Haaland na vier duels al op negen treffers bij Manchester City
MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland heeft opnieuw zijn waarde bewezen voor Manchester City. De 24-jarige Noorse aanvaller scoorde in de thuiswedstrijd tegen Brentford twee keer en heeft in de eerste vier competitieduels negen doelpunten gemaakt. Manchester City won met 2-1 en is met 12 punten koploper. De club verspeelde als enige nog geen punten.
Brentford, met doelman Mark Flekken en verdediger Sepp van den Berg in de basis, opende direct vanaf de aftrap de score. Na een goede aanval kopte Yoane Wissa de bal na 25 seconden in het doel.
Het antwoord van Manchester City liet niet heel lang op zich wachten. Haaland draaide in de negentiende minuut weg bij zijn tegenstander en schoot in de verre hoek raak (1-1). Na ruim een half uur had de spits weer succes. Haaland zette na een lange trap van keeper Ederson zijn directe tegenstander slim van zich af en stiftte de bal over Flekken in het doel. Na rust bleven doelpunten uit.
99 keer
Haaland is de eerste speler in de Premier League die het is gelukt om negen keer te scoren in de eerste vier competitiewedstrijden. Wayne Rooney scoorde in het seizoen 2011/2012 acht keer voor Manchester United in de eerste vier duels. Haaland heeft nu 99 keer gescoord voor Manchester City. 72 van die treffers maakte hij in de Premier League, in zeventig duels.
Oranje-international Nathan Aké ontbrak bij Manchester City met een blessure.
Meer uit Voetbal
BELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.
27 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in winterse omstandigheden met 2-2 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het duel werd twee keer vanwege de sneeuw stilgelegd. De Groningers staan na dertien wedstrijden op de zevende plaats met 20 punten. PEC Zwolle staat vijftiende met 13 punten.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.
16 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.
16 uur geledenCREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.
17 uur geleden