stiftte de bal over Flekken in het doel. Na rust bleven doelpunten uit.
99 keer
Haaland is de eerste speler in de Premier League die het is gelukt om negen keer te scoren in de eerste vier competitiewedstrijden. Wayne Rooney scoorde in het seizoen 2011/2012 acht keer voor Manchester United in de eerste vier duels. Haaland heeft nu 99 keer gescoord voor Manchester City. 72 van die treffers maakte hij in de Premier League, in zeventig duels.
Oranje-international Nathan Aké ontbrak bij Manchester City met een blessure.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
50 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
1 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
17 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geleden