Haaland na vier duels al op negen treffers bij Manchester City
MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland heeft opnieuw zijn waarde bewezen voor Manchester City. De 24-jarige Noorse aanvaller scoorde in de thuiswedstrijd tegen Brentford twee keer en heeft in de eerste vier competitieduels negen doelpunten gemaakt. Manchester City won met 2-1 en is met 12 punten koploper. De club verspeelde als enige nog geen punten.
Brentford, met doelman Mark Flekken en verdediger Sepp van den Berg in de basis, opende direct vanaf de aftrap de score. Na een goede aanval kopte Yoane Wissa de bal na 25 seconden in het doel.
Het antwoord van Manchester City liet niet heel lang op zich wachten. Haaland draaide in de negentiende minuut weg bij zijn tegenstander en schoot in de verre hoek raak (1-1). Na ruim een half uur had de spits weer succes. Haaland zette na een lange trap van keeper Ederson zijn directe tegenstander slim van zich af en stiftte de bal over Flekken in het doel. Na rust bleven doelpunten uit.
99 keer
Haaland is de eerste speler in de Premier League die het is gelukt om negen keer te scoren in de eerste vier competitiewedstrijden. Wayne Rooney scoorde in het seizoen 2011/2012 acht keer voor Manchester United in de eerste vier duels. Haaland heeft nu 99 keer gescoord voor Manchester City. 72 van die treffers maakte hij in de Premier League, in zeventig duels.
Oranje-international Nathan Aké ontbrak bij Manchester City met een blessure.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
28 minuten geledenZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
4 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
9 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
13 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
13 uur geleden