Gynaecoloog die eigen sperma gebruikte mogelijk langer actief
LEIDERDORP (ANP) - Een gynaecoloog die meerdere vrouwen zwanger heeft gemaakt met zijn eigen sperma, heeft mogelijk jaren langer zulke vruchtbaarheidsbehandelingen uitgevoerd dan eerder gedacht. Het zou kunnen dat vrouwenarts Jos Beek meer kinderen heeft verwekt bij het vroegere Elisabeth-ziekenhuis in Leiderdorp dan bekend. Dat meldt het Alrijne-ziekenhuis, waar het Elisabeth in is opgegaan.
Het ziekenhuis roept donorkinderen en hun ouders op om contact op te nemen met de informatielijn. Dit is ook belangrijk omdat Beek drager was van een zeldzame erfelijke aandoening. Om welke ziekte het gaat, is niet bekendgemaakt. De verwekte kinderen zijn wel op de hoogte gebracht. Zij hebben de aandoening misschien gekregen, of ze kunnen die doorgeven aan hun eigen kinderen.
Het Alrijne-ziekenhuis dacht eerder dat Beek in 1986 was gestopt met vruchtbaarheidsbehandelingen. Begin juli meldde het Alrijne dat hij in elk geval is doorgegaan tot 1990. Maandag stelt het ziekenhuis in een persbericht dat de gynaecoloog van 1973 tot 1998 een vruchtbaarheidspraktijk had in het Elisabeth, waardoor opnieuw een oproep wordt gedaan voor mogelijke donorkinderen om zich te melden.
Voor zover bekend heeft de man in de jaren zeventig en tachtig in elk geval 41 kinderen verwekt. Beek is inmiddels overleden.
Enkele jaren geleden kwamen de praktijken van gynaecoloog Jan Karbaat aan het licht. Hij zou de biologische vader van ongeveer tachtig kinderen zijn. Daarna zijn vergelijkbare zaken in Zwolle en Den Bosch naar buiten gekomen.
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
9 uur geleden